آخرین مطالب:  

شهردار اورمیه و وجه‌المصالحه قرار دادن منافع ملت آزربایجان

اؤیرنجی سسی: شهردار اورمیه در سال‌های اخیر یکی از پر سر و صداترین شهردارهای آزربایجان جنوبی بوده است. بستن قرارداد‌های فروش زمین به عوامل تجاری مسعود بارزانی، عدم شفافیت در هزینه‌های شهرداری و … باعث شده اغلب نام محمد حضرت پور بر سر زبان‌ها بیافتد. البته نزدیکی وی با فعالان آزربایجانی و کارهای فرهنگی وی در شهر اورمیه نیز نباید ازنظرها پنهان باشد اما وقتی پای منافع شخصی به میان می‌آید نه آزربایجانی می‌ماند و نه هویتی.

به گزارش اؤیرنجی سسی در آخرین اقدام محمد حضرت پور، مدیر شهرسازی شهرداری منطقه ۴ اورمیه را یک از مدیران کُرد زبان است به سمت شهرداری منطقه ۳ اورمیه انتخاب کرد. البته باید متذکر شویم انتخاب یک فرد کُرد زبان به این سمت مشکلی ندارد اما آنچه این موضوع را موردنقد قرار می‌دهد فرد انتخاب‌شده و نحوه انتخاب وی است.

بنا به مصاحبه اخیر مرتضی پیری یکی از اعضای شورای شهر اورمیه انتخاب حقیقی به سمت شهرداری منطقه ۳ اورمیه دارای شائبه‌های فراوانی است. پیری در مصاحبه با سایت یول پرس دراین‌باره عنوان می‌کند: «در افکار عمومی مطرح است یکی از انتصابات جدید وجه‌المصالحه صدور و احراز صلاحیت برخی از کاندیداهای رد صلاحیت شده شورای دوره پنجم می‌باشد. انتصاب جدید دیگر از تبعات همان پشت پرده شوم و مذموم انتخابات داخلی و ابقای شهردار حکایت دارد.»

از مصاحبه آقای پیری چنین برمی‌آید که حضرت پور برای تائید صلاحیت نزدیکان خود و نیز ابقای خود در سمت شهرداری وارد معامله‌شده است. البته در ایام انتخابات خبرهایی از معامله حضرت پور با تهران برای تائید صلاحت برخی نزدیکان خود شنیده شد اما در آن زمان از دادوستدهای این معامله خبری به بیرون درز نکرد تا اینکه چند روز قبل از انتخاب جواد حقیقی کانال تلگرامی «اتحاد» یکی از تریبون‌های گروه‌های تروریستی کُرد در غرب آزربایجان پرده از معامله و انتخاب یک کُرد زبان به سمت شهرداری منطقه سه اورمیه خبر داد.

جواد حقیقی در اولین اقدام بعد از انتخاب خود با پذیرش مهندسان کُرد زبان سازمان نظام‌مهندسی که افکار زیاده‌خواه و توسعه‌طلبانه آنان برای مردم اورمیه روشن است سعی در ارتباط‌گیری و اعمال‌نفوذ در سیستم شهرسازی، عمرانی و تغییر ترکیب جمعیتی شهر اورمیه دارد.

پرواضح است وقتی فردی با دستور تهران به این سمت انتخاب می‌شود پشت پرده آن مشخص است و آن چیزی نیست جز راهگشایی برای تغییر ترکیب جمعیتی غرب آزربایجان و پروژه کردستان سازی اراضی تاریخی آزربایجان، همان چیزی که مرتضی پیری در مصاحبه خود به آن اشاره‌کرده و می‌گوید: «مبادا این انتصاب با امتیازدهی به افراد و شخصی در امتداد همه‌پرسی رفراندوم تجزیه عراق که عموماً با مخالفت سران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مواجه شده است، می‌باشد.»

اشتراک گذاری

تعطیلی معدن گرومیت خوی در اثر تهدیدات پژاک

آمارهای ساختگی سعادت برای ابقا در پست استانداری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.