آخرین مطالب:  

اصلاحات اولین بازنده واقعی تظاهرات اخیر

اؤیرنجی سسی: جبهه‌گیری اصلاحات در برابر اعتراضات اخیر و آشوبگر خواندن معترضین، دل بستگان به اصلاح‌طلبی و «تَکرار می‌کنم» های محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات را به‌کلی مأیوس کرد.

اصلاح‌طلبان ثابت کردند همان‌طور که اصول‌گرایان از مفاهیم دینی و مذهب شیعه برای در دست نگه‌داشتن قدرت و ثروت‌اندوزی بهره می‌گیرند، ایشان نیز پشت حقوق بشر، آزادی بیان و دموکراسی جبهه گرفته‌اند.

باوجوداینکه رفتار غیر دموکراتیک و ضد حقوق بشری اصلاح‌طلبان در قبال تظاهرات سال ۸۵ ماهیت آن‌ها را به‌وضوح برای ملت ترک روشن ساخت اما سانسورها و قضاوت‌های مغرضانه در انعکاس اخبار آن تظاهرات سبب شد تا مردم سایر نقاط ایران نتوانند ماهیت واقعی اصلاح‌طلبان را ببینند.

اما همگانی شدن شبکه‌های اجتماعی و گستره فراگیر اعتراضات چند روز گذشته، نقاب نفاق را از روی اصلاح‌طلبان پایین کشید و بیانیه «مجمع روحانیون مبارز» به ریاست محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات که تمام‌قد در کنار رهبری رژیم ایستاد اتمام‌حجتی شد با همه آنانی که هنوز اصلاح‌طلبان را باور دارند.

تمام هم‌وغم اصلاح‌طلبان از سردادن شعارهای آزادی خواهان تنها کسب رأی و به دست گرفتن قدرت برای چپاول است. اگر جز این بود نبایستی معترضین گرسنه، بیکار، مال‌باخته را که در اوج مشکلات معیشتی شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» سر می‌دادند را آشوبگر خطاب کرده و در صف ظالمان قرار می‌گرفتند.

امید است همه آن‌کسانی که آمال و آرزوهای آزادی‌خواهانه خود را در شعارها و شخصیت‌های این طیف جستجو می‌کردند و با «تَکرار می‌کنم» های خاتمی دلشان غش می‌رفت، در کنش‌های سیاسی خود تجدیدنظر کنند خصوصاً برخی دوستان آزربایجانی که همه خواسته‌های حرکت ملی را به منشور حق شهروندی اصلاح‌طلبان رجوع می‌دادند.

در زیر بخشی از بیانیه مجمع روحانیون مبارز، نماد اصلاح‌طلبی، به‌عنوان شاهدی بر مدعا آورده می‌شود، خوانندگان گرامی می‌توانند برای تحقیق هرچه بیشتر موضوع، موضع‌گیری شخصیت‌های اصلاح‌طلب را مطالعه نمایند؛

«… حوادث تلخ روزهای اخیر در نقاط مختلف کشور نشان داد که عناصر فرصت‌طلب و عوامل آشوبگر با سوءاستفاده از اجتماعات و اعتراضات آرام مردمی با ایجاد آشوب، ناامنی، تخریب اموال عمومی، اهانت به مقدسات دینی و ملی، و حتی قتل انسان‌های بی‌گناه، اهداف پلید دشمنان را دنبال می‌کنند. و در حقیقت با این‌گونه اقدامات در مسیر ابراز و تحقق مطالبات واقعی مردم انحراف ایجاد کرده و موجب زیان مضاعف بر کشور و جامعه می‌گردند و لذا هوشیاری و مراقبت عموم ملت شریف ایران و تمامی دلسوزان و علاقمندان به پیشرفت، امنیت و آرامش کشور  ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای گذر از این دشواری‌هاست…»

اشتراک گذاری

وجود دو تا پنج میلیون گرسنه در ایران

ممانعت از ورود طرفداران تراختور به تبریز

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.