آخرین مطالب:  

روزنامه ایندیا تایمز:

آمریکا به‌جای کمک به استقلال کُردها، کشور فلسطین را تشکیل دهد

اؤیرنجی سسی: روزنامه ایندیا تایمز با اشاره به مسلح شدن کردها از سوی آمریکا، این اقدام را ایجاد یک کشور آلت دست و اسرائیل دومی می‌داند که به شعله‌ورتر شدن تنش‌ها در غرب آسیا منجر می‌شود.

به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از کُرد پرس، روزنامه ایندیا تایمز هند در تحلیلی به مسئله مسلح شدن نیروهای کُرد عراق و سوریه از سوی آمریکا اشاره‌کرده و نوشته است این مسئله که در راستای تمایل کُردها برای تشکل کشور مستقل صورت می‌گیرد نه‌تنها به خاموش شدن تنش‌ها در خاورمیانه کمکی نمی‌کند بلکه وضعیت را پیچیده‌تر هم می‌کند.

در بخش دیگری از این تحلیل آمده است تشکیل کشور مستقل کُردی قبل از تشکیل کشور مستقلی برای فلسطینیان در راستای ایجاد یک کشور آلت دست و اسرائیل دومی است و به شعله‌ورتر شدن تنش‌ها در غرب آسیا منجر می‌شود.

نویسنده این تحلیل معتقد است تنها راه برای پایان دادن به تنش‌ها حمایت همه‌جانبه آمریکا از ایجاد کشور مستقل فلسطین است. اگر دونالد ترامپ همان‌طور که گفته هدفش ایجاد صلح در خاورمیانه است باید به تشکیل کشور مستقل فلسطینی کمک کند چراکه تشکیل کشور مستقل کُردی قبل از تشکیل کشور مستقل فلسطین، اختلافات میان غرب و جهان عرب را تشدید می‌کند.

اشتراک گذاری

ویکی‌لیکس اسناد جدیدی از روش‌های نفوذ CIA به شبکه‌های کامپیوتری فاش کرد

رد پای شوونیسم فارس در کشتار نظامیان تورک غرب آزربایجان – رضا تورک

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.