آخرین مطالب:  

آغاز به کار «مرکز اسناد حرکت ملی آزربایجان»

اؤیرنجی سسی: «مرکز اسناد حرکت ملی آزربایجان» باهدف جمع‌آوری متون نوشتاری- شنیداری و تصویری، با مدیریت علی‌اصغر حقدار در روزهای آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش اؤیرنجی سسی در شرح وظایف این مرکز، ارائه خدمات اطلاع‌رسانی، سند پژوهی و تدوین مجموعه اسناد تشکل‌ها و گروه‌های سیاسی، فعالین ملی آزربایجان و رخدادهای ملی در آزربایجان، ذکرشده است.

در بخشی از اهداف مرکز اسناد حرکت ملی آزربایجان آمده است: «انتشار عمومی اسناد، نشریات، جزوات، کتاب‌ها، متن‌های شنیداری و دیداری حرکت ملی آزربایجان برای علاقه‌مندان، محققین، تاریخ‌نگاران و فعالین سیاسی است».

در این مرکز، تدوین آرشیو و تهیه اسناد با رعایت اصول و ضوابط سند پژوهی و مواد علمی آرشیو سازی فعالیت‌های ملی در آزربایجان مدنظر قرارگرفته شده است.

«مرکز اسناد حرکت ملی آزربایجان»، زیرمجموعه «انجمن مدنیت، فرهنگ و بیداری اجتماعی خزر» بوده و اسناد پژوهی در این مرکز شامل دو بخش متن‌های نوشتاری و متن‌های دیجیتالی است که دربردارنده کتاب و جزوه- خبرهای عمومی، تشکیلات‌ها، افراد حقیقی و حقوقی، مجامع و گردهمایی‌ها- بیانیه‌ها- تصاویر شخصیت‌ها – فایل‌های شنیداری شامل: تاریخ شفاهی و سخنرانی‌ها- فایل‌های دیداری شامل: مصاحبه‌ها و گردهمایی‌ها خواهد بود.

اشتراک گذاری

والیبال آزربایجان نقره‌داغ شد

پژوهشگران سوئدی: ایران دومین کشور جهان در تبعیض نژادی و مذهبی است

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.