آخرین مطالب:  

استاندار غیربومی برای غرب آزربایجان

اؤیرنجی سسی: باوجود مخالف‌های گسترده فعالین ملی، مدنی و مردم غرب آزربایجان، وزارت کشور یک شخصیت غیربومی را برای استانداری آزربایجان غربی برگزید.

به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از سایت اطلاع‌رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: در جلسه امروز چهارشنبه هیئت دولت که به ریاست دکتر روحانی برگزار شد، گزینه پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسؤولیت استانداری آزربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری زاده معرفی و با تصویب هیئت‌وزیران، برای این مسؤولیت انتخاب شد.

وی اصلاح‌طلب و نماینده بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه در مجلس هشتم و تا چندی پیش سرکنسول ایران در فرانکفورت آلمان بوده است.

شهریاری اصالتاً اهل شهر آشخانه مرکز شهرستان مانه و سلمقان استان خراسان شمالی هست که بیشتر ساکنین آن را کردزبان‌های کرمانج تشکیل می‌دهند.

انتصاب استاندار غیربومی در حالی برای آزربایجان غربی انجام می‌گیرد که احتمال انتصاب فریدون همتی اهل ایلام با واکنش‌های فراوانی در سال ۹۲ و ماه پیش از سوی نمایندگان مجلس، فعالین سیاسی و مدنی و همچنین افکار عمومی ملت آزربایجان همراه بود و همین امر منجر به عقب‌نشینی دولت شده بود.

اشتراک گذاری

احضار عباس لسانی به دادگاه اردبیل

اجرای نمایش «اتابک پارکی‌نین تراژدیسی» در ترکیه

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.