آخرین مطالب:  

سالهاست که فعالین حرکت ملی «آتش به اختیار» هستند

اؤیرنجی سسی: عصر روز چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه رهبر رژیم ایران، آقای خامنه ای در جمع دانشجویان بسیجی به سخنرانی پرداخت. وی در این سخنرانی که مثل همیشه به ظاهر از نقطه قوت ایراد می شد، در همان حباب خیالات خود با تکیه بر پول و نیروهای نظامی جیره خوارش، طرفدارانش را برای تثبیت نظام مطلوب اش به جنگ فراخواند.

وی با صدور دستور آتش به اختیار برای طرفدارانش که ترور و لشگر کشی خیابانی را در کارنامه خود دارند، بار دیگر بی قیدی خود نسبت به جان مردمان تحت سلطه اش، ثبات و آزادی جامعه را نشان داد. از این رو از جان و امنیت مردمان و فعالان حرکت ملی آزربایجان جنوبی نگرانیم.

باید به وی یاد آور شد که بزرگان حرکت ملی، سالهاست دستور آتش به اختیار به فعالان حرکت ملی داده اند. فعالان خودشان در چهارچوب منافع ملی ملت تورک فکر کرده، تصمیم می گیرند و اقدام می کنند.

دایره فعالان حرکت ملی امروز فراختر از آنی است که شما فکرش را می کنید. نظام شما با یک بدنه اجتماعی، طیف گسترده و متنوعی از مردم، متشکل از دانشجو، تاجر، کسبه، بازاری، فعال فرهنگی، روزنامه نگار، سیاست مدار، کارخانه دار و… باید به مبارزه بپردازد.

شما از دوقطبی سلطه سخن گفته اید، از دید حرکت ملی آزربایجان جنوبی یک سر این دوقطبی نظام شما و سر دیگر آن بدنه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی فعالان حرکت ملی آزربایجان ج. است. نه آزربایجان ج. این سلطه استعماری-فاشیستی را خواهد پذیرفت نه شما دست از ظلم خواهید کشید. این مبارزه تا نابودی نظام شما ادامه خواهد داشت.

در ادبیات سیاسی حرکت ملی آزربایجان ج. کلید واژه مهمی وجود دارد به نام نظام استعماری- فاشیستی که حقوق غیر را به رسمیت نمی شناسد. نظامی که حضرتعالی در رأس و مسئول آن هستید مصداق بارز آن است، از یک طرف با لغو قانون انجمن های ایالتی-ولایتی، آزربایجان ج. را به استعمار کشیده و از طرف دیگر با پیش برد برنامه های آسیمیلاسیون در تلاش برای هویت زدایی و فارسی سازی زبان و فرهنگ این منطقه است.

نه انتخابات نظام شمارا قبول، نه شعار اسلامی بودنتان را باور داریم. هر اقدامی که انجام می‌دهید در راستای تقویت ولایت مطلقه خود بر مردم تحت سلطه ازجمله ملت تورک آزربایجان جنوبی می‌باشد.

پیش از آنکه تهران آزربایجان جنوبی را مستعمره خود سازد، اینجا دروازه تجارت با روسیه و اروپا بود، زبان و فرهنگ مادری خودش را داشت، در صنعت پیشگام بود و… این‌طور نبود که مثل الآن زبان مادری‌اش غدغن، از صنایع مادر محروم، محیط‌زیستش رو به نابودی است. معادن طلا، مس، آهن، سنگ‌های تزئینی، ساختمان‌سازی و … آن به یغما می‌رود.

شما کاری کرده‌اید که صنعت، تجارت و بازرگانی این خطه متوقف و عقب‌گرد کند تا نیازمند تهران و شهرهای فلات مرکزی ایران گردد. به‌نحوی‌که این امر موجب کوچ چندین میلیونی نیروهای انسانی شده است.

ملت تورک همه جنایات شمارا به‌خوبی می‌داند و در ذهن دارد. این ملت باقوت در جهت نیل به حکومتی ملی، جامعه‌ای آزاد و دموکرات با اصول و اسلوب اقتصاد باز به‌پیش خواهد رفت و در این راه پیروزی با جماعت است.

اشتراک گذاری

خامنه‌ای: “آتش به اختیار” هستید

ترکیه، آمریکا، عراق و آلمان مخالف استقلال کردستان عراق

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.