آخرین مطالب:  

علی‌اصغر حقدار: آتش به اختیار علیه تمامیت رژیم جمهوری اسلامی

اؤیرنجی سسی: علی‌اصغر حقدار طی مقاله‌ای که امروز (۲۲ خرداد ۱۲ ژوئن) در کیهان لندن به چاپ رسید در واکنش به‌فرمان «آتش به اختیار» خامنه‌ای این پروژه را در به‌کارگیری علیه تمامیت رژیم ایران تحلیل کرده است.

علی‌اصغر حقدار- رهبری نظام با اعلام علنی و خشونت‌بار «آتش به اختیار» ایجاد هرج‌ومرج در جامعه و انسداد امنیتی آن را کلید زد؛ برنامه‌ای که از چندین ماه پیش و با محوریت تجزیه ایران تهیه‌شده بود و پشت سر گذاشتن فضای هیجان‌های انتخابانی، زمینه علنی شدن آن را فراهم آورده است.

به هر شکلی این اعلان‌جنگ داخلی را تعبیر کنیم، یک نکته اساسی و پایه‌ای در آن، به‌هم‌ریختگی مراکز تصمیم‌گیری امنیتی و اطلاعاتی رژیم و سردرگمی سیاسی و دیپلماتیکی را نشان می‌دهد که از مدتی پیش در تمامی لایه‌های رژیم رو به عمیق‌تر شدن است.

انسجام بیش‌ازپیش اتحاد منطقه‌ای علیه جمهوری اسلامی و فشارهای تازه ناشی از تصویب تحریم‌های اقتصادی و تجاری از سوی ایالات‌متحده امریکا در خارج و استمرار اعتراضات صنفی و مدنی و نیروگیری کنشگران ملی و مدنی در آذربایجان، خوزستان، کردستان و بلوچستان در داخل، سیاست‌گذاران رژیم اعم از اصول‌گرا و اصلاح‌طلب را به مرحله اعلان‌جنگ و فرار به جلو کشانده است.

با شرایط نظامی و امنیتی که رژیم ایجاد کرده، همسویی نیروهای سرنگونی طلب و فعالین ملی و مدنی در سراسر کشور و حمایت‌های مادی و معنوی از معترضان صنفی و همراهی با فعالین حقوق بشری و در اولویت قرار دادن حق دفاع مشروع در مبارزه‌های مدنی، می‌تواند اقدامات نظام جمهوری اسلامی را خنثی ساخته و نقشه‌های تروریستی آن را در داخل و خارج افشا نماید.

بی‌تردید اجرایی کردن فرمان «آتش به اختیار» خامنه‌ای متوجه نیروهای آلترناتیوی است که در مراحل اولیه همگرایی فعالین اقوام و اصناف و کوشندگان عرصه‌های حقوق زنان و باورمندان به مذاهب و ادیان قرار دارند و ورای نابرابری‌های قومی و جنسیتی و عقیدتی که از مرکزگرایی خشونت‌بار جمهوری اسلامی تغذیه می‌شود، جبهه متحد سرنگونی را شکل می‌دهند؛ کوشندگانی که اندیشه و عمل خود را بر پایه التزام به حقوق بشر و رعایت برابری حقوق قومیتی، جنسیتی و عقیدتی گذاشته و به کشوری آزاد و دموکراتیک و مبتنی بر قانون و برابری انسانی می‌اندیشند.

برگرداندن حربه رژیم علیه تمامیت آن می‌تواند از بروز فاجعه‌هایی که گردانندگان آن برای مخالفان تدارک دیده‌اند، جلوگیری کرده و از تکرار قتل‌ها، تخریب‌ها و خشونت‌های تمامی دوران حاکمیت جمهوری اسلامی مانع شود؛ شکی نیست در صورت موفقیت پروژه «آتش به اختیار» شاهد ترور مخالفان در خارج، دستگیری و کشتار در داخل، تشدید انسداد سیاسی و فرهنگی و افزایش اختلاس و انتقال سرمایه مالی به غارت رفته ایرانیان به خارج، تخریب شخصیتی و همچنین تجزیه کشور خواهیم بود.

اشتراک گذاری

استقبال گسترده از پوسترهای اردوغان در قطر

توافق ایران با گروه تروریستی ی.پ.گ

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.