آخرین مطالب:  

فعال ملی-مدنی حرکت ملی آزربایجان، مرتضی مراد پور دوباره به زندان تبریز منتقل شد

اؤیرنجی سسی: مرتضی مراد پور زندانی سیاسی حرکت ملی آزربایجانی که بعد از تحمل اعتصابات و فشارهای مختلف موفق شده بود مرخصی ده‌روزه‌ای از مسئولین قضایی دریافت کند امروز عصر ۲۳ خردادماه بار دیگر به زندان بازگشت.

به گزارش‌ اؤیرنجی سسی، مرتضی مراد پور که در پی اعتصاب غذای ۶۵ روزه از زندان آزاد شده بود، بار دیگر بازداشت و به زندان تبریز منتقل شده است.

این بازداشت در حالی انجام‌شده که بنا بر مدارک پزشکی ایشان، او در پی شصت‌وپنج روز اعتصاب غذا نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارد.

لازم به ذکر هست مرتضی مراد پور، فعال ملی-مدنی آزربایجانی برخلاف قوانین حقوق بشر همچنین قوانین قضایی و انضباطی زندان‌های ایران، دربند ۸ کادر درمانی نگهداری می‌شود این بند مختص زندانیان معتاد و خطرناک بوده و مقامات رژیم ایران عمداً و جهت فشار روحی این زندانی سیاسی آزربایجانی را در این بند نگهداری می‌کنند.

مرتضی مراد پور ابتدا در خردادماه ۸۸ و پس از شرکت در همایش پیاده‌روی ایل‌گلی (شاه‌گلی) تبریز بازداشت شد و پس از شش ماه با وثیقه آزاد شد. او سپس در دادگاه انقلاب تبریز به اتهام‌ «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به سه سال زندان محکوم شد و در زمان اعتصاب غذا در دی‌ماه ۱۳۹۵، ۱۳ ماه از زندانی شدنش گذشته بود.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که آقای مراد پور برای اجرای باقیمانده حکم حبس به زندان بازگردانده شده است.

اشتراک گذاری

بیانیه ده‌ها حقوقدان تورک در محکومیت اعمال تروریستی پژاک و داعش

برنامه “پژاک” برای جذب نیرو از آزربایجان

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.