آخرین مطالب:  

معنای وطن در شعار «شهیدلر اؤلمز، وطن بؤلونمز»

اؤیرنجی سسی: در ادبیات حرکت ملی آزربایجان جنوبی هر شعاری بار مفهومی خاص خود را دارد. یکی از این شعارهای کلیدی که در برابر تهدیدات ارضی آزربایجان جنوبی از سوی هر دولت یا گروهی بیان‌شده، شعار شهیدلر اؤلمز وطن بؤلونمز است که وطن آن آزربایجان جنوبی را قصد می‌کند.

به گزارش اؤیرنجی سسی، در حادثه تروریستی اخیر که موجب شهادت ۸ تن از سربازان و کادر مرزبانی غرب آزربایجان شد، بار دیگر این شعار در ابعاد وسیعی در مراسم تدفین شهیدان و شبکه‌های اجتماعی مورداستفاده قرار گرفت. نیروهای امنیتی رژیم ایران که از بار معنایی این شعار آگاهی دارند در شهر خوی اقدام به دستگیری چندین تن از پلاکارد به دست‌های شعار «شهیدلر اؤلمز، وطن بؤلونمز» کرد.

رژیم ایران می‌داند که این شعار تمامیت ارضی آزربایجان جنوبی را قصد می‌کند لذا شامل حال خودش نیز هست. ازاین‌رو هم‌زمان با دستگیری فعالان حاضر درصحنه تشییع‌جنازه، در فضاهای مجازی که توان بازداشت تک‌تک کاربران را ندارند اقدام به تحریف این شعار کرده و آن را به تمامیت ارضی و جغرافیای کنونی ایران تعمیم می‌دهند.

ازاین‌رو یک‌بار دیگر به همه تحریف‌کنندگان این شعار بایستی یادآوری کرد که این شعار آمادگی ملت تورک برای جان‌فشانی در راه وطنشان یعنی آزربایجان جنوبی را به نمایش می‌گذارد.

اشتراک گذاری

گسیل تروریست‌های «پ.ک.ک» و «پژاک» به غرب آزربایجان

دانش‌آموزان عرب اهوازی در روز دانش‌آموز به دلیل صحبت به زبان مادری تنبیه شدند

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.