آخرین مطالب:  

دادستان کل رژیم معترضین حجاب اجباری را« نادان» و «احساساتی» خواند

اؤیرنجی سسی: هم‌زمان با افزایش شمار زنان و دختران معترض به حجاب اجباری و گسترش آن به شهرهای بزرگ، دادستان کل رژیم این زنان و دختران را نادان و احساساتی خواند.

به گزارش اؤیرنجی سسی در روزهای اخیر شمار زنان و دخترانی که در اعتراض به حجاب اجباری روسری‌هایشان را از سر بازکرده و با بستن آن بر روی چوب در کنار خیابان‌های اصلی تهران و سایر شهرهای بزرگ  همچون اصفهان، شیراز، مشهد، رشت و الاحواز ایستاده‌اند افزایش‌یافته است.

هم‌زمان با همه‌گیری این اعتراضات علنی و همراهی مردان با آن محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور با جزئی و غیرقابل‌قبول خواند این اعتراضات گفت: « به نظرم کسانی که این کار را انجام داده‌اند بیشتر از روی نادانی و تحریک احساسات بوده است که ممکن است القائاتی از خارج کشور نیز داشته باشند.»

محمدجعفر منتظری در حاشیه گردهمایی مسئولان حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران با «بچه‌گانه و جزئی» خواندن این سبک اعتراضات هشدار داد « حجاب لازم است و کسانی که اعتقاد به اسلام دارند آن را رعایت می‌کنند و به آن ملتزم هستند و افراد دیگر هم باید بدانند که حفظ حجاب، رعایت قانون کشور ما است.»

همچنین عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در گفتگو با خبرگزاری ایسنا با تأیید خبر دستگیری یک نفر از معترضین و ارجاع وی به دادسرای ارشاد گفت «این اقدام خلاف شرع و خلاف قوانین است و جرم تلقی می‌شود. تجاهر به گناه جرم است.»

علی‌رغم تلاش این دو دادستان به نظر می‌رسد که اعتراضات زنان و دختران به حجاب اجباری روزبه‌روز در حال گسترش است و افراد زیادی در حال پیوستن به صف معترضان هستند.

انتشار تصویری خانم محجبه‌ای که روسری را به چوب بسته و بر روی جعبه برق دریکی از خیابان‌های شهر مشهد ایستاده است نشان داد که افراد محجبه نیز خواهان آزادی حق انتخاب حجاب هستند و اجباری بودن آن را منافی آزادی بانوان می‌دانند.

همگانی شدن این اعتراضات می‌تواند رژیم ایران را دچار مخمصه‌ای بزرگ نماید چراکه ازیک‌طرف حق انتخاب پوشش امری است که تمامی نهادهای حقوق بشری بر آزادی آن تأکیددارند و از طرف دیگر رژیم در مقابله وحشیانه و قلع‌وقمع این حرکت که می‌توان اولین بار بودن آن را ادعا کرد دستان چندان بازی ندارد.

می‌توان پیش‌بینی کرد که گسترش اعتراضات به راهپیمایی‌های بدون حجاب نیز منجر گردد.

بنا بر خبرهای رسیده از دستگیرشدگان این موج اعتراضی که دولت‌آبادی تنها صحت یکی از آن‌ها را تأیید کرد برای آزادی موقت این خانم‌ها وثیقه‌های ۵۰۰ میلیونی تعیین‌شده است.

اشتراک گذاری

کیرمانشاه دا سویوقدان اؤلنلری گؤرمویوب عفرینده کی سلاح انبارلارین ساوونانلار

معضلی به نام مدارس کانکسی در شهرستان اهر

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.