آخرین مطالب:  

اطلاعیه تشکیلات دیرنیش در رابطه با سوءاستفاده از نام این تشکیلات

اؤیرنجی سسی: تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش) با انتشار اطلاعیه‌ای در ارگان‌های خبری خود، از سوء استفاده‌های نیروهای امنیتی رژیم ایران از نام این تشکیلات پرده برداشته و این اقدام را محکوم کرد. متن این بیانیه در ذیل عیناً درج می‌شود.

 

اطلاعیه تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در خصوص سیاست موازی‌سازی و مشابه‌سازی سرویس‌های اطلاعاتی – امنیتی رژیم ایران

 

سال‌هاست که حاکمیت ایران و سیستم‌های اطلاعاتی – امنیتی آن برای خنثی کردن فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی جریان‌های مطالبه گر، منتقد و مخالف خود سیاست آلترناتیوسازی، موازی‌سازی و مشابه‌سازی را اجرا می‌کند.

حرکت ملی آزربایجان نیز از سیاست موازی‌سازی و مشابه‌سازی سیستم‌های امنیتی بی‌نصیب نبوده است. پروژه تغییر ماهیت مطالبات و ادبیات سیاسی حرکت ملی آزربایجان با استفاده از تریبون‌های مشابه‌سازی شده در فضای مجازی و فعالیت‌های میدانی سال‌هاست وجود دارد و روزبه‌روز افزایش می‌یابد.

در ماه‌های اخیر تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش) هدف پروژه مشابه‌سازی و موازی‌سازی سرویس‌های اطلاعاتی – امنیتی رژیم ایران قرارگرفته است. چنانکه نام تشکیلات و نام ارگان‌های منسوب به آن در پیشوند و پسوند بعضی از جمعیت‌ها و انجمن‌های نامعلوم اینترنتی قرارگرفته و مورد کپی‌برداری و مشابه‌سازی واقع می‌شود. در مواردی نیز با سو استفاده از نام تشکیلات (دیرنیش) به‌عنوان سرپل‌های ارتباطی تشکیلاتی با برخی از فعالین ملی و جوانان و دانشجویان فعال از طریق تلگرام مکاتبه شده است.

بدین‌وسیله به اطلاع عموم ملت تورک آزربایجان، فعالین حرکت ملی و مسئولین رسانه‌های فعال در فضای مجازی می‌رساند:

جهان‌بینی و دیدگاه‌های سیاسی تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان بر مبنای باورهای عقیدتی تشکیلاتی مندرج مرامنامه تشکیلاتی پایه‌ریزی گردیده و تبیین دیدگاه‌ها، جهان‌بینی و موضع‌گیری‌های سیاسی تشکیلات صرفاً در کتب و جزوات سیاسی و بیانیه‌های تشکیلاتی نشر شده و از طریق ارگان‌های تشکیلات من‌جمله سایت تشکیلاتی (www.diranish.org)، سایت خبری – تحلیلی و تلویزیون اینترنتی «آراز نیوز» (www.araznews.org) و نشریه «دیرنیش سسی» منتشر می‌گردد.

فعالیت هر جمعیت، انجمن، گروه و یا امثالهم با پیشوند و یا پسوند یا کپی‌برداری از نام تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش) و ارگان‌های آن خصوصاً در داخل کشور و در فضای مجازی در چارچوب پروژه مشابه و موازی‌سازی سرویس‌های اطلاعاتی – امنیتی رژیم ایران قابل ارزیابی بوده، هیچ ارتباطی با تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش) نداشته و اقدامی اپورتونیستی و دام امنیتی محسوب می‌گردد.

تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش) در داخل کشور هیچ‌گونه فعالیت علنی نداشته و برقراری ارتباط با فعالین ملی، جوانان و هواداران حرکت ملی آزربایجان در داخل کشور با اصول و آموزه‌های خاص تشکیلاتی انجام می‌گیرد. لذا هرگونه ارتباط خارج از کانال‌های رسمی، با سو استفاده از نام تشکیلات و یا ارگان‌های آن مردود و محکوم بوده و هیچ ارتباطی با تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش) ندارد.

سخنگوی تشکیلات تنها مرجع و مسئول اعلام مواضع شورای مرکزی تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در داخل و خارج می‌باشد.

در پایان ضمن محکوم کردن سیاست آلترناتیوسازی، موازی‌سازی و مشابه‌سازی رژیم ایران از عموم ملت تورک آزربایجان و فعالین محترم حرکت ملی آزربایجان و هواداران تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش) می‌خواهیم که در خصوص توطئه و ترفندهای ذکرشده حساسیت لازم را داشته باشند.

 

شورای مرکزی تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان (دیرنیش)

تبریز

۲۸/۸/۱۳۹۶

اشتراک گذاری

ضرورت احیاء کمیته مردمی دفاع از غرب آزربایجان – تایماز اورمولو

داستان مسعود و تحلیلی بر مسائل روز حرکت ملی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.