آخرین مطالب:  

منصور حقیقت پور نماینده اردبیل: ترکی زبان مادری ما نیست بلکه زبان مادری ما زبان فارسی با گویش آذری بوده است

منصور حقیقت پور نماینده اردبیل در مجلس بیان داشته‌اند که ترکی زبان مادری ما نیست بلکه زبان مادری ما زبان فارسی با گویش آذری بوده است، راه اندازی فرهنگستان زبان ترکی یک اشتباه کاملا علمی و تاریخی است که در جهت اهداف سیاسی راه اندازی شد، ما ترک تبار نیستیم بلکه ترک زبانیم !!!

منصور حقیقت پور عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با ائل پرس با اشاره به روز جهانی زبان‌های مادری با تاکید بر اینکه زبان اصلی کشور زبان فارسی است گفت: قانون منعی برای صحبت یا آموزش زبان محلی ندارد، در واقع زبان دیوانی، ملی ورسانه‌ی سراسری ما زبان فارسی است .
وی با بیان اینکه بجز زبان فارسی دو زبان ترکی و عربی در خوزستان وجود دارد اظهار داشت: به گویش‌های کردی، گیلکی، آذری، لری و … را نمی توان زبان تلقی کرد بلکه تمامی آنها گویشی از زبان فارسی هستند.
گویش آذری در حال حاضر از بین رفته است
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما زبانی به نام زبان آذری نداریم و گویش آذری نیز در حال حاضر از بین رفته است اظهار داشت: هر چند که باید علت‌های از بین رفتن گویش آذری به طور علمی بررسی شود اما زبان فعلی ما، زبان ترکی است که آمیخته با کلمات زبان عربی و زبان فارسی است و همین زبان ترکی زبان مادری ما نیست بلکه زبان مادری ما زبان فارسی با گویش آذری بوده است.
راه اندازی فرهنگستان زبان ترکی اقدام کاملا سیاسی است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: زبان مادری ما (فارسی با گویش آذری) زبان فارسی پهلوی است و بعد ها با ورود سلجوقیان به ایران و حاکمیت بر آذربایجان زبان ترکی در بین مردم منطقه ساری و جاری گشت.
حقیقت پور راه اندازی فرهنگستان زبان ترکی را یک اقدام کاملا سیاسی دانسته و ادامه داد: این فرهنگستان باید در کشورهایی مثل ازبکستان، قرقیزستان و قزاقستان که زبان اصلی آنها ترکی است راه اندازی شود.
ما ترک تبار نیستیم بلکه ترک زبانیم
وی با بیان اینکه نژاد اصلی ما ترکی نیست تصریح کرد: ما ترک تبار نیستیم بلکه ترک زبانیم ولی بخشی از مغول‌ها و ازبک‌ها و قرقیزها ترک تبار ترک زبان هستند و ترک تبارها نژادشان زرد و چشم بادامی و دارای گونه‌های بربر هستند در حالی که ما نژاد ایرانی، سفید پوست و چشمانی معمولی داریم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: همین زبان ترکی که ما صحبت می‌کنیم با کلمات فارسی و عربی آمیخته شده و زبان نسبتا جدیدی بوجود آمده است و به حد کافی با فرهنگ ما عجین شده و هیچ مخالفتی با اینکه زبان دیوانی ما زبان فارسی و زبان آئیینی ما زبان ترکی است وجود ندارد و بهترین گویای این مطلب شعرای بزرگ ما می‌باشد که به دو زبان فارسی و ترکی شعر سروده‌اند.
عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: چنانچه محققین زبان شناس ما بتوانند گویش آذری را با روش ‌های صحیح و علمی احیا کنند حرکت پسندیده و خوبی انجام داده‌اند.
آذری‌ها ایرانی الاصل و ترک‌ها مغولی الاصل هستند
وی با تاکید براینکه آذری‌ها ایرانی الاصل و ترک‌ها مغولی الاصل هستند خاطر نشان کرد: ما ایرانی الاصل هستیم و باید با بحث‌های علمی، تاریخی و دقیق مستند پاسخ گوی برخی از مطالبات مردمی و برخی از جریانات قوم‌گرایی افراطی که قصد سوء استفاده را دارند بدهیم.
زبان اصلی ما فارسی با گویش آذری است
حقیقت پور با بیان اینکه راه اندازی فرهنگستان زبان ترکی یک اشتباه کاملا علمی و تاریخی است که در جهت اهداف سیاسی راه اندازی شده بیان داشت: زبان اصلی ما فارسی با گویش آذری است که بعد از حضور سلاجقه تبدیل به زبان ترکی شده است.
فردوسی مظهر مقاومت ایرانی‌ها در برابر هجوم ترک‌ها است
حقیقت پوردر پایان با اشاره به تشییع جنازه تندیس فردوسی توسط قوم گرایان افراطی در شهر سلماس آذربایجان غربی افزود: این حرکت کاملا سیاسی در غفلت استاندار، فرماندار و با شیطنت شورای شهر توسط پانترکیست‌ها صورت گرفت و باید این تندیس سرجای خود برگردد چرا که فردوسی نماد تاریخی ما و مظهر مقاومت ایرانی‌ها در برابر هجوم ترک‌ها بوده که ما استاندار را موظف خواهیم کرد تا این تندیس را سر جای خود برگرداند.

