آخرین مطالب:  

سفر اردوغان به تهران

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای مذاکره با مقامات ایران به تهران سفر کرده است.

به گزارش اؤیرنجی سسی و به نقل از رسانه های ایران، آقای اردوغان صبح امروز وارد تهران شد و مورد استقبال رسمی آقای روحانی قرار گرفت. بعد از مراسم استقبال رسمی، مذاکرات دو جانبه آغاز شد.
بعد از گفت و گوی اردوغان و روحانی، نشت خبری ترتیب داده شد. در این نشست خبری روحانی اظهار داشت که : توسعه روابط بانکی ، تجارت با پول ملی و همچنین فعالیت سه مرز میان ایران و ترکیه به صورت ۲۴ ساعته ، از جمله تصمیماتی که در مذاکرات فشرده امروز اتخاذ شدند.
روحانی در این نشست همچنین گفت: هدف نهایی دو کشور عدم تغییر مرزهای جغرافیایی، تمامیت ارضی کشورها و نیز ثبات و امنیت منطقه است که در خصوص سوریه مذاکرات سه جانبه با روسیه در قالب مذاکرات آستانه، و در خصوص عراق مذاکرات سه جانبه میان دو کشور و دولت مرکزی عراق ادامه خواهد یافت. ایران و ترکیه تجزیه طلبی و تشدید اختلافات قومی و مذهبی را که از سوی توطئه‌گران و بیگانگان برای منطقه ما طراحی شده ، نمی‌پذیرند و از دیدگاه دو کشور ، عراق و سوریه کشورهای واحد و یکپارچه‌ای هستند و ما تغییر مرزهای جغرافیایی را به هیچ وجه نخواهیم پذیرفت.

روحانی خاطر نشان کرد: مردم کردستان عراق همسایگان خوب و برادران عزیز ما هستند و نمی‌خواهیم فشاری بر آنها وارد شود اما تصمیمات اشتباهی که برخی سران اقلیم اتخاذ کردند را باید جبران کنند و در این راستا ایران، ترکیه و عراق، ناچار هستند با تصمیمات خود اهداف راهبردی‌شان را در منطقه دنبال کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهوری ایران در خصوص رفراندم غیر مشروغ اداره اقلیم شمال عراق اظهار داشت: «تصمیمی که با موساد گرفته شده است غیرقانونی است. اداره شمال کرد عراق خود را منزوی می کند»
وی ادامه داد: در مورد سوریه مذاکرات سه جانبه انجام دادیم. در نشست مذاکرات آستانه به ایجاد مناطق عاری از درگیری دست یافتیم و از آن حمایت می کنیم. مبارزات خود علیه داعش، پ.ک.ک و النصره را ادامه می دهیم. بخاطر تمام مظلومان با گروه های تروریستی مبارزه می کنیم. نیرو های مسلح و استخبارات مان در این بخش کار می کنند
آقای اردوغان همچنین قرار است با آقای خامنه ای دیداری داشته باشد.

اشتراک گذاری

افتتاح انجمن فرهنگی «ایشیق یول» در برلین آلمان

تعطیلی معدن گرومیت خوی در اثر تهدیدات پژاک

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.