آخرین مطالب:  

پلیس فتا شش فعال فرهنگى ترکمن را احضار کرد

اؤیرنجی سسی: پلیس فتای استان گلستان طى روزهاى گذشته ۶ فعال ترکمن در شبکه‌هاى اجتماعى را به دلیل فعالیت‌هاى فرهنگى درزمینهٔ زبان مادرى و انتشار برخى مطالب انتقادى به دولت احضار کرده است.

به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از سایت  «توهرا» وابسته به فعالان حقوق بشر ترکمن‌صحرا، مدیر یک کانال تلگرامی در شهرستان گرگان که برخی مطالب درج‌شده در این کانال منتقد دولت بود روز گذشته به پلیس فتای استان گلستان احضار شد.

سایت «توهرا» به نقل از یک منبع مطلع نوشته است: «مطالب این کانال منتقد عملکرد دولت خصوصاً در دوره اصلاحات بود». این منبع افزود: «با تهدید به دستگیری و توهین و اعمال فشار از مدیر این کانال تلگرامی تعهد کتبی گرفتند».

بنا به این گزارش، طی دو روز گذشته در عملکردی مشابه، دست‌کم ۵ تن از مدیران کانال‌های تلگرامی از سوی اداره اطلاعات احضار و با تهدید به دستگیری از این اشخاص تعهد کتبی گرفته شد. به نوشته سایت  «توهرا» این افراد از فعالان فرهنگی ترکمن‌ بودند و در کانال‌های تلگرامی درباره زبان مادری و فرهنگ ترکمنی مطلب به اشتراک می‌گذاشتند.

منابع این سایت افزودند: «مأموران بازور و تهدید و ایجاد جو روانی از این افراد تعهد کتبی گرفتند که به فعالیت‌های خودسامان ببخشند و در نوشتن پست‌های تلگرامی دقت کنند تا احیاناً مطلبی علیه نظام به اشتراک نگذارند».

وی در ادامه گفت: «این فعالان فرهنگی از شهرهای گنبدکاووس، بندر ترکمن و کلاله هستند و هیچ‌گونه سابقه کیفری ندارند».

 

اشتراک گذاری

ایران موشکهای حوثی ها را برای شلیک به عربستان تامین میکند

تبلیغ «پ.ک.ک» و «پژاک» با اجرای نمایش‌نامه «عیشا» در اورمیه

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.