آخرین مطالب:  

بحران زیست‌محیطی اورمیه را تهدید می‌کند

اؤیرنجی سسی: مدیرکل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط‌زیست بحران زیست‌محیطی در سه کلان‌شهر اورمیه، تهران و اهواز را جدی توصیف کرد.

به گزارش اؤیرنجی سسی، محمد درویش در همایش «چرا باید فعال محیط‌زیست بود» که در اردبیل برگزار می‌شد، تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد بی‌توجهی به ملاحظات زیست‌محیطی در این شهرها حتی آسیب‌های اجتماعی را تشدید کرده است.

وی افزود: به‌عنوان‌مثال زمانی دریاچه اورمیه ۷.۱ میلیارد مترمکعب آب قابل استحصال داشت که امروز به‌شدت تقلیل یافته و برای احیای آن دولت نیازمند ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است.

مدیرکل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط‌زیست متذکر شد: زمانی که فعالان محیط‌زیست دغدغه‌های خود را طرح می‌کنند به این موضوع متهم می‌شوند که توجهی به مسائل جدی اشتغال، مسکن، تورم و بیکاری ندارند.

درویش تأکید کرد: این در حالی است که تجربه نشان داده بی‌توجهی به ملاحظات زیست‌محیطی خود منجر به تشدید آسیب‌های اجتماعی شده است و به‌عنوان‌مثال در موضوع دریاچه اورمیه شاهد افزایش بیکاری و بزه‌کاری و حتی طلاق در منطقه هستیم.

وی در ادامه افزود: نمونه بارز بی‌توجهی به ملاحظات زیست‌محیطی در خوزستان مشاهده می‌شود که مطابق اعلام مسئولان ۹۵ درصد از مردم آن درخواست مهاجرت دارند.

به گفته درویش باوجود توانمندی این منطقه برای تولید ثروت و اینکه بزرگ‌ترین تولیدکننده کشاورزی کشور است، نبود آب‌وهوای سالم موجب شده امکانات دیگر قابل‌قبول نباشد.

اشتراک گذاری

دریاچه اورمیه در «سراشیبی مرگ»

احضار عباس لسانی به دادگاه اردبیل

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.