خانه / در باره ما

در باره ما

سایت اؤیرنجی سسی توسط جمعی از فعالین و فارغ التحصیلان جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی جهت انعکاس اخبار و رویدادهای این جنبش ایجاد گشته است. فعالین این سایت با باور به لزوم وجود اخلاق دموکراتیک در حرکت ملی آزربایجان جنوبی ادعای نمایندگی کل جنبش دانشجویی آزربایجان را نداشته و به فعالیت های دیگر جمع های فعال در عرصه ی جنبش دانشجویی آزربایجان با دیده ی احترام می نگرد. سایت اؤیرنجی سسی آمادگی خویش را جهت همکاری با تمامی گروههای دانشجویی که در راستای منافع حرکت ملی آزربایجان ابراز می دارد. فعالین جنبش دانشجویی و حرکت ملی آزربایجان می توانند اخبار، مقالات، انتقادات و پیشنهادهای خود را از طریق پست الکترونیک

info@oyrenci-sesi.info

با مدیریت سایت در میان بگذارند. 

۱۳ نظر

 1. پس از آزادی حسن ارک، فعال شناخته شده حرکت ملی آزربایجان از بند اسارت رژیم جمهوری اسلامی ایران،جمعی از فعالین حرکت و خانواده های این فعالین به همراه استاد حسن دمیرچی به ملاقات ایشان رفتند.
  در این دیدار که روز یکشنبه هفدهم شهریورماه صورت پذیرفت، جناب آقای حسن ارک ضمن دادن توضیحاتی در مورد اتفاقات روی داده در مدت حضور ایشان در زندان مرکزی تبریز به تشریح حال و هوای سایر زندانیان در بند پرداختند.
  همچنین لازم به ذکر میباشد که سایر فعالین سیاسی نیز برای دیدار با ایشان در این جلسه حضور داشتند.

 2. با سلام بالاویزیون مدتی است مجموعه جدیدی راه‌اندازی که در این مجموعه به گفت‌وگو با احزاب و گروه‌های سیاسی خواهد پرداخت و از اقتصاد، دین، حقوق بشر از منظر حزب یا گروه صحبت خواهد کرد. همچنین در مورد تاریخچه احزاب و گروه‌های سیاسی، برنامه آنها برای مبارزه در آینده و اهداف بلند مدت آنها و چگونگی عضویت در گروه یا حزب گفت‌و گو خواهد داشت. همچنین مخاطبین نیز می ةواند سئوالات خود را به صورت مکتبوب یا شفاهی با احزاب در میان بگذارند. در صورتی که تماسی با احزاب ترک در ایران یا خارج از ایران دارید این مجموعه را به آنها معرفی کنید یا امکان برقراری تماس با آنها را در اختیار ما قرار بدهید.
  با تشکر و ارادت
  مانی‌ پرند

 3. Salamlar
  bu xəbərə görə sizdə mövzu aça bilərsiniz:
  سرطان خیزترین استان‌های ایران/ کشنده‌ترین سرطان در بین ایرانیان کدام است؟
  بیشترین استان‌هایی که میزان بروز سرطان در آنها بالا بوده آذربایجان‌ شرقی و غربی، اردبیل، تهران و اصفهان بوده است.
  xəbətin linki:
  http://khabaronline.ir/detail/336445/society/health

 4. آذربایجان اولدوزو

  سلام عزیز دوستلار بیز نئچه ایلردیکی بو خفتی تحمول ائلمیشوخ ایندی داها بیر اولماقیمیز لازیمدی و بوتون دوسلاردان بوتون پیج لردن ایستریم بودوکی باهم بیر اولاق تا آزادلیق اوچون چالیشاخ
  بیز بیر اولماقینان بوتون ایسارتده قالمیش میلتیمیزی و بوتون زینداندا قالمیش دوسلاریمیزی آزاد ائلیرجاغوق
  لوطفا بیزی حیمایت ائلیرون بو ایشده
  https://www.facebook.com/pages/Birlik/731447336872925
  یاشایین و شاد قالین

