آخرین مطالب:  

نماینده پارلمان اقلیم کرد عراق : دستورکار پ.ک.ک توسط ایران تعیین مى شود

اؤیرنجی سسی: یک نماینده ایزدی در پارلمان اقلیم کرد عراق اعلام کرد گروه تروریستى پ.ک.ک به جای حمایت از مردمى که مورد ظلم داعش شده اند، دستورکار خود را از ایران مى گیرد.

به گزارش اؤیرنجی سسی، شیخ شامو، نماینده ایزدی ها در پارلمان اقلیم کرد عراق در گفتگو با خبرنگار آناتولی تورکیه اظهار داشت: “گروه تروریستى و مسلح پ.ک.ک به جای حمایت از مردمى که مورد ظلم داعش شده اند، برنامه ویژه‌ای براى اهداف سیاسی را دنبال مى کند. این گروه دستورکار خود را از ایران مى گیرد و در راستای اهداف این کشور فعالیت می کنند”.

وی افزود: شنگال (سنجار) از تروریست‌های داعشی باز پس‌گرفته شده است ولی به دلیل حضور گروه تروریستی پ.ک.ک در این منطقه از لحاظ امنیت و ثبات، در شرایط بسیار دشواری به سر می بریم.

وی با اشاره به استقرار اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک به بهانه حفاظت از ایزدی‌ ها در منطقه و با استفاده از ضعف امنیتی ناشی از حمله داعش به سنجار در ۳ اوت ۲۰۱۴ گفت: اعضای پ.ک.ک طی این مدت رفتارهایی مغایر بهانه‌شان نشان داده اند.

وی با تاکید بر این که زخم ایزدی‌های سنجار ابتدا بر اثر حملات داعش و سپس به دلیل حضور پ.ک.ک عمیق‌تر شده است، تصریح کرد: پ.ک.ک در این منطقه سیاست کشتن و نابود کردن را اجرا می کند.

این نماینده ایزدی ها در پارلمان اقلیم کرد عراق با اشاره به این که شمار زیادی سرمایه‌گذار آماده برای بازسازی منطقه به همین دلایل از این کار فاصله گرفته اند، افزود: از آن جا که صاحبان شرکت ها و سرمایه‌گذاران حضور پ.ک.ک در سنجار را به عنوان تهدیدی برای خودشان ارزیابی می کنند، از انجام فعالیت در آن خودداری می کنند.

شیخ شامو همچنین به ابعاد خطر مدارس راه اندازی شده توسط پ.ک.ک برای کودکان ایزدی نیز پرداخت و خاطر نشان کرد: در این مدارس آموزش هایی مغایر با فرهنگ و سنت‌های ایزدی‌ و رفتار‌های تحریک آمیز علیه ارزش‌های جامعه ارائه می شود.

اشتراک گذاری

حجت الاسلام عظیمی قدیم و علی باقری بازداشت شدند

کمک تسلیحاتی ایران به تروریست‌های پ.ی.د در سوریه

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.