آخرین مطالب:  

کمک تسلیحاتی ایران به تروریست‌های پ.ی.د در سوریه

اؤیرنجی سسی: یک هواپیمای عازم ایران که حامل تجهیزات و تسلیحات نظامی بود در فرودگاه بین‌المللی ژولیانی در کیف متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری روسی اینترفکس، روز یکشنبه سوم بهمن، با تأیید کارشناسان، نگهبانان مرزی از یک هواپیمای عازم ایران قطعات سامانه موشک‌های هدایت‌شونده ضد تانک از نوع «فاگوت» کشف کرده‌اند.

این خبر را یک سخنگوی گارد مرزی اوکراین در اختیار این خبرگزاری قرار داده است.

بر اساس این گزارش، نگهبانان روز اول بهمن ماه هنگام بازرسی محموله‌های هوایی عازم ایران در فرودگاه بین‌المللی ژولیانی شهر کیف، ۱۷ جعبه حاوی محموله‌های بدون اسناد و مدارکی را پیدا کرده‌اند که در سفرنامه پرواز نیز به آنها اشاره نشده بود.

سه جعبه از محموله‌های کشف‌شده، حاوی قطعات مورد استفاده در موشک و بقیه با قطعات هواپیما پر شده بود.

خدمه هواپیما می‌گویند که فکر می‌کردند در این جعبه‌ها قطعات تعمیر هواپیما قرار داده شده بود.

نیروهای امنیتی اوکراین، محموله یافت‌شده را به خاطر نقض قوانین بین‌المللی نقل و انتقال کالا ضبط کرده و در اختیار دولت اوکراین قرار داده‌اند.

در گزارش‌ها ذکر نشده که این هواپیما مربوط به کدام شرکت هواپیمایی است.

موشک «فاگوت» که به نوشته اینترفکس قطعات آن در این محموله کشف شده یک موشک کوچک و قابل حمل است که می‌توان با خودرو زرهی نیز آن را شلیک کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان به تازگی در گزارشی قیمت هر یک از موشک‌های فاگوت را ۳۰ هزار دلار ذکر کرده و نوشته است که ردپای موشک‌های ضد تانک پیشرفته «فاگوت» در نبرد دو سال اخیر سوریه و به خصوص شمال این کشور به خوبی مشخص است.

در روزهای پایانی اسفندماه سال ۹۰ مقام‌های امنیتی تورکیه یک هواپیمایی باری ایرانی را که عازم سوریه بود، مجبور به فرود در فرودگاه دیاربکر در شرق این کشور کردند و پس از آن اعلام کردند که در بازرسی از این هواپیما محموله غیرقانونی تسلیحاتی به مقصد سوریه کشف کرده‌اند.

در سال‌های اخیر کمکهای نظامی و تسلیحاتی ایران به گروه‌های تروریستی پ.ک.ک و پ.ی.د برای جنگ با کشور تورکیه و خرابکاری در ایران کشور افزایش چشم‌گیری داشته است

اشتراک گذاری

نماینده پارلمان اقلیم کرد عراق : دستورکار پ.ک.ک توسط ایران تعیین مى شود

ادامه عملیات ارتش ترکیه در الباب سوریه

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.