آخرین مطالب:  

رهبریت خامنه‌ای و کابینه‌های رفسنجانی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی مسئول اعتراضات اخیر هستند

اؤیرنجی سسی: مسئولین رژیم ایران با فرمایشات هردن بیری خود راجع به علت و منشأ تظاهرات خیابانی اخیر با فرافکنی، همه دولت‌های خارجی مخالف خود را مسبب و صحنه‌گردان معرفی کرده و از پذیرش مسئولیت‌های خود شانه خالی می‌کنند.

غالب شعارهای فریاد شده در خیابان شهرهای مختلف جغرافیای ایران گویای مشکلات اقتصادی و معیشتی مردمی بود که در برآورده کردن احتیاجات روزانه خود درمانده‌اند؛ اما مسئولین نظام گویی فراموش کرده‌اند که رژیم و دولت‌هایش مسئول تأمین حداقل‌های زندگی آبرومندانه برای تک‌تک افراد تحت حکمیت خود است.

هزینه کردن درآمدهای نفتی، مالیات، منابع زیرزمینی و نظیر آن برای مدیریت و پیش برد جنگ‌های نیابتی رژیم در کشورهایی همچون سوریه، عراق و یمن در کنار پر کردن جیب‌هایشان مجالی برای رسیدگی به مشکلات و تعریف برنامه‌های رفاهی برای مردم باقی نگذاشته است.

با رجوع دادن اعتراضات به کشورهای خارجی ازجمله آمریکا، عربستان، اسرائیل و … علاوه بر شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها و تعهدات حدوداً ۴۰ ساله، می‌توان بهانه‌ای برای سرکوب هرچه شدیدتر معترضین دست‌وپا کرد.

این در حالی است مجموعه مدیران گردشی رژیم در ۸ کابینه گذشته (دولت‌های پس از جنگ) هیچ برنامه مشخص و مدونی در هیچ‌یک از زمینه‌های رفاهی، اشتغال‌زایی، بهداشتی، فرهنگی و … تعریف و مدیریت نکرده‌اند. بلکه هم‌وغم خود را بر چپاول، اختلاس، جنگ‌افروزی در خاورمیانه و تقویت قدرت کنترلی خود در داخل و خارج خرج کرده‌اند.

باید پرسید سرداران سپاه پاسداران که با تأسیس مؤسسات مالی و اعتباری با سود بالا و قول وام‌های چند برابری، اندوخته‌های کوچک و بزرگ میلیون‌ها نفر را جذب و با اعلام ورشکستگی ساختگی اقدام به تصاحب اموال اقشار کم‌درآمد می‌کنند، از سوی کدام دولت‌ها سازماندهی‌شده‌اند؟

دراین‌بین هدف جنگ‌افروزی‌های رژیم در خاورمیانه و رویارویی با قدرت‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای در خارج از مرزهای خود حفظ حاکمیت بوده و با افزایش قدرت اطلاعاتی-امنیتی در داخل و دسته‌بندی مردم به خودی و غیرخودی تداوم دیکتاتوری و رودرروی هم قرار دادن مردم هست.

لازم به ذکر است که سنت وابسته معرفی کردن معترضین به دولت‌های خارجی و دشمنان رژیم امر متعارفی در دستگاه پروپاگاندای نظام است چنانکه در مواجهه با حرکت ملی آزربایجان نیز خواسته‌های به‌حق ملت تورک آزربایجان و اعتراض ایشان به ظلم‌های مضاعف را به جمهوری آزربایجان شمالی، ترکیه، اسرائیل، عربستان و … نسبت می‌دهد.

وضعیت ملت تورک آزربایجان پس از ۴۰ سال حکومت رژیم جمهوری اسلامی در مقایسه با شهرهای فارس نشین ازنظر اقتصادی، فرهنگی، زیست‌محیطی و فشارهای امنیتی بسیار بد تراز شهرهای فارس نشین است.

اعتراضات زیست‌محیطی مردم آزربایجان خصوصاً در شهر اورمیه در شهریورماه سال ۱۳۹۰ نه‌تنها با شدت و وحشی‌گری هر چه بیشتر از سوی مأمورین و وابستگان رژیم سرکوب شد بلکه دستگاه پروپاگاندای رژیم، آن را به همه دولت‌های خارجی نسبت داد درحالی‌که حقیقتاً وضعیت خشک شدن دریاچه اورمیه که رو به وخامت بود، مدنظر معترضین قرار داشت که مسبب آن نیز ده‌ها سد ساخته‌شده از سوی دولت‌های مختلف رژیم بود.

اشتراک گذاری

دستگیری‌های گسترده از سوی سازمان اطلاعات سپاه

نیروهای امنیتی شهریار گلوانی نویسنده و مترجم خویی را در منزلش بازداشت کردند

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.