آخرین مطالب:  

رکود اقتصادی عاملی برای پر شدن زندان‌های اردبیل

اؤیرنجی سسی: رکود اقتصادی در ایران سبب شده تا بسیاری از مشاغل کوچک ورشکسته شده و صاحبان این کسب‌وکارها به‌واسطه بدهی به بانک‌ها و عدم توانایی در بازپرداخت این بدهی‌ها روانه زندان شوند.

به گزارش اؤیرنجی این رکود اقتصادی به شکل کاملاً محسوس در استان اردبیل قابل‌مشاهده است. دراین‌باره مراد فتحی مدیرکل امور زندان‌های استان اردبیل با اذعان به رکود اقتصادی و رکود بازار کسب‌وکار عنوان کرد: نیمی از ورودی روزانه زندان‌های این استان به دلیل مسائل مالی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۰ درصد زندانیان استان به دلیل جرائم غیر عمد و مالی محکوم‌شده و ۶۵۰ زندانی مالی در استان داریم که در مقایسه با سایر استان‌ها رقم زندانیان مالی بالا است.

مدیرکل زندان‌های استان با ابراز تأسف از این معضل ادامه داد: هرچند جرائم خشن در استان رقم اندکی دارد اما در مقابل نرخ جرائم مالی بالا است. محکومیت مالی در وضعیتی نرخ بالایی در استان دارد که در بین محکومان افراد آبرومندی به دلیل بدهی مالی زندانی‌شده‌اند.

مدیرکل زندان‌های استان با اذعان به رکود اقتصادی و رکود بازار استان افزود: زندانی شدن فرد به دلیل محکومیت مالی صدمات جبران‌ناپذیری برای وی و خانواده تحت پوشش او دارد و به‌منظور کاهش صدمات آزادسازی زندانیان مستحق ضروری است. ما انتظار داریم خیرین، افراد متمکن و اصناف و بازاریان در آزادسازی زندانیان کمک کنند.

فتحی در حالی از یاری‌رسانی افراد متمکن و اصناف سخن به میان می‌آورد که رژیم ایران با هزینه‌کردهای بی‌مورد در کشورهای یمن، سوریه، افغانستان، لبنان و … مشغول جنگ‌افروزی است.

اشتراک گذاری

پنهان‌کاری و کتمان بحران‌های پیش‌روی مردم از سوی مسئولین

فقدان زیرساخت، دلیل اصلی عدم توسعه گردشگری غرب آزربایجان

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.