اشتراک گذاری

پیام صوتی مسئول شاخه جوانان دیرنیش به مناسبت روز جهانی زبان مادری

تحصیل به زبان مادری، هدف یا وسیله؟

مطالب مرتبط

۲۴ دیدگاه برای این نوشته ثبت شده است .

 1. Salam hörmetli Soydashlar.
  Bo pezever satkin nomayendenin (itlerin nomayendesin dur dimex zamani catibBo neden danishir
  Ay satkin it namusyun ve serfin varsa olari apar erblere sat ve goy Azerbaycan halki öz mogederti in özu cizin
  Turk yede bir söz var en sherfiziz insanlar laykdir oda bo söz size cok yarasir Def ol pezeveryani anasin satan serfin satanar
  Bo gunun sabahi var bo satkiniklar cevab verceksen
  Otan ogras

 2. آغای مزدور! کاملا مشخص است که پول و شهرت زبان مادری شماست! بنشین سر جایت و منتظر پاسخ ملت شریف و تورک آزربایجان باش، مشخص است در رگهای شخصی چون تو خون تورک جریان ندارد، شیر مادرت حرامت باد که حرمتش شکستی! آزربایجانین بیتوو هرشیی سنه و سنین کیمین ساتقینلارا قنیم اولسون.

  • اگر فقط یکبار در آیینه به چهره خود بنگری متوجه میشوی که تورک هستی یا پهلوی زبان! نیازی به آزمایش دی ان ای هم نیست، چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است! پدرت خوب نقش غیر قابل انکاری بر بدنت زده است.
   ضمنا هرگاه توانستید ارتباط زبان تصنعی دری تاجیکی به زبان منقرض شده پهلوی و سپس ارتباط زبان منقرض پهلوی به زبان تخیلی و افسانوی هخامنشی را اثبات کنید آنوقت این ادعاهای پوچ را مطرح کنید!
   آغای بیسواد اگر کتب تاریخی پیش از رضاخان را مطالعه میکردی (مثلا کتاب فتوح البلدان قرن دوم که نویسنده آن خودش پهلوی زبان بوده) ، در میافتی که ساسانیان هماره در صدد اشغال سرزمین آزربایجان و در جنگ با مردم آن یعنی خزران تورک بوده اند، پس آنانکه بعدا آمده اند هخامنشیان از سیبری ، اجداد پهلوی زبانان از مقدونیه بهمراه لشکراسکندر و اجداد دری زبانان(مدعیان دروغین سرزمین پارس) از تاجیکستان بهمراه لشکر چنگیز مغول بوده اند ! نه تورکان که بومیان این سرزمین و وارثان خطوط تورکی چهارهزارو پانصدساله کوههای خمین هستند، قدمت خط و زبان پهلوی که کپی ناشیانه ای از زبان سلوکی یونانیست نهایتا دوهزار سال است وحال آنکه قدمت خطوط تورکی کوههای خمین حداقل چهارهزار و پانصد سال است، نکند ریاضی شما هم مثل تاریخ و جغرافی و ادبیاتتان در حد صفر است؟! در درس شرف و معرفت و نمکشناسی که مردود هستید نماینده نامحترم!

