آخرین مطالب:  

عدم تحمل گفتمان هویت گرایی از سوی مسئولین دانشگاه‌های ایران

اؤیرنجی سسی: میلاد بالسینی دانشجوی تورک دانشگاه مراغه در فیس‌بوک خود با انتشار متنی از عدم تحمل گفتمان هویت گرایی در دانشگاه از سوی مسئولین و نیز دخالت‌های وزارت اطلاعات در دانشگاه گلایه کرده و عنوان می‌نماید: به دلیل عدم بستر سیاسی مناسب در راستای هویت طلبی در دانشگاه، مجبوراً گاهی اوقات از تریبون تشکل‌های سیاسی همچون انجمن اسلامی و جامعه اسلامی استفاده می‌کنیم؛ اما طبیعتاً چون زمینه تشکل‌های مزبور با تفکر مربوطه‌مان هیچ سنخیت و مشابهتی ندارند به همین دلیل هر بار با مخالفت‌های سرسختانه‌ای از سوی مسئولین و فعالان دانشجویی همان تشکل‌ها اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب مواجه می‌شویم.

در سال تحصیلی جاری دو بار به دلیل شرکت و استفاده از تریبون هر دو تشکل اسلامی، اخیراً سه تن از فعالان هویت طلب به کمیته انضباطی فراخوانده شده‌ایم که یکی از آن‌ها مربوط به سخنرانی آقای «فاضل میبدی» در رابطه با «حقوق زن در اسلام» بود که فعال دانشجویی آقای «محمد فتاحی» در رابطه با «حقوق زن در جامعه آذربایجان» به سخنرانی پرداخت. دومین مورد هم مربوط به سخنرانی آقای قاضی پور در رابطه با عملکرد دولت یازدهم بود که بنده باوجود ممانعت دانشجویان اصولگرا و مسئولان دانشگاه با حمایت اعضای کانون آذربایجان شناسی من‌جمله دوست عزیزمان آقای «مهدی صادقی» در رابطه با عملکرد دولت‌های پس از انقلاب در آذربایجان و تبعیضات جاری در منطقه بیانه‌ای را قرائت نمودم.

حال نکته جالب‌تر آنکه متن نامه‌ای که نسبت به ما سه تن، جهت طی مراحل اداری نوشته‌شده و رونوشتی از آن به اداره اطلاعات شهرستان مراغه نیز ارسال‌شده حاکی از شکاف عمیقی میان تجارب و احساسات مسئولان می‌باشد. به‌عبارت‌دیگر در نامه مزبور اتهام آقای فتاحی «دفاع از حقوق زنان در جامعه آذربایجان» و اتهام بنده نیز قرائت بیانیه‌ای در راستای «دفاع از حقوق ملت آذربایجان» در حضور آقای قاضی پور و همچنین اتهام آقای صادقی حمایت از بنده جهت قرائت بیانیه می‌باشد.

بااین‌حال اگر مسئولان آگاه از تبعیض و عدم احقاق حقوق ملت آذربایجان می‌باشند پس چگونه باکسانی که در راستای احقاق حقوق آن‌ها فعالیت می‌کنند مقابله کرده و نمی‌گذارند تریبون آزاد و مستقلی در اختیار اینان باشد؟! در غیر این صورت پس چرا در نامه مزبور اتهامات وارده را «دفاع از حقوق زنان جامعه آذربایجان» و «دفاع از حقوق ملت آذربایجان» عنوان می‌کنند؟! یعنی باوجوداینکه مُشرف بر رسمیت این عناوین می‌باشند ولی بازهم با فعالان این حوزه مخالفت کرده و درصدد حذفشان می‌باشند.

اشتراک گذاری

انتشار کتابی در ایران که تمامیت ارضی جمهوری آزربایجان را نقض می‌کند

محمد نجفی، فعال مدنی آزربایجانی روانه زندان شد

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.