آخرین مطالب:  

دستگیری‌های گسترده از سوی سازمان اطلاعات سپاه

اؤیرنجی سسی: عوامل سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از گل آلودگی فضای سیاسی و اجتماعی حاضر فرصت جسته دستگیری‌های گسترده‌ای راه انداخته است. افرادی که در تظاهرات خیابانی شرکت نداشته‌اند نیز در بین دستگیرشدگان هستند.

به گزارش اؤیرنجی سسی با فروکش کردن نسبی اعتراضات در شهرهای مختلف، عوامل سازمان اطلاعات سپاه ضمن اینکه با بررسی عکس‌ها و فیلم‌های تهیه‌شده از تظاهرات خیابانی اخیر اقدام به شناسایی و دستگیری معترضان می‌نمایند بلکه از فرصت پیش‌آمده بهره گرفته و افراد حاضر در لیست سیاه خود را نیز بازداشت می‌کنند.

در نخستین واکنش به این دستگیری‌ها محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت «از بین ۹۰ دانشجویی که در سراسر ایران بازداشت‌شده‌اند، وضعیت ۱۰ نفر از آن‌ها نامشخص است و اطلاعی از آن‌ها در دست نیست».

هرچند که صادقی از بیان نهاد دستگیر کننده خودداری کرد اما در ادامه افزود «بسیاری از بازداشت‌شدگان اساساً هیچ فعالیتی در اعتراض‌ها نداشته‌اند و بیشتر آن‌ها خارج از محیط‌های دانشگاهی یا مقابل خانه‌شان بازداشت‌شده‌اند».

به نظر می‌رسد که برخی مسئولین وزارت اطلاعات دولت روحانی نیز در این موج دستگیری‌های سازمان اطلاعات سپاه همکاری دارند.

مسئولین اطلاعاتی سپاه در اولین واکنش خود به این دستگیری‌ها، آن‌ها را اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش و ادامه‌دار شدن اعتراضات معرفی می‌کنند.

اشتراک گذاری

قبل از مخاطب شدن با ملت آزربایجان به استادیوم سهند تبریز رجوع کنید

رهبریت خامنه‌ای و کابینه‌های رفسنجانی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی مسئول اعتراضات اخیر هستند

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.