آخرین مطالب:  

اعتراض نمایندگان آزربایجان در مجلس نسبت به اتفاقات بازی تراختور- پرسپولیس

اؤیرنجی سسی: برخی از نمایندگان شهرهای آزربایجان در مجلس ایران به اتفاقات رخ‌داده در بازی تیم‌های تراختور و پرسپولیس اعتراض کرده و خواستار پیگیری این موضوع از وزیر ورزش شدند.

به گزارش اؤیرنجی سسی نادر قاضی پور نماینده مردم اورمیه در مجلس به دنبال توهین‌های نژادپرستانه و ضرب و شتم هواداران تراختور در ورزشگاه آزادی، گفت: متأسفانه در طول بازی تراختور و پرسپولیس توهین‌هایی به ترک‌ها صورت گرفت که امیدواریم وزیر محترم ورزش و ریاست محترم جمهوری شخصاً به این موضوع رسیدگی کرده و با خاطیان برخورد شود.

وی ادامه داد: ما اجازه نخواهیم داد به مردم آزربایجان و تورک‌ها توهین گردد و یقیناً از وزیر سؤال خواهیم کرد تا با خاطیان و عوامل این توهین برخورد کند.

سید حمایت میرزاده، نماینده مردم گرمی و مغان در نامه‌ای خواستار برخورد با عاملان توهین‌های نژادپرستانه به ملت آزربایجان شد.

میرزاده در این نامه می‌نویسد: «حوادث سازمان‌دهی شده روزهای اخیر در میان برخی تماشاگرنمایان فوتبال خصوصاً مدعیان طرفداری از پرسپولیس ناشی از بی‌تدبیری و ضعف مدیریتی عوامل مربوطه می‌باشد بدین‌وسیله مراتب اعتراض شدید خود را به جسارت یک عده مزدور فریب‌خورده به تورک‌های پرافتخار تاریخ که ایران و ایرانی مدیون رشادت‌های آن‌هاست اعلام نموده و درخواست اتخاذ تصمیمات و اقدامات عملی با رسانه‌ای نمودن تصمیمات برای برخورد با عوامل خاطی قبل از اقدامات خادمین ملت رادارم.»

رضا کریمی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین نیز با تهدید وزیر ورزش به استیضاح گفت: وزیر باید با گردانندگان این توهین‌کننده‌ها برخورد کند وگرنه نمایندگان از سازوکارهای قانونی جهت سؤال و استیضاح وزیر ورزش و جوانان استفاده خواهد کرد. برخورد با خاطیان سبب می‌شود که چنین حرکات سخیف و خارج از چارچوب‌های دینی و انقلابی تکرار نشود بنابراین نباید از کنار چنین اشتباهاتی به‌راحتی عبور کرد.

سید حمزه امینی نماینده مردم هشترود نیز دراین‌باره گفت: فحاشی هواداران پرسپولیس به مردم آزربایجان را به‌شدت محکوم می‌کنم. فیلم‌ها و تصاویر اتفاقات بازی پرسپولیس و تراختور را رصد کرده و موضوع را پیگیری خواهم کرد.

سید هادی بهادری نماینده دیگر نماینده مردم اورمیه در مجلس نیز ضمن محکوم کردن توهین‌های نژادپرستانه هواداران پرسپولیس به ملت آزربایجان درباره این اتفاقات گفت: قویاً این اقدام سخیف را محکوم نموده و تا حصول نتیجه و تنبیه سازمان دهنده‌های این‌گونه اقدامات تفرقه‌افکن، پیگیر موضوع خواهیم بود.

اشتراک گذاری

بیانیه نشریه دانشجویی «آچیق سؤز» نسبت به توهین روزنامه «ایران»

بلایی که پان فارس‌ها و داشناک ها بر سر ملت خود آورده‌اند

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.