 5. با سلام
  آقای ابراهیم احراری خلف از فعالان حقوق بشر (سنی مذهب )که نفوذ زیادی در بین رسانه های مربوط به اهل سنت دارند . در چند برنامه به مسئله حقوق ملت آذربایجان نیز پرداخته اند در صورت امکان در فیس بوک با ایشان ارتباط پیدا کنید

 6. به مناسبت چهلمین روز غروب یکی‌ از ستارگان آسمان آبی دنیای تورک.
  کمیته هویت طلبان تورک‌های فریدن
  ستارگان سرزمینی که امروزه ایران نامیده میشود همواره از غرب ایران طلوع کرداند . اما چه افسوس که در حفره‌های که در آسمان این سرزمین برای آنها ایجاد میشود فرجام تلخی‌ دارند، شهادت سردار ملی‌ “ستار خان” توسط دشمنان دوست نما در تهران و بریده شدن سر سالار ملی‌ “باقر خان” در کردستان از آین گونه هستند.
  اگر امروزه کشور مستقلی به نام آذربایجان شمالی در قسمتی‌ از وطن واقعی‌ تورک‌های آذربایجان موجود هست را میشود مدیون درایت “محمد امین رسول زاده” دانست.
  اگر افراشته شدن دوباره پرچم آذربایجان شمالی در باکو مدیون از جان گذشتگی “ابوالفضل الچی بیگ” هست.
  زدودن خاکستر از روی آتش هویت طلبی در آذربایجان جنوبی مدیون ” دکتر جواد هیئت ” هست.
  ” دکتر جواد هیئت ” همانند “رسول زاده ” و “الچی بیگ” اندیشه گری بود پر مایه با ذهنی فرهیخته و فکری منظم و منطقی. از مردان استوار و بافضیلت بود.
  با این که ” دکتر جواد هیئت ” در دنیای حرفه‌ای خود علم پزشکی از پزشکان برجسته بود اما آنچه که ” دکتر جواد هیئت ” را برجسته تر و جاودان کرد دلبندی ” دکتر جواد هیئت ” به واقعیتها و هویت ملتش بود.
  ” دکتر جواد هیئت ” نه تنها در آسمان تنگ و غبار گرفته ایران درخشید بلکه آسمان آبی دنیای تورک از سیبیری و قفقاز گرفته تا بالکان را نورباران کرد.
  شاید ” دکتر جواد هیئت ” از سرنوشت دیگر ستارگان غروب کرده آذربایجان جنوبی درس گرفت که همانند “ستار خان” و “باقر خان” در حفره آسمان ایران گرفتار نشد.
  دکتر هیئت در باکو ،پایتخت جمهوری آذربایجان شمالی بدرود حیات گفت و جنازه ” دکتر جواد هیئت ” پیچیده بر پرچم ماه و ستاره آذربایجان در کنار دیگر مشاهیر آذربایجان آرام گرفت . چه باکو چه تبریز چه آنکارا چه غازان، چه اورموچی در تورکستان شرقی‌ چه کوسنجه در بالکان و چه در شیراز قشقایی و چه در فریدن اصفهان ” دکتر جواد هیئت ” غریب نیست .
  با این که چهل روز قبل غروب کرد اما نور او ملیونها سال نوری نیز خامش نخواهد شد.
  بدرود‌ ای ستاره آسمان آبی دنیای تورک
  شاهین استاجلو از کمیته هویت طلبان تورک‌های فریدن اصفهان .

