آخرین مطالب:  

به آتش کشیدن ساختمان های اداره جمعیت شهری منبج سوریه توسط پ.ی.د

اؤیرنجی سسی: پ.ی.د شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه، ساختمان های اداره جمعیت شهری منبج و اسناد و مدارک ثبت اراضی موجود در آنها را سوزاند.

به گزارش اؤیرنجی سسی گروه پ.ی.د شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال سوریه، پس از این که کنترل شهر منبج را با حمایت نیروهای ائتلاف بین الملل و با کمک ائتلاف عربی سوریه به دست گرفت، با حمله به ساختمان های اداره جمعیت شهری، اسناد و مدارک ثبت اراضی موجود دراین ساختمان ها را به آتش کشید.

بر پایه اعلام منابع محلی، گروه تروریستی پ.ی.د برای دستکاری در ساختار جمعیتی و در اختیار گرفتن املاک و مستغلات منبج، ساختمان های اداره جمعیت شهری که این اوراق در آن نگهداری می شد را سوزاندند.

براساس اعلام پ.ی.د، از آن جا که گروه تروریستی داعش خانه های این شهر را مین گذاری کرده است، از ورود اعراب سنی و ترکمن هایی که پس از ترک داعش قصد بازگشت به خانه هایشان را دارند نیز جلوگیری خواهد شد.

اسامه تلجو، عضو ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالف سوریه و مسئول حلب در گفتگو با خبرگزاری آناتولی، وقوع آتش سوزی در طبقه ای که محل نگهداری اسناد ثبت اراضی است را مشکوک وعمدی دانست.

وی گفت: ”‌ما در این زمینه به پ.ی.د مظنونیم، زیرا این گروه همواره به دنبال اعمال سیاست های بیرون راندن و پاکسازی قومیتی است. ضمنا این اقدام موجبات سهولت در تصاحب املاک و مستغلات را برای آنها فراهم کرده است”.

ابورزاق یکی از شهروندان منبج نیز با اشاره به این که پ.ی.د مانع ورود ساکنان روستاهای شیوخ تحتانی و شیوخ فوقانی به خانه هایشان شده است، افزود: ”‌بیشتر جمعیت ترکمن ۵۰ تا ۶۰ روستای نزدیک به تل ابیض از خانه هایشان رانده شده اند. برای مثال در منبج فقط یک محله کردنشین وجود دارد که شامل ۱ درصد از جمعیت می شود. این گروه اکنون نیز در پی دستکاری آمار جمعیت است به همین دلیل با حمله به ساختمان های دولتی اسناد و مدارک را امحا می کند”.

گفتنی است گروه پ.ی.د شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال سوریه جمعه گذشته شهر منبج را از کنترل گروه تروریستی داعش درآورد و در اختیار گرفت.

اشتراک گذاری

آمارهای تکان دهنده از وضعیت مهاجرت‌های شغلی در اردبیل

حمله هوایی نیروهای مسلح ترکیه به مواضع پ.ک.ک در حکاری

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.