آخرین مطالب:  

بلایی که پان فارس‌ها و داشناک ها بر سر ملت خود آورده‌اند

اؤیرنجی سسی: نتیجه سال‌ها تبلیغ و تئوریزه کردن مفاهیم نژادپرستانه از سوی فعالان و متفکران پان فارس و داشناک­ های ارمنی نفوذ اندیشه خودبرتربینی و ترک ستیزی کورکورانه در ذهن و قلب اکثریت فارس‌ها و ارمنی‌ها شده است.

درحالی‌که مدرن اندیشان سایر ملل در تلاش بودند که اندیشه نوع‌دوستی و احترام به حقوق بشر را در بین مردمان خویش گسترش دهند، ناسیونالیست‌های فارس و ارمنی با تحریف تاریخ، دشمن‌تراشی از تورک‌ها، تحقیر دیگران و رواج خودبرتربینی کاذب درصدد تاریخ‌سازی و تقویت حس ناسیونالیستی افراطی در بین مردم خود برآمدند.

درنتیجه این تبلیغات نژادپرستانه، اکنون اکثر فارس‌ها و ارمنی‌ها به‌صورت مردمانی دیگری ستیز، تحقیرکننده، خودبرتربین و فحاش به بار آمده‌اند. دراین‌بین همسایگی با تورک‌ها همچنین پرورش یافتن غالب مدرن اندیشان فارس و ارمنی در انگلستان، فرانسه و روسیه به‌عنوان پایگاه‌های جهانی تورک ستیزی، تورک‌ها به‌عنوان نزدیک‌ترین ملت ازنظر تاریخی و مرزی برای دشمنی انتخاب شدند.

تخم کینه و نفرتی که مبلغان نواندیش نژادپرست و تورک ستیز در قلب مردم خود کاشته‌اند، امروز دامن‌گیر ارمنی‌ها و فارس‌های کوچه‌بازار شده است.

به دنبال تصویب قطعنامه‌های متعدد علیه حکومت ارمنستان امروزه این کشور دچار تنگناهای شدید اقتصادی شده است. ارمنستان می‌توانستد یکی از متحدان امین و قابل‌اعتماد برای ترک‌ها باشد و به‌عنوان‌مثال خط راه‌آهن قارص-تفلیس- باکو می‌توانست خط قارص- ایروان – باکو باشد.

همچنین فارس‌ها در این چند ده سالی که قدرت نظامی و اقتصادی را در دست گرفته‌اند، به‌جای پرداختن به توهین و تحقیر تورک‌ها و پایه‌ریزی حکومتی نژادپرستانه، می‌توانستند ضمن ارج نهادن به داشته‌های تاریخی خود، زبان، تاریخ و هویت ترک‌ها را نیز به رسمیت بشناسند و با ترویج احساسات انسان دوستانه و پذیرش نرم‌های بشردوستانه و دموکرات وجه خوبی از خود به‌جای بگذارند؛ اما امروز شاهد مردمی هستیم که بدون هیچ شرمی و به‌صورت چندین هزارنفری شعارهای قومیتی سرمی دهند.

در آینده‌ای نه‌چندان دور مردم فارس زبان نیز به سرنوشت ارمنی‌ها دچار خواهند شد؛ و زیست خود را در خاورمیانه‌ای عرب‌زبان و ترک‌زبان به‌تنهایی ادامه خواهند داد.

داشناک‌ها با افتادن در دام روس‌ها و پان فارس‌ها در دام انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها مردم خود را به دشمنی با همسایگان تاریخی و قدرتمند خویش سوق دادند.

اشتراک گذاری

اعتراض نمایندگان آزربایجان در مجلس نسبت به اتفاقات بازی تراختور- پرسپولیس

واکنش آمریکا به تجمعات اعتراضی اخیر در ایران

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.