آخرین مطالب:  

بزرگداشت سالروز تأسیس «حکومت ملی آزربایجان» در سایین قالا + ویدئو

اؤیرنجی سسی: هم‌زمان با ۲۱ آذرماه سالروز تأسیس حکومت خودمختار ملی در ۱۳۲۴ ه.ش. در آزربایجان جنوبی و همچنین سالگرد حمله ارتش پهلوی به مردم آزربایجان، مراسم یادبودی بر سر مزار یکی از شهیدان آن واقعه برگزار شد.

به گزارش اؤیرنجی سسی فعالین حرکت ملی آزربایجان در شهر سایین قالا همچون سال‌های قبل، در روز ۲۱ آذرماه برای بزرگداشت سالروز تأسیس «حکومت ملی آزربایجان» بر سر مزار سرباز وطن «امیراعلم مولوی» که در جریان حملات هوایی ارتش محمدرضا شاه به شهر سایین قالا در آذرماه سال ۱۳۲۵ ه.ش. به شهادت رسید، اجتماع نمودند.

مراسم امسال با خواندن فاتحه و نثار گل برای شهید امیراعلم مولوی و تمام شهیدان راه وطن، همچون فریدون ابراهیمی، شروع شد و پس‌ازآن ضمن مرور وقایع اتفاق افتاده در سال‌های ۱۳۲۴-۱۳۲۵ به بررسی علل تأسیس حکومت ملی و همچنین چگونگی حمله ارتش پهلوی به شهرهای آزربایجان جنوبی خصوصاً سایین قالا پرداخته شد.

مبارزه با تبعیض نژادی، پافشاری بر خواسته‌ها و حقوق ملت ترک آزربایجان در سایه اتحاد و همدلی فعالین حرکت ملی و عبرت گرفتن از گذشته مهم‌ترین موضوعات موردبحث در مراسم بود.

در انتهای مراسم شاعران شهرستان سایین قالا به خواندن اشعار حماسی و ملی خود پرداختند. در زیر ویدئوی شعرخوانی‌ شاعر مطرح شهر سایین قالا، سایین قالالی مجنون، بر سر مزار شهید امیراعلم مولوی  آمده است.

اشتراک گذاری

«حکومت ملی آزربایجان» و مغرضان آن – نگاه سیاسی اؤیرنجی سسی

چاپ و توزیع نگاه سیاسی اؤیرنجی سسی به‌صورت جزوه در شهرهای آزربایجان + تصاویر

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.