آخرین مطالب:  

ترکیه از اولویت‌های دیپلماسی شهری تبریز است

اؤیرنجی سسی: شهردار تبریز در دیدار با سرکنسول ترکیه در شهر تبریز، بابیان این‌که «تبریز ۲۰۱۸» یک موقعیت کم‌نظیر برای جهت‌گیری بین‌المللی تبریز است، افزود: با توجه به اشتراکات دینی، فرهنگی و زبانی، شهرهای مختلف ترکیه، از اولویت‌های دیپلماسی شهری تبریز است.

به گزارش اؤیرنجی سسی، مهندس ایرج‌ شهین باهر در این دیدار با اشاره به این‌‌که ایران و ترکیه، در دوره‌های مختلف تاریخی، ارتباطات مطلوبی داشته‌اند، افزود: نقش تبریز در پیوند تاریخی بین دو کشور، بسیار حائز اهمیت است و البته می‌تواند فعال‌تر از این نیز باشد.

وی بابیان این‌که مباحث اقتصادی و صنعتی مهمی می‌تواند در ارتباطات طرفین پایه‌گذاری شود، ادامه داد: باید از ظرفیت‌های طرفین، برای جبران خلأها بهره بگیریم و با شناسایی نیازها و منافع متقابل، زمینه همکاری‌های عملی را مطالعه و اجرا کنیم.

شهردار تبریز با اشاره به خواهرخواندگی تبریز با دو شهر استانبول و ارزروم، بر لزوم توسعه مناسبات فرهنگی و تسهیل در ارتباطات گردشگری تأکید کرد.

چاغلار فاهری، سرکنسول ترکیه در تبریز نیز در این دیدار با تبریک انتخاب مهندس شهین‌باهر به‌عنوان شهردار تبریز، گفت: در سال‌های اخیر، شهرداری تبریز نقش مؤثری در توسعه ارتباطات ایران و ترکیه داشته است، امیدواریم این نقش، در دوره مدیریت جدید شهرداری نیز تداوم داشته باشد.

سرکنسول ترکیه «تبریز ۲۰۱۸» را یک فرصت ویژه برای ایجاد تحول در گردشگری تبریز خواند و افزود: با توجه به تجربه گردشگری ترکیه، آماده همکاری برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی توریسم ویژه فعالان گردشگری هستیم.

فاهری اضافه کرد: اشتراک تجربیات دو طرف در صنایع تولید زباله از برق و همچنین اتوبوس‌های سریع‌السیر، موضوع دیگری است که دارای قابلیت همکاری مشترک است.

وی از برگزاری همایش گردشگری تبریز از سوی این کنسولگری در آینده‌ای نزدیک، خبر داد و اظهار امیدواری کرد، این همایش با همکاری شهرداری تبریز، زمینه معرفی تبریز را در شهرهای مختلف ترکیه فراهم کند.

 

اشتراک گذاری

پژوهشگران سوئدی: ایران دومین کشور جهان در تبعیض نژادی و مذهبی است

پنج کشور ساحلی برای تعیین رژیم حقوقی دریای خزر به توافق رسیدند

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.