آخرین مطالب:  

دهمین نشست سالانه حقوق بشر با شرکت فعالان حقوق بشر برگزار شد

اؤیرنجی سسی: دهمین نشست سالانه فعالین حقوق بشر اقلیت‌های اتنیکی و ملی با حضور نمایندگانی از تورک‌های آزربایجان جنوبی و قشقایی در مقر حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو سوئیس برگزار شد.

به گزارش اؤیرنجی سسی، در این نشست خانم «ژاله تبریزی» به نمایندگی از جمعیت حقوق بشر ارک، آقای «شاهین هلالی خیاوی» به نمایندگی از انجمن دفاع از حقوق بشر آزربایجانی‌ها در ایران، «منصور سیفی» فعال حقوق بشر آزربایجانی و «روح‌الله مرادی قشقایی» به نمایندگی از کمیته مدافعین حقوق بشر قشقایی، به بیان مشکلات و تبعیض‌ها علیه تورک‌های آزربایجانی، قشقایی، ترکمن و … در ایران پرداختند.

آقایان شاهین هلالی خیاوی و امیر ماکویی از طرف «انجمن دفاع از حقوق بشر آزربایجانی‌ها در ایران» با در دهمین نشست اقلیت‌های سازمان ملل متحد شرکت کرده و در خصوص موضوعاتی همچون آموزش به زبان مادری، نقش رسانه در عصر جدید و نقش جوانان آزربایجانی در برقراری صلح به ایراد سخنرانی پرداختند.

همچنین به گزارش سایت جمعیت حقوق بشری ارک ۱۰ مین نشست حقوق اقلیت‌های اتنیکی و ملی حول چهار موضوع برگزار می‌شد که هرکدام از نمایندگان در فرصت محدود ۲ الی ۳ دقیقه می‌بایست سخنرانی می‌کردند.

اشتراک گذاری

اسرائیل: پایگاه نظامی ایران در دمشق را بمباران کردیم

حاشیه‌نگاری فوت ازبرعلی حاجوی، دهقان فداکار

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.