آخرین مطالب:  

آوار نامهربانی مسکن مهر بر سر ساکنین آن

اؤیرنجی سسی: تصاویر به‌دست‌آمده از ریزش مساکن مهر پس از زمین‌لرزه یکشنبه ۲۱ آبان ماه آژیر خطری است برای ساکنین آن در شهرهای دیگر. مسکن مهر در برابر زلزله به‌شدت ناامن است.

به گزارش اؤیرنجی سسی عکس‌های گرفته‌شده توسط ساکنین محل و عکس‌های هوایی نشان می‌دهد که زمین‌لرزه ۷/۳ ریشتری دیشب، خسارت‌های شدیدی به مساکن مهر شهرستان سرپل ذهاب وارد کرده است و در این خسارت‌ها اثری از مقاومت در برابر زلزله دیده نمی‌شود.

این در حالی است که مسعود شریفی، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفته است: پروژه اول مسکن مهر این استان با توجه به قرار گرفتن آن بر روی گسل آسیب جدی دیده‌ و مشکل مقاوم نبودن این واحدها نیست.

سؤالی که در این میان باید نه‌فقط از آقای شریفی بلکه از همه متصدیان ساخت‌وساز مسکن‌های مهر پرسید این است که آیا نباید برای موقعیت‌یابی زمین جهت ساخت ۲۵۰ واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد مطالعات لازم از پیش انجام شود؟ آیا فرافکنی و روی گسل بودن این تعداد واحد مسکونی پاسخ مناسبی به انتقادهای تندوتیزی است که به ساخت این واحدها واردشده و می‌شود؟

عذری که شریفی آورده است بدتر از خود گناه است. دیوارهای ساختمان‌های مسکن نامهربان و پرحاشیه تماماً تخریب‌شده و تعداد قابل‌توجهی از ساکنان آن مجروح و احتمالاً کشته‌شده‌اند.

پروژه‌های مسکن مهر توسط دولت دست‌نشانده رژیم در اکثر نقاط جغرافیای ایران ساخته‌شده‌اند و افراد قابل‌توجهی از طبقه ضعیف مالی در آن‌ها مسکن گزیده‌اند. ساخت‌وپاخت‌های انجام‌شده درروند پیمانکاری این پروژه‌ها در زلزله دیروز خود را نشان داد.

مردم فقیری که به امید خانه‌دار شدن هست و نیست خود را به حراج گذاشتند و در این آپارتمان‌ها ساکن شدند، قربانی فساد سیستمی حاکم بر ساختار نظام حاکم هستند.

زمین‌لرزه ۷/۳ ریشتری ۳۰ ثانیه‌ای یک‌شنبه شب ۲۱ آبان ماه، شهرستان‌های سرپل ذهاب، اسلام‌آباد غرب، دالاهو، ثلاث و باباجانی و قصر شیرین استان کرمانشاه را بیشتر از شهرهای دیگر تکان داد و مردم این شهرها را هراسان و بیمناک روانه پارک‌ها و خیابان‌ها کرد.

تاکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر زخمی و کشته گزارش شده است.

اشتراک گذاری

شماره جدید نشریه دانشجویی وطن منتشر شد

نسخ خطی و آثار مکتوب تاریخی در خوی به نمایش درآمد

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.