آخرین مطالب:  

وزارت دارایی آمریکا سپاه پاسداران را تحریم کرد

اؤیرنجی سسی: وزارت دارایی آمریکا سپاه پاسداران رژیم ایران را به دلیل حمایت از “گروه‌های تروریستی” در فهرست تحریم‌ها قرارداد.

به گزارش اؤیرنجی سسی در متن اطلاعیه وزارت دارایی آمریکا آمده است که سپاه به دلیل فعالیت‌های سپاه قدس در حمایت از “گروه‌های تروریستی” حزب‌الله، حماس و همچنین طالبان در فهرست تحریم‌ها قرار می‌گیرد.

دونالد ترامپ جمعه ۱۳ اکتبر، هنگام اعلام سیاست‌های جدیدش درباره برجام تأکید کرد که از وزارت دارایی آمریکا خواسته سپاه را تحریم کند. دقایقی بعد اطلاعیه وزارت دارایی دراین‌باره منتشر شد.

همچنین سه شرکت صنایع شهید علم‌الهدی، فناموج و راستافن به دلیل ارائه خدمات فنی و تسلیحاتی به سپاه و برنامه موشکی ایران به فهرست تحریم‌های وزارت دارایی اضافه شده است.

پیش‌تر وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده بود که سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی قرار نمی‌گیرد “به‌خصوص به دلیل پیچیدگی‌ها در میدان جنگ”.

فرمانده سپاه پاسداران رژیم ایران پیش‌تر در واکنش به‌احتمال قرار گرفتن در فهرست گروه‌های تروریستی نیروهای آمریکا در منطقه را تهدید کرده بود.

بر اساس اطلاعیه وزارت دارایی و سخنان دونالد ترامپ سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی قرار نگرفته است.

سپاه ایران پیش‌تر در سال ۲۰۰۷ به دلیل برنامه‌های موشکی و نقش داشتن در برنامه هسته‌ای ایران تحریم شده بود. در سال ۲۰۱۱ هم تحریم‌های حقوق بشری به تحریم‎‌های قبلی این نیروها افزوده شد؛ اما اکنون سپاه به دلیل حمایت نظامی، تسلیحاتی و آموزشی از “گروه‌های تروریستی” در فهرست تحریم‌های وزارت دارایی آمریکا قرارگرفته است.

در اطلاعیه وزارت دارایی آمریکا یکی از دلایل تحریم سپاه پاسداران رژیم ایران، حمایت از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه، اعلام‌شده است. وزارت دارایی ایران گفته است که رژیم ایران حامی اصلی بشار اسد در “برخورد بی‌رحمانه” با مردم کشورش است.

حسن روحانی دقایقی بعد از اعلام استراتژی تازه دونالد ترامپ درباره برجام از سپاه حمایت کرد و گفت برنامه‌های موشکی این کشور “مضاعف‌تر” خواهد شد.

اشتراک گذاری

اجرای نمایش «اتابک پارکی‌نین تراژدیسی» در ترکیه

شرط جدید بغداد برای مذاکره: اربیل علاوه بر لغو همه‌پرسی باید از کرکوک خارج شود

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.