آخرین مطالب:  

آغاز قریب الوقوع عملیات “سپر دجله” در اقلیم کُردستان

اؤیرنجی سسی: رسانه های نزدیک به حزب حاکم ترکیه گزارش کرده اند که عملیات ارتش ترکیه در اقلیم کُردستان و سنجار به احتمال فراوان در ماه جاری میلادی آغاز خواهد شد.

به گزارش اؤیرنجی سسی، روزنامه یئنی شفق روز پنجشنبه ۶ آپریل، گزارش داد ارتش ترکیه صدها تانک و هزاران نیرو را برای آغاز احتمالی عملیات علیه گروه تروریستی پ.ک.ک در اقلیم کُردستان و عراق در شهر سلوپی مستقر کرده است.

این گزارش می افزاید که مقام های ترکیه نام عملیات را به تبعیت از عملیات سپر فرات در سوریه، عملیات “سپر دجله” نام نهاده اند.

روز سوم آپریل نیز رئیس جمهور ترکیه در سخنانی در شهر ترابزون از احتمال آغاز عملیات های نظامی برون مرزی ارتش ترکیه در آینده ای نزدیک خبر داده بود. اردوغان افزوده بود که با آغاز بهار پ.ک.ک و جنبش فتح الله گولن را “شگفت زده خواهند کرد”.

یئنی شفق در ادامه گزارش خود افزوده است، این عملیات برای بیرون راندن گروه تروریستی پ.ک.ک از سنجار خواهد بود و تصریح کرده که مسعود بارزانی رهبر حزب دموکرات کُردستان علی رغم وعده های پیشین تا کنون نیروهای پیشمرگه را برای این منظور به این منطقه گسیل نداشته است.

این گزارش افزوده که نیروهایی که توسط ارتش ترکیه در ارتفاعات بعشیقه آموزش داده شده اند نیز در این عملیات مشارکت خواهند کرد.

اشتراک گذاری

حمله‌ی موشکی آمریکا به سوریه + ویدئو

ضرب و شتم حبیب ساسانیان توسط مأموران زندان تبریز

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.