آخرین مطالب:  

فاشیست‌های تهران تاب پیشرفت اعراب را ندارند

اؤیرنجی سسی: تیتر اول روزنامه فارس زبان همدلی با عنوان «زنان عرب، از زنده‌به‌گوری تا وزارت»، نمایشگر اندیشه فاشیستی خودبرتربینی و دیگری ستیزی روشنفکران فارس زبان است. اندیشه‌ای که با خوار شمردن گذشته دیگران و افتخار به گذشته ساختگی و مجعول خود موجبات عقب‌ماندگی مردم فارس زبان و سایر ملل تحت سیطره حکومت اینان شده است.

با برداشته شدن بسیاری از محدودیت‌های اجتماعی، سیاسی، دینی و خصوصی زنان در عربستان و همچنین معرفی ۹ وزیر زن در کابینه دولت امارات، طبیعتاً حامیان حقوق زنان بایستی خوشحال شده و با امید هر چه بیشتر به کار خود ادامه دهند. اما روشنفکران فاشیست تهران نشین که کباده دفاع از حقوق زنان را می‌کشند به علت عرب بودن این کشورها سعی در تحقیر پیشرفت‌های ایشان دارند.

جمله «دولت امارات زنان بیشتری را در کابینه خود گنجانده است که یکی از آن‌ها ایرانی‌تباری بلوچ است» به‌عنوان روتیتر این نوشته پاسخی درخور به تیتر عرب ستیزان آن داده است. اماراتی‌های عرب برای کابینه خود، بدون توجه به مسائل نژادی و تباری یک خانم بلوچ را برحسب شایستگی‌های علمی‌اش انتخاب کرده‌اند اما پان فارس‌های تهران در تیتر خود برای برجسته کردن عبارت «زنده‌به‌گوری» آن را به رنگ قرمز درآورده‌اند تا مگر به ظن خود، اعراب را بیشتر تحقیر کرده باشند.

گذشته از تیتر عقده‌گشایان، نوشته نیز متن بسیار سخیف و بی‌ادبانه‌ای دارد. در قسمتی از این نوشته آمده است: بله از ایرانی‌ها (تقریباً همه اقوامشان) اگر بپرسید، طوماری کهن از تاریخی زنانه همراه قهرمانی‌های بزرگ و متمدنانه خود را برایتان شرح خواهند داد؛ زنان عربستانی تابه‌حال به محدودیت‌هایی عجیب خوکرده بودند اما حالا که آزادشده‌اند انگارنه‌انگار و طوری در یک کادر جا گرفته که انگار سالیان سال است دارند وزیر و وکیل می‌شوند؛ و خانم‌ها و حتی آقایان ایرانی کمی خود را جمع‌وجور می‌کنند و همه حرف‌هایشان را در مورد قضیه عقب‌ماندگی و زنده‌به‌گوری و این حرف‌ها، قورت می‌دهند.»

نمی‌دانم خانم آساره کیانی، نویسنده مقاله انتظار دارد زنانی که به‌عنوان وزیر انتخاب‌شده‌اند چگونه در کادر جای‌گیرند؟! اما در جمله بعدی به‌وضوح خانم‌ها و آقایان ایرانی (فارس زبان) را دعوت به حرف زدن درباره عقب‌ماندگی اعراب و زنده‌به‌گور کردن دخترانشان در هزاران سال قبل می‌کند!

فاشیسم چنان در پوست و خون این خانم جا کرده است که حتی لبخندزنان عرب وزیر را برنمی‌تابد و می‌نویسد «… با لبخندهای پهن و دندان‌های سفید در یک کادر واحد به شما افاده می‌دهند.» این خودبرتربینی و حقیر شمردن دیگران قبل از آنکه آسیبی به زنان عرب برساند موجب عقب‌ماندگی مردم فارس زبان خواهد شد. چراکه افتخار به گذشته‌ای موهوم مجال درک کاستی‌های امروز و تلاش برای آینده‌ای بهتر را از ایشان خواهد گرفت.

فاشیست‌های تهران نشین توانسته‌اند افکار غیر فارس ستیزان خود را در قالب جملات مدرن و روشنفکرانه به‌خوبی در بین فارس زبانان رواج بدهند. بیم آن می‌رود که درنتیجه نشر مطبوعات فارس زبان در آزربایجان جنوبی بیماری خودبرتربینی و فاشیسم به عده‌ای از ملت ما نیز انتقال یابد. با روشنگری راجع به ماهیت این‌چنین افکاری و همچنین رواج افکار انسان دوستانه می‌توان در برابر این‌چنین تهاجماتی ایستادگی کرد.

اشتراک گذاری

نتانیاهو برای اقلیم کردستان لابی‌گری می‌کند

بازداشت مژگان صیامی توسط نیروهای امنیتی ایران

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.