آخرین مطالب:  

عقیل آذردخت، شاعر و فعال فرهنگی: جان حبیب ساسانیان در خطر است

اؤیرنجی سسی: در پی اعتصاب غذای خشک حبیب ساسانیان از مورخه۲۶/۳/۹۶ عقیل آذردخت شاعر، نویسنده، و فعال فرهنگی  با ابراز نگرانی از شرایط جسمانی ایشان، ضمن اعلام حمایت از حبیب ساسانیان، از ملت آزربایجان تقاضا کرد حبیب را در برابر بی عدالتی و قانون شکنی رژیم ایران تنها نگذارند.

متن نامه عقیل آذردخت به شرح ذیل است؛

بنام خدا

ملت قهرمان آزربایجان

در این مرحله از وضعیت حساس منطقه که آرامش و احساس امنیت از ضروریات زمان فعلی می‌باشد هویت طلبان تورک آزربایجان با اتهامات واهی و خودساخته توسط نهادهای اطلاعاتی و قضایی دستگیر و شکنجه و مورد بی‌حرمتی غیراخلاقی قرار می‌گیرند!!

یکی از این مبارزان حبیب ساسانیان می‌باشد که نزدیک چهارده ماه می‌باشد بدون دادگاهی شدن و کاملاً غیرقانونی و غیرمنصفانه در زندان تبریز حبس بوده و بارها جهت اعتراض به ظلم و شکنجه دست به اعتصاب غذا زده است! که درنتیجه تأثیر اعتصابات، شرایط سخت زندان، شکنجه‌ها سلامتی وجود این مبارز آزربایجانی درخطر جدی قرارگرفته و با این وضعیت جسمی وخیم جهت اعتراض به بی‌عدالتی منادیان عدالت! و بی‌قانونی قانون‌مداران قانون‌شکن از مورخه۲۲/۳/۹۶ دست به اعتصاب غذا زده و باز به علت بی‌اعتنایی مسئولین زندان و دیگر مسئولین قضایی از مورخه۲۶/۳/۹۶ دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

در شرایط موجود جان این مبارز هویت طلب غیرتمند درخطر جدی قرارگرفته است.

این‌جانب عقیل آذردخت به‌عنوان یک شاعر، نویسنده، و فعال فرهنگی  ضمن اعلام حمایت از حبیب ساسانیان، از ملت قهرمان و فهیم آزربایجان تقاضا دارم که فرزندان غیور خود مخصوصاً حبیب ساسانیان را تنها نگذارید و با حمایت آن‌ها و اعتراض به بی‌قانونی‌ها و ظلم و بی‌عدالتی، مسئولین مربوطه را به قانون‌مداری مجبور نمایید.

با احترام عقیل آزردخت

اردیبهشت ماه سال گذشته حبیب ساسانیان (یاکاموز) به همراه دکتراسماعیل افخمی، مهدی جواد زاده، حمید ثقتی، بابک آوند و مهندس یونس رحیمی که با هم در رابطه با «مسئله اشغال قره‌باغ توسط ارمنستان و جنایات صورت گرفته علیه مسلمانان توسط گروههای مسلح نژادپرست ارمنی» فعالیت می‌کردند همگی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

بعد از حدود دوماه از بازداشت این فعالین  علی مظفری رئیس کل دادگستری آزربایجان شرقی از دستگیری آنچه که وی آن را یک «باند جاسوسی» خواند خبر داد. این مقام دستگاه قضایی استان گفته بود که «باند جاسوسی ۶ نفره متعلق به گروهک “گامو” بوده و «اسناد طبقه‌بندی شده نظامی و اقتصادی را جمع‌آوری و در اختیار دشمنان نظام قرار می‌دادند». وی در آن موقع هیچگونه اطلاعاتی در مورد اینکه اطلاعات به گفته وی «طبقه‌بندی شده» چه نوع اطلاعاتی بوده‌اند و چگونه این افراد به آنها دسترسی یافته بودند نداد.

مدت بازداشت موقت حبیب ساسانیان چندین بار توسط دخالت وزارت اطلاعات در روند پرونده وی تمدید شد و با کارشکنی و اقدامات غیرقانونی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران و دخالت نیروهای امنیتی در روند دادگاه، علی‌رغم بیماری قند و فشارخون حبیب، شرایط برای آزادی موقت وی به وجود نیامد.

اشتراک گذاری

سیامک میرزایی در اعتراض به اقدامات غیرقانونی نیروهای اطلاعاتی اعتصاب غذا کرد

توطئه‌ای جدید در شورای شهر اورمیه

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.