 7. هشدا ! سایت های نازیسم ایران در قالب تشیع و اسلام رفته اند

  http://pasdari.blogfa.com/post/1

 8. بسم الله الرحمن الرحیم
  خدا لعنت کند کسی را که از اسلام برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند(فارس کرد)

 9. دلسوزان حرکت ملی بخوانید و قضاوت کنید
  پس از انتشار بیانیه در خصوص اهداف پشت پرده کمپین کسب مجوز رسمی برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری همانند گذشته برخی به اصطلاح فعال حرکت ملی نسبت به آن واکنش های تندی نشان داده و همانند گذشته اقدام به اتهام زنی به منتقدان و تحلیل گران فعالیت های مشکوک حرکت ملی نمودند . البته در این میان عده ای نیز با نگاه نقادانه با موضوع برخورد کرده و به تحلیل زوایای دیگر موضوع پرداختند.
  ضمن احترام به دیدگاه حامیان صادق حرکت ملی و کمپین کسب مجوز رسمی برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری و تایید برخی از اظهارات دوستان در خصوص قانونی بودن حق زبان مادری و لزوم حمایت از آن لازم است پاره ای از زوایای مساله و اقدام اخیر روشن گردد .
  ۱٫ فارغ از اهمیت پرداختن به موضوع زبان مادری و مراسم آن , آنچه مورد انتقاد تورک سسی بوده شیوه جمع آوری امضا و اطلاعات حامیان برگزاری مراسم بوده است که مغایر با رویه نوشتن کمپین ها بوده است که در این مورد ما با رویه ای غیر معمول در خصوص اخذ کد ملی فعالان مواجه می باشیم .
  نکته : امروزه با الکترونیکی شدن خدمات دولتی و… اختصاص کد ملی برای شهروندان در کشور می توان از طریق آن به کلیه اطلاعات فردی , سیاسی و اجتماعی افراد دست یافت و تحت کنترل قرار داد .
  با این توضیح اخذ کد ملی فعالان از سوی بانیان کمپین جای بسی تامل دارد ؟؟؟؟؟
  ۲٫ با توجه به قانونی بودن اخذ مجوز برای برگزاری مراسم روز زبن مادری چرا تاکنون بانیان این حرکت خود را معرفی نکرده و مدیر , برنامه ریز و حامی مالی آن مشخص نگردیده است ؟؟؟(‌حال آنکه هویت این افراد برای تورک سسی مشخص است )
  ۳٫ با توجه به اطلاع موثق , بانیان کمپین کسب مجوز رسمی برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری عمدتا از فعالان دارای سابقه محکومیت می باشند و هم اکنون نیز پرونده قضایی برخی از آنها باز می باشد , حال چگونه ممکن است رژیم ایران با درخواست این افراد موافقت نماید , مگر اینکه توافقاتی در پشت پرده صورت گرفته باشد …..
  دیگر اینکه مجعول بودن برخی از مشخصات مندرج در نامه , خود دلیلی بر عدم دادن مجوز از سوی رژیم ایران می شود.
  ۴٫ حتما شما با لیستهای گوناگون از حامیان کمپین در فضای مجازی برخورد کرده اید , چرا اسامی نفرات صدر لیست ها با یکدیگر فرق می کند , شاید به این دلیل باشد که وجود برخی اسامی در صدر لیست ها که با وجود گذشت سال ها از دستگیری آنها هنوز محکومیتی ندارند , منجر به افشای ماهیت این حرکت گردد …
  ۵٫ آیا تاکنون به این مساله فکر کرده اید که چرا چهره های شاخص و با سابقه حرکت ملی از درج اسامی و شرکت در این کمپین خودداری نموده اند . ماننده آقایان ( ا.آ ) ( ح . ر ) ( ا. ر ) و….
  ۶٫ با مراجعه به صفحه فیس بوک برخی از بانیان مشکوک ای کمپین ( ع . ف . ی ) می توانید شاهد تصاویر جالبی مانند تصویر کارت فعال بسیج , ملاقات با رهبر ایران و…. باشید . این موارد می تواند در شناخت ماهیت واقعی این افراد موثر باشد. ( تبرئه در برخی از موارد دستگیری نیز موید این امر است )
  ۷٫ در خصوص طیف موسوم به مستقل در حرکت ملی ( gamt ) نیز مراجعه به سابقه موضع گیری این افراد بیانگر این مساله است که همواره با موضع گیری های نسنجیده در مسیر اهداف دستگاه های اطلاعاتی ایران قدم برداشته است , حال با توجه به اینکه هشدار تورک سسی می تواند از افشای هویت سایرین جلوگیری کند تلاش فعالان به اصلاح مستقل حرکت ملی ( که اتفاقا از معرفی آشکار خود هم سر باز می زنند ) برای تداوم روند ارائه اطلاعات فعلان نیز جای تامل دارد ؟؟؟؟؟
  ۸٫ عدم حساسیت سایت های وابسته به اطلاعات و سپاه در خصوص امضای این کمپین آیا مشکوک به نظر نمی رسد ؟؟ در حالی که این سایت ها به کوچکترین اقدام حرکت ملی عکس العمل نشان می دهند ؟؟؟
  آنچه که در پایان لازم است دلسوزان حرکت ملی بدانند نتیجه این اقدام به دو صورت قابل تصور است :
  الف ) استانداری ممکن است با برگزاری مراسم با هماهنگی دستگاه های اطلاعاتی موافقت کند که در این صورت نیز با در اختیار قراردادن سالن های کنترل شده و برنامه های نمایشی اجازه سخنرانی به عناصر وابسته و پخش موسیقی و… فرصت بی نظیری را برای شکار فعالان کسب کرده و نوعی وجهه نیز برای خود دست و پا کند .
  ب) با توجه به استعلام استانداری از دستگاه های امنیتی از آنجا که برخی از امضا کنندگان و بانیان کمپین , دارای سوابق امنیتی می باشند با صدور مجوز مخالفت خواهد شد . در این صورت نیز آنچه اتفاق خواهد افتاد افشای هویت فعالان در شهر های مختلف است .
  حال شما خود میتوانید موارد دیگری نیز به این بند ها اضافه کنید . قضاوت با شماست …
  ** تورک سسی **

