آخرین مطالب:  

تدریس منظومه “حیدر بابا” در دانشگاه میشیگان/ کم‌توجهی دانشگاه تبریز به استاد شهریار

اؤیرنجی سسی : رئیس مرکز شهریار پژوهی کشور گفت: منظومه شعر “حیدربابا یه سلام” استاد شهریار، در دانشگاه میشیگان آمریکا به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می‌شود.

به گزارش اؤیرنجی سسی به نقل از ایسنا ، علیرضا نائبی اظهار کرد: حیدر بابای شهریار به عنوان بزرگ‌ترین اثر فولکولوریک جهان در دانشگاه‌ میشیگان بررسی و تدریس می‌شود و کسانی که می‌خواهند اطلاعاتی در این رابطه به دست آورند می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه میشیگان آمریکا اطلاعات لازم را در این خصوص کسب کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه تحقیقات بنده در مدت ۱۰ سال زیر نظر انجمن علمی استادان زبان و ادبیات فارسی ایران و با نظارت پژوهشگاه کشور انجام گرفته، به این نتیجه رسیده ایم که جایگاه استاد شهریار در دانشگاه تبریز و آمار پایان نامه‌های نوشته شده در این دانشگاه، در رده آخر دانشگاه‌های کشور قرار دارد.

نائبی اظهار کرد: در جایی که سایت دانشگاه تبریز حتی در صفحات فرعی و جانبی خود هیچ اقدامی در باره استاد شهریار انجام نمی‌دهد چه انتظاری از دیگر دانشگاه‌های کشور می‌توان داشت.

نویسنده کتاب شهریار پژوهی ادامه داد: مرکز مطالعات شهریار شناسی، کار شناسایی، جذب، پرورش و تعلیم و تربیت استعداهای مختلف را سرلوحه کارهای خود قرار داده و در سه حوزه ادبی، هنری و پژوهشی اقدام به شناسایی و جذب استعدادهای درخشان کرده است و قرار بر این شده که هر سه ماه یک بار مسابقه سراسری در حوزه های مختلف از اعضاء به عمل آورد.

وی اشاره کرد: من تحقیقات خود را در دانشگاه تربیت مدرس به صورت گسترده و بنیادین درباره شهریار آغاز کرده ام و با مطالعه ۴۷ هزار صفحه کتاب، رساله، پایان نامه، مصاحبه و مقاله بعد از آسیب شناسی، در ۲۷ شهریور سال جاری در همایش جهانی شهریار که در دانشگاه تبریز برگزار شد به عنوان بزرگ ترین شهریار پژوه انتخاب شدم و از کتاب بنده رونمایی شد.

نایبی یادآور شد: کتاب شهریار شناسی من، در مهرماه سال ۹۴ به عنوان جامع ترین تحقیق شهریار پژوهی در جهان در کشور ترکیه معرفی و رونمایی شد.

اشتراک گذاری

ارتش ترکیه تروریست‌های پ.ک.ک را از شهر سیلوپ بیرون راند

وقتی در عرفه انتخابات حقیقت پور “آذربایجان سرداری” می شود!

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.