آخرین مطالب:  

آمارهای احمدی‌نژادیستی در حرکت ملی

اؤیرنجی سسی: رفتارهای احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری خود، از رفتارهایی است که می‌توان آن را به رفتارهای دیگر تفکر و جنبش‌های سیاسی ایران نیز تعمیم داد. یکی از این رفتارهای ارائه آمار و ارقام ساختگی در موارد اقتصادی، سیاسی و … بود که در دولت احمدی‌نژاد به چشم می‌خورد. به‌عنوان‌مثال در حوزه اشتغال، دولت احمدی‌نژاد با تغییر در تعریف شغل و شاغل، آمار بیکاری و اشتغال در ایران را مهندسی کرده و با ارائه اعداد و ارقام به‌ظاهر درست سعی در تأثیر بر افکار عمومی و کتمان نرخ واقعی بیکاری داشت.

امروز پس از گذشت حدود نزدیک به ۵ سال از دوران زمامداری احمدی‌نژاد می‌بینیم که رفتارهای عوام‌فریبانه وی در ادبیات و رفتار سیاسی حرکت ملی آزربایجان نیز جای بازکرده است و هرروز با سرعت بالایی جای منطق و رفتار سیاسی متفکرانه را می‌گیرد. به‌طوری‌که جریان فکری غالب در حرکت ملی آزربایجان رفتار و افکار عوام‌فریبانه و شعارگرایانه است و تکیه‌بر منطق و حرکت‌های عملی متکی بر خرد جمعی جای خود را به فردگرایی و بت‌سازی از افراد عوام‌فریب و شعار گرا داده است.

اگر بخواهیم به‌طور موردی به این اقدامات اشاره‌کنیم، تلاش یک طیف خاص برای حذف طیف دیگر حرکت ملی را می‌توان مثال زد. این طیف با استفاده از رسانه تشکیلاتی خود که عنوان کوتاه شده‌ی «گؤنئی آزربایجان» را مورداستفاده قرار می‌دهد، با جا زدن این رسانه به‌عنوان رسانه‌ی ملی به تخریب و شانتاژ علیه فعالین، تشکل‌ها و تشکیلات‌های حرکت ملی پرداخته و در گفتار خود در رسانه به‌اصطلاح ملی به فحاشی، تمسخر، انگ زنی و … مشغول است. در این میان این رسانه میلی با سوءاستفاده از نام «گؤنئی آزربایجان»، دیگر رسانه‌ها را به مصادره نام‌ها در حرکت ملی متهم می‌کند.

اگر بخواهیم در این مورد نیز مصداقی وارد بحث شویم، مجری، کارشناس و همه‌چیزدان این رسانه سایت اؤیرنجی سسی را متهم می‌کند که از نام اؤیرنجی و حرکت دانشجویی آزربایجان سوءاستفاده کرده و در حال مصادره حرکت دانشجویی آزربایجان هست. این در حالی است که همین اتهامات چندین سال قبل به گردانندگان سایت «آذوح» (دیگر سایت جنبش دانشجویی آزربایجان) نیز توسط همین فرد بسته شد و موجب گشت مدیران و گردانندگان این سایت توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ایران دستگیرشده و به حبس‌های طویل‌المدت محکوم گردند.

در ادامه این رفتار عوام‌فریبانه و تهی از منطق این افراد با راه‌اندازی کمپین‌های ساختگی و امضاهای فله‌ای و تغییر تعریف ترمین‌ها و مواضع حرکت ملی سعی در موجه نشان دادن رفتار خود دارند که همانند احمدی‌نژاد می‌خواهند حماسه! «۹ دی» بیافرینند. در همین راستا با مصادره بیانیه یا اظهارنظرهای بزرگان حرکت ملی سعی عقبه سازی برای اعمال تخریب‌گر خود هستند. این گروه با آمار سازی ۱۰ دقیقه‌ای، بیانیه «بیرلیگه دوغرو» را با بیش از ۴۰۰ امضاء بر روی کانال تلگرامی که خود گرداننده آن هستند قراردادند که جای بسی تعجب و تأمل دارد از سوی دیگر این پلیس‌های حرکت ملی! با حذف اسامی طیف‌های دیگر حرکت ملی چهره واقعی خود را نشان دادند و با اضافه کردن تبصره‌ای به بیانیه اصلی بدون هماهنگی با بانیان این بیانیه اقدام به حذف و انصار طلبی در حرکت ملی آزربایجان کردند.

کوتاه‌سخن اینکه کم نیست این‌گونه رفتار احمدی‌نژادیستی در حرکت ملی آزربایجان که در نوشته‌های بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

اشتراک گذاری

اؤیرنجی سسی نین ” بیرلیگه دوغرو” بیلدیریسی له باغلی گؤروشلری

عزل والی کرد کرکوک و پیامدهای احتمالی آن

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.