آخرین مطالب:  

شعار تیم فوتبال ایران کدام ملت را می‌گوید؟!

اؤیرنجی سسی: اعلام شعار «٨٠ میلیون، یک ملت و یک ضربان قلب» برای تیم فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در راستای سیاست همیشگی تجمیع ملل ساکن در ایران تحت عنوان یک ملت برای تضییع حقوق ملت‌های غیر فارس است.

پس‌ازاینکه تیم فوتبال ایران توانست به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یابد، فدراسیون فوتبال رژیم، شعار تیم فوتبال را «٨٠ میلیون، یک ملت و یک ضربان قلب» اعلام کرد.

مسئولین با ذکر « یک ملت» تلویحاً سایر ملل موجود در بین «۸۰ میلیون» را در خدمت ملت فارس به تصویر کشیده‌اند. انتخاب شعار « ستارگان پارس» در سال ۲۰۱۴ نیز نشان از نادیده گرفتن ملل دیگر در سیاست‌های داخلی و خارجی رژیم دارد.

ازآنجاکه ساکنین امروزی امپراتوری ممالک محروسه قاجار مجموعه‌ای از ملت‌های مختلف (تورک، عرب، بلوچ و…) می‌باشد این شعار در راستای سیاست‌های آسیمیلاسیون رژیم و دیدگاه‌های ایرانشهری حلقه‌های پان فارسی است.

هرچند که مسئولان به‌زعم خود با انتخاب چنین شعارهایی می‌توانند ذهنیت کثیرالمله بودن ایران را به یک ملت واحد سوق می‌دهند، اما اقدامات این‌چنینی باعث بیداری هرچه بیشتر ملت‌های تحت استعمار رژیم فاشیستی ایران خواهد شد.

بر اساس گفتمان حرکت ملی آزربایجان جنوبی، کشور ایران کنونی باقی‌مانده امپراتوری است که از ملت‌های مختلفی تشکیل یافته است و هرکدام از این ملل از حقوق مساوی برخوردار می‌باشند. مقابله با حلقه‌های پان فارسی به معنای تضاد با ملت فارس ساکن در ایران نیست بلکه در راستای احقاق حقوق ملت تورک، بایستی آزربایجان جنوبی را از استعمار رژیم فاشیستی خارج نمود.

در سال ۲۰۱۴ نیز فدراسیون فوتبال رژیم شعار « ستارگان پارس» را برای تیم فوتبال انتخاب کرده بودند.

اشتراک گذاری

روحانی، معاونش و علی مطهری در پاسخ به خامنه‌ای

“حشد الشعبی” و پ.ک.ک هماهنگ حرکت می‌کنند

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.