آخرین مطالب:  

ماهر کعبی، زندانی سیاسی عرب احوازی، اعتصاب غذا کرد

اؤیرنجی سسی: ساعاتی پیش ماهر کعبی، فعال سیاسی عرب محبوس در زندان مرکزی اردبیل، در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت (رجائی شهر) همراه دیگر هم‌بندیانش، دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش اؤیرنجی سسی، ماهر کعبی امروز ۲ شهریورماه، با انتشار پیام صوتی اولین روز اعتصاب غذای خود در زندان اردبیل را آغاز کرد. در این پیام صوتی کعبی از تمام سازمان‌های حقوق بشر ازجمله عفو بین‌الملل و پارلمان اروپا درخواست رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی عرب احوازی و دیگر زندانیان سیاسی محبوس در زندان‌های نظام ایران را کرده است.

همچنین در این پیام از گزارشگر حقوق بشر عاصمه جهانگیر درخواست شده تا با فشار علیه رژیم ایران به شکنجه و نقض مکرر حقوق مسالمت‌آمیز زندانیان و تبعیدشدگان پایان داده شود.

ماهر کعبی، فعال مدنی و دانشجوی کاردانی رشته عمران با اتهامات «عضویت در سازمان آزادی‌بخش احواز»، «تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با شبکه‌های معاند» و «تحریک شهروندان جهت اقدام علیه نظام» به ده سال حبس محکوم است و در حال حاضر در زندان مرکزی اردبیل دوران محکومیت ده‌ساله خود را در تبعید سپری می‌کند.

وی در ۱۸ بهمن‌ماه سال ۹۰ درحالی‌که فقط ۱۹ سال داشت، پس از مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌های خارجی از سوی مأمورین امنیتی اداره اطلاعات بازداشت و به سلول‌های انفرادی این نهاد امنیتی منتقل‌شده است.

این فعال مدنی عرب اهل شوش پیش از دستگیری در سال ۱۳۹۰ در خصوص اعتراضات مردمی و سرکوب و بازداشت آنان اخبار مهمی را تهیه در اختیار رسانه‌ها و نهادهای حقوق بشری می‌گذاشت. ازجمله تهیه گزارش جامعی از بازداشت محمد کعبی و همسر باردارش خدیجه کعبی که پس از بازداشت درنتیجه شکنجه جنینش سقط شد.

ماهر کعبی پس از سه ماه بازجویی و شکنجه در بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۳ زندان دزفول در بین زندانیان عادی، جانی و معتاد انتقال یافت. این زندانی سیاسی به مدت ۹ ماه از حق ملاقات و تماس تلفنی محروم بود. وی در نهم شهریورماه ۹۲ به زندان مرکزی اردبیل تبعید شد.

لازم به ذکر است که در هفته‌های اخیر بسیاری از زندانیان سیاسی به علت عدم رعایت حقوق زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذای گسترده‌ای زده‌اند که رفته‌رفته به اعتصابی همگانی علیه ظلم نظام ایران تبدیل می‌شود.

اسامی سایر هم‌بندیان کعبی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند هنوز به دست اؤیرنجی سسی نرسیده است.

اشتراک گذاری

ترس مسئولان رژیم از حلقه انسانی اطراف ارک علیشاه + ویدئو

محمدرضا هیئت: قوزئیلی آذریلر و گونئیلی تورکلر!

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.