آخرین مطالب:  

دریافت جایزه علمی یونسکو توسط بانوی آزربایجانی

اؤیرنجی سسی: دکتر سودابه داوران که جایزه یونسکو در بخش فن آوری نانو را دریافت کرد، وی که به زبان تورکی در مقر یونسکو سخن می گفت، گفت”کسب این موفقیت را که همزمان با زادروز دختر گرامی پیامبر (س) صورت گرفت به همه هموطنانم به ویژه بانوان دانشمند تبریک می گویم.”

به گزارش واحد رصد اخبار اؤیرنجی سسی، دکتر «سودابه داوران»، جایزه ویژه علمی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد«یونسکو» با نام کمک به توسعه نانو فناوری را دریافت کرد.
چهارمین دور جایزه کمک به توسعه نانو فناوری را یونسکو امسال به محققانی از ایران ، کنیا ، افریقای جنوبی و به یک محقق امریکایی چینی الاصل اهدا کرد.
دکتر سودابه داوران عضو هیات علمی دانشکده علوم نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیر گروه نانو فناوری پزشکی این دانشکده است که پیش از این در بخش تحقیق و پژوهش نانوفناروی پزشکی در ایران و عرصه های علمی جهانی جوایز مختلفی را دریافت کرده است .
این محقق ایرانی از قاره پهناور آسیا تنها نماینده ای بود که موفق شد این جایزه را از یونسکو دریافت کند . وی تاکنون پانزده ثبت اختراع در سیستم های دارورسانی نوین دارد .
هیئت داوران یونسکو پس از چندین ماه مطالعه روی آثار ، اختراعات و مقالات علمی محققان و پژوهشگران در سراسر جهان توانستند این چهار نفر را انتخاب و از آنان قدردانی کنند.

اشتراک گذاری

تشیع جنازه نماینده سلماس در مقابل مجلس ایران

مرگ آرزوها در ساعت صفر

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.