آخرین مطالب:  

فقدان زیرساخت، دلیل اصلی عدم توسعه گردشگری غرب آزربایجان

اؤیرنجی سسی: نبود هماهنگی و برنامه‌ریزی صحیح، عدم وجود زیرساخت‌های مناسب و نبود ناوگان مناسب حمل‌ونقل سبب شده توسعه صنعت توریسم در آزربایجان جنوبی در هاله‌ای از ابهام بماند.

به گزارش اؤیرنجی سسی جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آزربایجان غربی در مورد این نقصان‌ها عنوان کرد: به سبب وجود مشکلات زیاد زیرساختی در آزربایجان غربی صنعت گردشگری از رونق خوبی برخوردار نیست و رونق این صنعت مستلزم بهبود زیرساخت‌هاست.

وی درباره وضعیت صنعت گردشگری در استان‌های فارس نشین و مرکزی گفت: اساساً شهرهایی که در مرکز کشور قرار دارند ازنظر صنعت گردشگری در وضع مطلوبی قرار دارند و بهتر پیشرفت می‌کنند و توریست‌های زیادی جذب می‌کنند چراکه این مناطق ازنظر هتل و امکانات گردشگری در شرایط خوبی هستند.

جباری درباره نبود ناوگان حمل‌ونقل مناسب نیز افزود: نبود خط راه‌آهن در اکثر نقاط آزربایجان غربی و به‌خصوص در اورمیه مرکز این استان یکی از مهم‌ترین مشکلات این استان است که تأثیر زیادی بر صنعت گردشگری دارد. مشکل آسفالت جاده‌های کشیده شده در سطح استان به‌ویژه در محورهای مواصلاتی بین‌شهری نیز یکی از عوامل مهم در پیشرفت نکردن گردشگری این استان است و دراین‌ارتباط بارها پیگیری‌های لازم انجام‌شده است ولی توفیق خاصی حاصل است.

وی تصریح کرد: اگر به وضعیت جاده‌های استان و به‌خصوص جاده‌های منتهی به میراث جهانی تخت سلیمان که در تکاب قرار دارد نگاهی بیندازیم متوجه همه مشکلات خواهیم شد.

همچنین حسین امامی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آزربایجان غربی در با تأکید بر نبود هماهنگی و برنامه‌ریزی منسجم برای توسعه صنعت توریسم در آزربایجان غربی اظهار کرد: هرسال حدود ۵۰۰ هزار نفر مسافر از کشورهای ترکیه، آزربایجان و عراق وارد استان آزربایجان غربی می‌شوند که هدف و انگیزه اکثر این مسافران، توریسم درمانی است. متأسفانه به دلیل نبود هماهنگی و برنامه‌ریزی صحیح بیشتر آنان راهی سایر استان‌های کشور می‌شوند.

اشتراک گذاری

رکود اقتصادی عاملی برای پر شدن زندان‌های اردبیل

صادق لاریجانی به دلیل نقض حقوق بشر به همراه ۱۳ فرد و نهاد در لیست تحریم‌های جدید آمریکا

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.