آخرین مطالب:  

درخواست دانشجویان دانشگاه صنعتی اورمیه برای تدریس زبان تورکی

اؤیرنجی سسی: پیرو پیگیری‌ها و درخواست‌های مکرر بخش بزرگی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اورمیه در خصوص «ارائه دو واحدی درس اختیاری زبان و ادبیات تورکی» در این دانشگاه، شورای صنفی دانشجویان با ارائه درخواست کتبی خود به مسئولین دانشگاه، خواستار تحقق این امر شد.

به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از یول‌پرس، نزدیک به ۸۰% از دانشجویان شرکت‌کننده در نظرسنجی شورای صنفی مبنی بر تمایل یا عدم تمایل برای ارائه درس اختیاری دو واحدی زبان و ادبیات تورکی در دانشگاه صنعتی اورمیه، گزینه «بلی» را برگزیده و خواستار تدریس زبان مادری خود در این دانشگاه شده‌اند.

در همین راستا شورای صنفی این دانشگاه با ارسال یک درخواست کتبی به ریاست دانشگاه، معاونت آموزشی و پژوهشی و مدیریت امور آموزشی خواستار تحقق تدریس دو واحد زبان تورکی در این دانشگاه شده است.

پس از ارسال این درخواست با موافقت ریاست دانشگاه و بنا به دستور ریاست، مقرر گردید از روز پنج‌شنبه و جمعه مورخ ۱۲ و ۱۳ بهمن‌ماه ثبت‌نام اولیه این درس صورت پذیرد و در صورت استقبال دانشجویان برای ترم جاری این درس ارائه گردد.

لازم به ذکر است رشته زبان و ادبیات تورکی آزربایجانی پیش‌تر در دانشگاه تبریز ایجادشده و متقاضیان می‌توانند از طریق کنکور سراسری در این رشته تحصیلی دوره کارشناسی پذیرفته شوند. همچنین دو واحد درس اختیاری زبان و ادبیات تورکی آذربایجانی هم‌اکنون در دانشگاه‌های اورمیه و مراغه ارائه می‌گردد که با استقبال پرشور دانشجویان این دانشگاه‌ها مواجه شده است.

 

اشتراک گذاری

با اپلیکیشن جدید گوگل همه خبرنگار می‌شوند

حمایت تورک‌های آزربایجان جنوبی از عملیات شاخه زیتون + تصاویر

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.