آخرین مطالب:  

برگزاری تجمع حمایت از مرتضی مراد پور و سایر زندانیان سیاسی آزربایجان جنوبی در آنکارا

اؤیرنجی سسی: جمعی از فعالین آزربایجانی ساکن تورکیه در مقابل ساختمان مرکزی سازمان ملل در شهر آنکارا پایتخت تورکیه در حمایت از اعتصاب غذای مرتضی مرادپور و سایر زندانیان سیاسی آزربایجانی اقدام به تجمع مسالمت آمیز نمودند.

به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از آراز نیوز شرکت‌کنندگان در این تجمع سکوت با حمل تصاویر مرتضی مرادپور و سایر زندانیان سیاسی آزربایجان‌جنوبی خواستار توجه بیشتر سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی حقوق‌بشر به وضعیت این زندانیان گشتند. شرکت‌کنندگان در این تجمع با حمل تصاویر مرتبط با اعتصاب غذای مرتضی مرادپور به محکوم نمودن بی‌اعتنایی مسئولین قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و نهادهای امنیتی در خصوص خطر جانی این زندانی سیاسی که بیش از ۵۷ روز است در اعتصاب غذا می باشد پرداختند.

در پایان تجمع، بیانیه‌ی پایانی از سوی دکتر کریم اصغری قرائت شد. این بیانیه شامل مواردی چون محکومیت بی اعتنایی مسئولین جمهوری اسلامی ایران در خصوص اعتصاب غذای مرتضی مرادپور، محکومیت شکنجه و وضعیت وخیم حبیب ساسانیان، محکومیت تحت فشار بودن آقای رسول رضوی و نقض حقوق سایر زندانیان سیاسی آزربایجان‌جنوبی بود و از نهادهای بین المللی همچون سازمان ملل توجه بیشتر به زندانیان سیاسی آزربایجان‌جنوبی خواسته شد. پس از قرائت بیانیه، بیانیه‌ی پایانی به صورت مکتوب تحویل مسئولین نمایندگی سازمان ملل در آنکارا گردید.

لازم به ذکر است که آقای مرتضی مرادپور زندانی سیاسی آزربایجان‌جنوبی بیش از ۵۷ روز است که در اعتراض به عدم رعایت حقوق‌اش از سوی مسئولین قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران دست به اعتصاب غذا زده است و اعتصاب غذای این فعال حرکت ملی آزربایجان در روزهای اخیر سبب بسیج رسانه‌ای فعالین حرکت ملی، فعالین حقوق‌بشر و روزنامه‌نگاران در کشورهای مختلف گشته‌است.

ویدئوی بیانیه‌ی  پایانی:

 

اشتراک گذاری

تحصن چند تن از فعالین ملی مقابل کنگره آمریکا در حمایت از مرتضی مرادپور-تصاویر

“وارلیق مکتبی” تورک میلتینه امانتدیر- ماناس چاملی

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.