آخرین مطالب:  

حساب باشگاه تراکتورسازی آزربایجان خالی است

اؤیرنجی سسی: قائم‌مقام باشگاه تراکتورسازی گفت: هواداران باید بدانند که پرداخت بدهی‌ها مشکلات زیادی برای باشگاه ایجاد کرده و در حال حاضر هیچ مبلغی در حساب باشگاه موجود نیست.

به گزارش اؤیرنجی سسی، به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، قائم‌مقام این باشگاه با اعلام خبر حضور تراکتورسازی در مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا اظهار کرد: خوشحالیم که باوجود همه سختی‌ها و مشکلات توانستیم با یک اقدام بزرگ و تاریخی مجوز حضور در رقابت‌های آسیایی را که خواسته هواداران پرشور تراکتورسازی بود دریافت کنیم.

شهریاری افزود: هواداران فهیم تراکتورسازی در ماه‌های گذشته به‌طور کامل اخبار حرفه‌ای باشگاه‌ها را دنبال کردند اما امروز نتیجه این اقدام ارزشمند و زحمات شبانه‌روزی مسئولین باشگاه را می‌بینند. امروز که اعلام‌شده تیم‌هایی مثل الاتحاد عربستان و الاهلی امارات در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند اما تراکتورسازی یکی از نمایندگان فوتبال ایران در مرحله گروهی است و توانسته مجوز حرفه‌ای سازی را کسب کند، بزرگی و اهمیت این اتفاق تاریخی را بیشتر درک می‌کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: این اتفاق از این نظر تاریخی است که پس از سال‌ها بدهی‌های داخلی و خارجی تسویه شده و این نخستین بار است که هیچ بدهی قطعی برای تراکتورسازی در فیفا یا حتی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال وجود ندارد. این اتفاق باعث می‌شود که دیگر شاهد انباشته شدن بدهی‌های سنگین به بازیکنان داخلی و خارجی در سال‌های آینده نباشیم.

قائم‌مقام تراکتورسازی به مشکلات فعلی این باشگاه اشاره کرد و گفت: هواداران باید بدانند که پرداخت بدهی‌ها مشکلات زیادی برای باشگاه ایجاد کرده و در حال حاضر هیچ مبلغی در حساب موجود نیست. بیش از ۱۱ میلیارد بدهی در چند ماه پرداخت‌شده است. از قرارداد بازیکنان فعلی تیم فقط ۲۰٪ پرداخت‌شده و در حال حاضر علاوه بر ضرورت پرداخت بخش دیگری از قراردادها لازم است بودجه مناسبی برای نقل و انتقالات نیم‌فصل در اختیار داشته باشیم. بودجه مصوب باشگاه ۲ سال است که قطع‌شده و درآمدهایی که تا امروز برای پرداخت بدهی‌ها هزینه شد نیز از طریق درآمدزایی و حامیان مالی بوده است. قول‌هایی داده شد که به باشگاه‌های ایرانی حاضر در آسیا کمک می‌شود اما حقیقت این است که تا امروز این اتفاق نیفتاده و ما به‌شدت با مشکل مالی مواجه هستیم.

شهریاری اضافه کرد: نمی‌توان از باشگاه انتظار غیرمنطقی داشت. بدهی‌های ۸ سال گذشته در یک سال پرداخت‌شده بااین‌وجود اعضای تیم فعلی هم در انتظار دریافت بخش باقیمانده قرارداد خودشان هستند. بازیکنان هم صبوری کرده‌اند چراکه به این پیراهن تعصب‌دارند و می‌دانند حضور در مسابقات آسیایی اولویت اصلی همه ما بود. نمی‌توانستیم به خاطر تیم فعلی به بدهی‌ها و تهدیدات خارجی بی‌توجه باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر در حدود ۸ میلیارد بدهی خارجی پرداخت نمی‌شد امکان کسر امتیاز یا حتی سقوط به دسته پایین‌تر وجود داشت. باشگاه مجبور بود که ابتدا بدهی‌ها را پرداخت کند که هم تهدیدات خارجی از بین برود و هم با پرداخت بدهی‌های داخلی مجوز حضور در مسابقات آسیایی به دست بیاید. طبیعتاً بازیکن و هوادار باشگاه هم حضور در مسابقات آسیایی یا پیشگیری از کسر امتیاز را اولویت اصلی باشگاه می‌داند. اگر این مبالغ برای پرداخت بدهی‌ها هزینه نمی‌شد در حال حاضر بودجه لازم برای تسویه‌حساب با کلیه بازیکنان فعلی و حتی جذب بازیکن جدید را در اختیار داشتیم اما مگر می‌شد بدهی‌ها را در این مقطع پرداخت نکنیم و از مسابقات آسیایی حذف شویم؟ بدون تردید اگر آجورلو مدیر این باشگاه نبود اتفاقات بسیار تلخی برای تراکتورسازی روی می‌داد. طبیعتاً هیچ مدیری این میزان از تعهدات مدیران قبلی خودش را پرداخت نمی‌کند اما حالا که این اتفاق افتاده وقت همدلی و کمک کردن به باشگاه است.

وی در پایان گفت: حالا وقت کمک و حمایت مسئولان استانی است. خوشبختانه نگاه خوبی بین مسئولان وجود دارد اما درخواست ما این است که در همین روزهای حساس و سخت به کمک باشگاه بیایند. هواداران نگران شرایط تیم هستند و انتظار دارند در فصل نقل و انتقالات بازیکنان تأثیرگذار و شاخصی جذب شوند تا باقدرت در مسابقات آسیایی حضور پیدا کنیم. خواهش من این است که مسئولان محترم استانی در همین شرایط سخت به کمک تیم محبوب آزربایجان بیایند و تراکتورسازی را در این موقعیت ویژه تنها نگذارند.

اشتراک گذاری

شمال سوریه؛ انبار تسلیحات پ.ی.د/پ.ک.ک

سرنوشت شبه‌نظامیان «فاطمیون» پس از پایان جنگ سوریه چه خواهد شد؟

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.