آخرین مطالب:  

تبعیض گسترده علیه تیم تراختور در فدراسیون فوتبال ایران

اؤیرنجی سسی: برخوردهای تبعیض‌آمیز و رأی‌های ناعادلانه علیه تیم تراختور از سوی فدراسیون فوتبال ایران  دیگر امری عادی شده است.

به گزارش اؤیرنجی سسی محرومیت‌های پی‌درپی انضباطی برای بازیکنان تیم تراختور و جریمه‌های سنگین نقدی برای این تیم از سوی فدراسیون فوتبال ایران به امری عادی و همیشگی تبدیل‌شده است. در آخرین مورد از این محروم کردن‌های زنجیره‌ای بازیکنان تراختور، مهدی کیانی کاپیتان و بازیکن تأثیرگذار این تیم از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به دلایل واهی و با عدم ارائه سند محروم شد. کمیته انضباطی با استدلال به گفته‌های مهدی کیانی و عارف آغاسی دو بازیکن تراختور، مبنی بر درگیری با یکدیگر در رختکن این تیم، کاپیتان تراختور را با محرومیت دوماهه نقره‌داغ کرد.

این احکام در حالی صادر شد که رفتارهای ناشایست، زننده و دور از اخلاق بازیکنان تیم‌های پایتخت، فحاشی، سنگ‌پرانی و سردادن شعارهای نژادپرستانه توسط هواداران این تیم‌ها توسط مسئولین فدراسیون فوتبال ایران اتفاقی نرمال در ورزش تلقی می‌شود. گذشته از این مسائل لابی‌گری آشکار برای تیم‌های اصفهانی توسط مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در بازی‌های تیم‌های اصفهانی در مقابل تراختور نیز از مسائلی است که نمی‌توان به این راحتی از کنار آن عبور کرد.

با توجه به بخشش محرومیت ساختگی بازیکنان تیم‌های دردانه‌ پایتخت، قبل از بازی دربی جهت فریب اذهان عمومی، ادعای بخشش مهدی کیانی بر سر زبان‌ها افتاد ولی با تو جه به اصفهانی بودن آقای تاج و دو بازی بسیار مهم تراختور با نمایندگان اصفهان و نیاز مبرم آن‌ها به برد، آقای تاج نامه رفع محرومیت مهدی کیانی را صادر نکرد تا این بازیکن نتواند در مقابل تیم سپاهان حاضر شود و سپاهان موفق شد با نتیجه سه بر صفر تراختور را شکست داده و تا حدودی از بحران خارج گردد.

اما آنچه در میان به چشم می‌آید عدم حضور فردی تأثیرگذار از آزربایجان در فدراسیون فوتبال ایران است که باعث شده مسئولین فدراسیون در صدور احکام محرومیت و جریمه جری‌تر شده و روزبه‌روز فشار به تیم‌‌های آزربایجانی را افزایش دهند.

اشتراک گذاری

قطبی‌سازی حرکت ملی آزربایجان مانع توسعه است – نگاه سیاسی اؤیرنجی سسی

هدایت‌گر گروه‌های تروریستی در خاورمیانه کیست؟

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.