آخرین مطالب:  

خاک غرب آزربایجان، پیشکشی تهران به تروریست‌ها

اؤیرنجی سسی: تحرکات منطقه خاورمیانه و اتفاقات جاری در غرب آزربایجان خبر از پیامدهای نامیمون برای آزربایجان جنوبی، دارد. کوتاه شدن دست رژیم ایران از توافقات بین روسیه و ترکیه، توجه آمریکا به عربستان سعودی و تشکیل ائتلاف علیه نظام ایران همچنین مسلح شدن گروه‌های تروریستی پ.ی.د و پ.ک.ک توسط آمریکا که سودای تشکیل کشور مستقل کردی در سردارند، سران رژیم ایران را به خوش‌رقصی وا‌داشته است.

از اخبار و اتفاقات هفته‌های اخیر می‌توان فهمید که رژیم ایران برای جبران نادیده گرفته شدن‌ها و فرار از انزوای منطقه‌ای، تصمیم گرفته است به گروه تروریستی پ.ک.ک نزدیک‌تر شود. با این کار تلاش می‌کند علاوه بر ضربه زدن به ترکیه، در خفا و آشکارا به آمریکا پیغام هم‌راستایی سیاسی در منطقه بفرستد. علاوه بر این می‌تواند فشارهای ائتلاف عربی-آمریکایی شکل‌گرفته را نیز کاهش دهد.

در همین راستا برای به دست آوردن دل شریک دیرین خود، پ.ک.ک، به اکراد مهاجر و زیاده‌خواه ساکن در غرب آزربایجان میدان عمل بیشتری داده است. اگر ترس از مردم آزربایجان نبود، رئیس‌جمهور روحانی با لباس کردی به منطقه آمده و سخنرانی می‌کرد.

بسیار ساده‌انگاری است که بازی گل‌یاپوچ با صندوق‌های آرای انتخابات شورای شهر اورمیه برای راضی نگه‌داشتن مهاجران تروریست که هنوز هم ادامه دارد، یا نامه‌نگاری نماینده سویوق بولاق (مهاباد) جهت تغییر نام گوک تپه به موکریان را امری خلق‌الساعه فرض کنیم. پرواضح است که رژیم ایران می‌خواهد با خاک غرب آزربایجان تروریست‌های پ.ک.ک را فریب دهد تا به میز مذاکره با قدرت‌ها برود.

مسئولین نظام مطلقه با بی‌اعتنایی به افکار و عقاید آزربایجانیان با خاک آن به قمار می‌پردازند و هیچ ابایی از جنگ و خون‌ریزی در منطقه ندارند؛ چراکه از هر طرف کشته شود به نفع تهران است. مقابله با اقدامات دولت ایران، در سایه خلأ دولت ملی در آزربایجان جنوبی، بار سنگینی است بر دوش فعالان حرکت ملی آزربایجان که با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم تلاش کنند تا خاکمان به یغما نرود.

اشتراک گذاری

جمع‌آوری نمایشگاه کتاب کُردی پس از اعتراض مردم اورمیه

کارشناس آمریکایی: پ.ی.د خواب می‌بیند

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.