  ( انتظار می رود جهت تنویر افکارعمومی و احترام به آزادی بیان آحاد افراد حرکت ملی این اطلاعیه را منتشر نمایید )

  https://www.facebook.com/TurkSesy/photos/a.320164794760143.68128.319094674867155/656124061164213/?type=1&theater

 10. نامه دکتر اعلمی نماینده سابق تبریز را می خواندم همان شخصیتی را که شما روزگاری از او آویزان بوده و ارتزاق می کردید. و در ظاهر به وجود او می بالیدید(هرچند که میان ایشان بعنوان یک وطنپرست آذری و شما بعنوان یک وطنفروش وابسته به بیگانگان فاصله بسیار است). شما در آغاز این نامه نوشته اید این نامه بی ارتباط با انتخابات اسفند نیست! در پی چه هستید؟ چه چیزی را می خواهید به مردم القا کنید؟ می خواهید بگوئید شخصیت شناخته شده ای مانند اعلمی که سال های زیادی را بخاطر دفاع لز آذربایجان و آذری زبانان فحش شنید، اینک بخاطر رای الاغ هائی مثل شما این نامه را نوشته است!؟ لااق من بعنوان یک دانشگاهی تبریزی شهادت می دهم که ایشان ۱۵ سال بخاطر مردم آذربایجان سینه چاک کرد و حتی برای گوسفندهای تجزیه طلبی مثل شما انواع اهانت ها را تحمل کرد. اگر واقعا بخواهد در انتخابات هم شرکت کند که بعید است باو اجازه حضور دوباره را بدهند او چه نیازی به نوشته این نامه دارد و او در قلب مردم جای خود را یافته است و شما باید آرزو کنید که او دوباره وارد انتخابات شود. تف بر هرچه بی ناموس وطن فروش و نمک نشناس هائی مثل شماست. حسادت اعلمی شما را خواهد کشت. یاشاسین دحتور اعلمی بیزیم ایفتخاریمیز

 11. ساتقینللار دان گوزلئین تورک ایگید لری تانری سیزه یار اولسون بو ساتقینللار اولماسایدیلار ایندی چوخدان حاقیمیزا یتیشمیشدیخ من رضا ۱۶ یاش اهردن

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.