آخرین مطالب:  

معرفی و دانلود کتاب «میرزا باقر حاجی‌زاده»

اؤیرنجی سسی: کتاب «میرزا باقر حاجی‌زاده» گوشه‌هایی از سرنوشت و زندگی میرزا باقر حاجی‌زاده مبارز و هنرمند طنزپرداز و مردمی تئاتر آذربایجان هست که به قلم سعید منیری به رشته‌ی تحریر درآمده است. هنرمندی که در طول یک سال حکومت ملی در آزربایجان نبوغ و استعداد خود در عرصه تئاتر را به نمایش گذاشت.

به گزارش اؤیرنجی سسی، در این کتاب به تبعیض‌های نژادی علیه تورک‌های آزربایجان در دوره رضاشاه اشاره‌شده و دوران حکومت ملی آزربایجان، پیشه‌وری و ظلم‌هایی که در حق ملت آزربایجان رفت از زبان «میرزا باقر حاجی‌زاده» بیان می‌شود.

بامطالعه این کتاب به شخصیت منتقد «میرزا باقر حاجی‌زاده» پی می‌بریم. حاجی‌زاده باوجوداینکه فرقه دموکرات را خیلی دوست می‌داشت و صمیمانه در آن فعالیت می‌کرد ولی باز در فرصت‌هایی که به دست می‌آورد، نقاط ضعف آن را با طنز ظریف خود بیان می‌کرد.

با روی کار آمدن فرقه دمکرات آزربایجان، زندگی واقعی «میرزا باقر حاجی‌زاده» شروع‌شده بود. آغازی دوباره با شورونشاط و تکاپو و خلاقیت. در خلال یک سال حکومت فرقه دموکرات چندین نمایشنامه از آثار اوزئییر حاجی‌بیگلی و سایر نمایشنامه نویسان آزربایجان را روی صحنه برد. نمایشنامه‌هایی مانند آرشین مال آلان، مشدی عیباد و آشیق غریب و … بارها با تحسین پرشور تماشاچیان روبرو شد.

 

برای دانلود کتاب «میرزا باقر حاجی‌زاده» کلیک کنید

اشتراک گذاری

اندیشه «یک دولت-یک ملت» و «حکومت ملی آزربایجان جنوبی»

کاهش ۲۱ سانتی‌متری تراز دریاچه اورمیه نسبت سال قبل

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.