آخرین مطالب:  

ضرب و شتم، توهین و هتاکی به هواداران تراختور در تهران + ویدئو

اؤیرنجی سسی: در بازی دیروز تیم‌های تراختور آزربایجان و پرسپولیس تهران که به میزبانی تیم تهرانی در ورزشگاه آزادی برگزار شد، هواداران تیم پرسپولیس با شعارهای نژادپرستانه که به‌صورت سازمان‌یافته سر داده می‌شد به هواداران تیم تراختور و ترک‌ها توهین کردند.

به گزارش اؤیرنجی سسی جدال تیم‌های پرسپولیس و تراختور حواشی زیادی روی سکوها به همراه داشت. تماشاگران پرسپولیس همچون دیدارهای قبلی این تیم برابر تراختور در ورزشگاه آزادی، شعارهای نژادپرستانه سر داده و فحاشی‌هایی را نسبت به هواداران تیم حریف انجام دادند. بعد از اتمام بازی نیز هواداران تیم پایتخت به‌صورت دسته‌جمعی اقدام به ضرب و شتم هواداران تراختور نمودند.

در طول بازی تراختور و پرسپولیس، لیدر اصلی تیم پایتخت، اقدام به تحریک هواداران جهت توهین به تیم تراختور نمود که بعد از بازی با اعتراض لیدرهای تراختور به این شخص همراه بود که وی به همراه تماشاگران دیگر پرسپولیس اقدام به ضرب و شتم هواداران تراختور نمودند که به دنبال آن نیروی انتظامی مجبور شد لیدر اصلی پرسپولیس معروف به «سردسته بوقچی‌ها» را بازداشت کند.

یکی از خبرنگاران نیز که قصد داشت بی‌اخلاقی‌های تماشاگران تیم پرسپولیس را به تماشاگران تراختور نسبت دهد با پاسخ گل محمدی همراه شد. یحیی گل محمدی سرمربی تیم تراختور درباره این موضوع گفت: «بی‌احترامی‌های اعلام‌شده از طرف هواداران پرسپولیس بوده و با توجه به اینکه هواداران ما به‌عنوان میهمان حضور داشتند و همواره به رعایت ادب و معرفت معروف‌اند و بهتر بود هواداران پرسپولیس حق میهمان را ادا می‌کردند.»

خبرنگار خبرگزاری فارس درباره ضرب شتم هواداران تراختور توسط هواداران تیم پرسپولیس نوشت: «در پایان بازی هواداران با یکدیگر درگیر شدند که هواداران پرسپولیس تماشاگران تراکتورسازی را کتک زدند و همین موضوع باعث شد تا آمبولانس ۲ هوادار تراکتورسازی را به بیمارستان ببرد.»

سخنگوی اورژانس تهران درباره ضرب و شتم هواداران تیم تراختور توسط تماشاگران پرسپولیسی گفت: ۴۱ تماشاچی در بازی تراختور و پرسپولیس مصدوم شدند که اقدامات لازم درمانی برای آن‌ها انجام شد.

مسئولین باشگاه تراختور با توجه به اتفاقات رخ‌داده قصد دارند به‌صورت کتبی به اتفاقات و فحاشی‌های صورت گرفته علیه این تیم اعتراض کنند.

کاظم شهریاری قائم‌مقام باشگاه تراختور درباره اتفاقات دیروز ورزشگاه آزادی گفت: بازهم متأسفانه همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد شاهد اتفاقات تلخی در استادیوم آزادی بودیم.  باکمال تأسف باید بگویم فحاشی و بی‌احترامی‌هایی که در طول دقایق بازی علیه مردم شریف آزربایجان صورت گرفت، قطعاً سازمان‌دهی شده بود و این مایه تأسف است که یک باشگاه فرهنگی ورزشی که باید میزبان شایسته‌ای برای ما در تهران باشد نه‌تنها هواداران خودش را مهار نمی‌کند، بلکه با برنامه‌ریزی از پیش تعیین‌شده، چنین اتفاقات تلخی در ورزشگاه رقم می‌زند.

شهریاری ادامه داد:از کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال درخواست برخورد قاطع و جدی با این‌گونه رفتارها راداریم. ما در تهران میهمان بودیم و اگر هواداران ما هم از جانب هواداران حریف با توهین‌ها و فحاشی‌های سازمان‌دهی شده تحریک نمی‌شدند تنها به دنبال تشویق تیم محبوب خود بودند اما متأسفانه فضای بسیار زشتی در ورزشگاه ایجاد شد و یک روز تلخ و سیاه را برای فوتبال ایران رقم زد.  از مسئولان محترم فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی انتظار داریم که عدالت را قربانی مصلحت‌ها نکنند و با متخلفین این اتفاق تلخ برخورد قاطع و جدی داشته باشند.

شهریاری تأکید کرد: ماقبل از بازى خواهش کرده بودیم تیم میزبان شرایطى را در ورزشگاه ایجاد کند که موجب ایجاد درگیرى و توهین‌هاى ناپسند به اقوام نشود اما اتفاقاً برعکس، همه تمهیدات لازم اندیشیده شده بود تا ٩٠ دقیقه به‌صورت هماهنگ ۶٠ هزار نفر فحاشى کنند و این توهین‌ها به‌صورت سازمان‌دهی شده از سوى لیدرهاى تیم میزبان انجام شد.

سر دادن شعارهای نژادپرستانه در ورزشگاه‌های ایران علیه ملیت و زبان ترک‌ها امری عادی شده و تاکنون مسئولین ورزشی ایران هیچ اقدامی برای مقابله با این‌گونه اقدامات انجام نداده‌اند.

 

اشتراک گذاری

یادداشتی کوتاه بر مقاله موهن روزنامه ایران – مقاله وارده

بیانیه نشریه دانشجویی «آچیق سؤز» نسبت به توهین روزنامه «ایران»

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.