آخرین مطالب:  

سیامک میرزایی در اعتراض به اقدامات غیرقانونی نیروهای اطلاعاتی اعتصاب غذا کرد

اؤیرنجی سسی: پس از گذشت ۱۲ ماه از بازداشت موقت سیامک میرزایی، فعال سیاسی تورک، وی با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس اندرزگاه شماره ۸، در اعتراض به کارشکنی‌ها و اقدامات غیرقانونی نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات و مراجع قضائی، از روز شنبه ۲۷ خردادماه اعتصاب غذا خواهد کرد.

به گزارش اؤیرنجی سسی، سیامک میرزایی از فعالان سیاسی حرکت ملی آزربایجان، تیرماه سال ۹۵ در پارس‌آباد مغان بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شده است. دادگاهِ تجدیدنظر این فعال آذربایجانی تاکنون دو بار و بهانه‌های نبود قاضی پرونده و عدم ارسال مستندات لازمه از دادگاه بدوی ، لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

وی به جهت کارشکنی‌های مکرر صورت‌ گرفته درروند رسیدگی به پرونده خود، تا زمان تخفیف و تعدیل در قرار وثیقه صادره (۱ میلیارد تومان)، تکمیل و رفع نواقص پرونده و برگزاری دادگاه تجدیدنظر از شنبه ۲۷ خرداد ۹۶ دست به اعتصاب غذا خواهد زد .

بازپرس رجبی در زمان بازجویی و قبل از محاکمه به پدر میرزایی گفته بود؛ به علت مقاومت و تأکید سیامک بر مواضع سیاسی خود درروند بازجویی‌ها ، کارشناسان امنیتی اوین مانع از آزادی موقت وی خواهند شد .

میرزایی در کش‌وقوس‌های صورت گرفته جهت آزادی موقتش سرانجام در دادگاه انقلاب بهارستان و به ریاست قاضی حسنی به ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به طبس محکوم گردید که در ادامه و به بهانه ارسال پرونده به دادگاه تجدیدنظر ضمن به اجرا درآورده شدن حکم صادره ، صدور آزادی موقت برای او را نیز به دادگاه تجدیدنظر واگذار کرد .

دادگاهی که علی‌رغم پیگیری‌های وکیل پرونده و دو بار تعیین وقت صورت گرفته برای رسیدگی مجدد به اتهامات نسبت داده‌شده برگزار نگردیده و به تأخیر انداخته ‌شده است .

میرزایی در انتهای نامه‌اش ضمن‌ اینکه مسئولیت عواقب این اعتصاب را متوجه مأمورین امنیتی وزارت اطلاعات و عوامل قضایی موجود در پرونده دانسته ، خواسته است که ترتیبات لازمه جهت انتقال وی از بند عمومی به سلول انفرادی جهت ثبت و کنترل دقیق نحوه‌ی اعتصاب غذایش نیز انجام پذیرد .

متن نامه سیامک میرزایی به شرح ذیل است؛

ریاست محترم اندرزگاه ۸ ندامتگاه اوین

سلام علیکم ؛

نظر به اینکه در ارتباط با پرونده اینجانب و سیر اداری-قانونی آن انواع و اقسام کارشکنی ها، تخلفات اداری و اقدامات غیر قانونی و غیر حقوقی از طرف ضابطین قضائی (نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات) و مراجع قضائی زیربط صورت پذیرفته و در آخرین مورد از تخلفات و کارشکنی ها، بخش هایی از پرونده که شامل آخرین دفاعیه بازپرسی، آخرین دفاعیه دادگاه بدوی و صورتجلسه دادگاه می باشد که از روی قصد و عمد و به احتمال بسیار ضعیف از روی سهو و اشتباه به دادگاه تجدید نظر ارسال نشده است. و دادگاه بدوی بهارستان با وجود در خواست و پیگیری وکیل پرونده، اعضا خانواده و حتی درخواست دادگاه تجدید نظر مبنی بر رفع نواقص پرونده، هیچ اقدامی در جهت تکمیل پرونده انجام نداده اند. از این رو دادگاه تجدید نظر به علت نقص پرونده از تشکیل جلسه دادگاه امتناع می ورزد. که پس از گذشت ۱۲ ماه از بازداشت موقت اینجانب وضعیت و تکلیفم نا مشخص بوده و به نظر می رسد تا مدت های مدیدی نیز نامشخص و بلاتکلیف باقی خواهد ماند.

فلذا اینجانب تا زمانیکه تعدیل و تخفیفی در قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی مقرر شده، صورت نپذیرد تا موجبات آزادی موقتم را فراهم نماید و همچنین تا لحظه تکمیل پرونده و رفع نواقص آن و برگزاری جلسه رسیدگی دادگاه تجدید نظر، از مورخه ۱۳۹۶/۳/۲۷ دست به اعتصاب غذا خواهم زد.

در ضمن مسئولیت هر گونه خطر و زیان جسمی و روحی ناشی از دوره اعتصاب که متوجه اینجانب خواهد شد بر عهده نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات و عوامل و مجریان آنها در نهادهای قضائی از جمله دادستان دادگاه شهرستان پارس آباد موغان، دادستان دادگاه شهرستان بهارستان تهران، بازپرس رجبی و قاضی حسنی خواهد بود.

در پایان از مقامات مسئول زندان خواستارم در زمان مقرر از سوی این‌جانب برای آغاز اعتصاب غذا، ترتیب انتقال اینجانب از بند عمومی به سلول انفرادی جهت ثبت و کنترل دقیق نحوه ی اعتصاب غذا داده شود.

سیامک میرزایی ( بند ۸ زندان اوین) ٕ

اشتراک گذاری

بابک شاهد-نقدی بر مطالب ویژه‌نامه «آزربایجان-کوردستان» نشریه کودار

عقیل آذردخت، شاعر و فعال فرهنگی: جان حبیب ساسانیان در خطر است

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.