آخرین مطالب:  

آمریکا خواهان اقدام جهانی علیه ایران شد

اؤیرنجی سسی : ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه ۷ نوامبر ایران را متهم کرد موشکی که حوثی‌ها ماه ژوئیه به سمت عربستان سعودی شلیک کردند را در اختیار آنها قرار داده است؛ از این رو خواهان اقدام جهانی علیه ایران شد.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد فاش کرد اطلاعاتی که پادشاهی عربی سعودی منتشر کرده نشان می‌دهد موشکی که حوثی‌ها در ماه ژوئیه به سمت اراضی سعودی پرتاب کردند، یک موشک ایرانی از نوع قیام بود. نیکی هیلی درباره این موشک گفت که پیش از آغاز جنگ یمن، این نوع موشک در یمن وجود نداشت. او از سازمان ملل خواست مسئولیت نقض دو قطعنامه شورای امنیت را متوجه ایران کند.

نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، به رهبری پادشاهی عربی سعودی و در حمایت از دولت رسمی یمن مواضع حوثی‌ها در میان را بمباران می‌کند.

نیکی هیلی در ادامه گفت: «سپاه پاسداران ایران با ارسال اسلحه به حوثی‌ها دو قطعنامه شورای امنیت درباره یمن و ایران را نقض کرده است». او ایرانی بودن موشکی که روز شنبه بر فراز آسمان سعودی منهدم شد را رد نکرد و گفت که شاید این موشک نیز ساخت ایران باشد. نیکی هیلی گفت: « ما سازمان ملل و شرکای جهانی را به اتخاذ تدابیر لازم برای مسئول دانستن ایران درباره این تخلفات تشویق می‌کنیم».

از سوی دیگر، شاهزاده محمد بن سلمان ، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه ۷ نوامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد: «دست داشتن نظام ایران در مجهز کردن شبه‌نظامیان وابسته به خود به موشک، تجاوز نظامی مستقیم از سوی نظام ایرانی به شمار می‌آید و احتمالاً به برشمردن آن به‌عنوان اعلام جنگ علیه پادشاهی عربی سعودی، ارتقا یابد».

العربیه

 

اشتراک گذاری

نقش پ.ک.ک در تروریسم بین‌المللی و تجارت مواد مخدر

روابط ترکیه و ایران به کدام سمت می‌رود؟ – حقی اویغور

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.