   • آقای احمد ترک……
    شما گویا حالت چندان خوب نیست یا افسانه سرا هستی … یک مقدار مطالعه کنی(که بعید میدونم حتی توانایی اینکارو داشته باشی) میفهمی اون چیزایی که بالا نوشتی از لحاظ زمانی و مکانی کلا اشتباه است و خلاصه بگم یک مشت مزخرفاته که ارزش خوندن هم نداره
    کمتر مهملات سر هم کن… فکر کنم خودتم نفهمیدی چی گفتی……..

    • من کاملا تاریخ ایران رو حفظ هستم حتی همون تاریخ جعلی رضاپالانیرو، بهتراست شما کمی تاریخ خودتان را بخوانید تا با زمانها و مکانهای آن آشنا شوید، معلومست کسیکه نود سال در گوشش حلوا حلوا گفته اند و دهانش الکی مثلا شیرین گشته! اصل ماجرا را نمیفهمد! اگر دوست داشتی همینجا مبحثی باز میکنیم و بر سر تمام تاریخ ایران و زمانها و مکانهایش بحث میکنیم آنوقت معلوم خواهد شد چه کسی مزخرف میگوید! مغزتان را آکبند نگه ندارید لطفا کمی فکر کنید، قبل از رضا پالانی اسم کورش در هیچ کتاب دری ذکر نشده اگر پیدا کردی و جعلی نبود جایزه میگیری!

    • ضمنا شما هرگاه نمیتوانید جواب کسی را بدهید عادت کرده اید به او یا تهمت بزنید یا انگ بی خردی و ناتوانی و پان فلان و تجزیه بهمان بچسبانید! اگر خلی حالیته زمان و مکان درست را شما بیان کن ! البته بعید میدانم بتوانید که اگر قادر بودید بجای روش همیشگیتان و ناسزا گفتن خیلی منطقی و با ادله صحیح مرا مجاب به قبول عقایدتان میکردید، اتفاقا همین جملات شما و نحوه برخوردتان با نوشته هایی که خلاف مذاقتان است دلیل محکمیست بر حقانیت عرض بنده! که اگر توان داشتی پاسخ میدادی و انگ نمیزدی! گیرم که من اشتباه گفته ام اگر شما درستش را بلدبودی چرا مسخره میکنی؟ همین یعنی خودت توان مطالعه نداشته و نداری!

 3. جناب آقای باصطلاح نماینده اردبیل و بعبارت بهتر مزدور دیکتاتوری ولایت فقیه و نوکر فاشیست ها!
  تاریخ آزربایجان خایننان زیادی بخود دیده و تو آخرینش نخواهی بود بهتر است از سرنوشت آنان درس عبرت بگیری و مدافع حقوق ملتی باشی که از مال و منال آن به نان و نوایی رسیدی و فردا تف بقبرت نیاندازند.
  یاشاسین آنایوردوم آزربایجان و آنا دیلیم تورکییییییییییییییییییی.

 4. آقای احمد ترک
  شما باز هم یک سری ادعاها میکنی که در کل باطل است… قبل از بحث در مورد ادعای شما باید سوالی رو از شما بپرسم که راز این همه مخالفت بی دلیل با یک شخصیت تاریخی مثل کوروش چیه؟
  عرض به حضور شما، ادعا میکنید که در نوشته های فارسی تا ۹۰ سال پیش اسمی از کوروش نبوده!!!!!!!!!!!! و اگرهم هست جعلیه!!!!!!!!! بر فرض محال حرف شما درست باشه(فرض محال!) شما با این همه آثار تاریخی مثل پاسارگاد، نقش رستم، تخت جمشید، بیستون، شوش، منشور خودش و…… که در مورد این شخصیت و شاهان بعدیش کتیبه وجود داره چی میگید!!!! نکنه اون هارو هم ۹۰ ساله ساختند؟؟؟؟ از اون ها بگذریم ما کلی نوشته تاریخی مربوط به یونان باستان داریم مثل هرودوت، گزنفون و …. تکلیف اونا چی میشه؟
  فرمودید زبان دری رو چنگیز از تاجیکستان آورده است!!!!! پس فردوسی که تقریبا ۲۰۰ سال قبل از حمله مغول ها با همین زبان(در خراسان ایران) شعر گفته چه میشد؟ شاعران دیگر فرضا عطار و….. هم همینطور
  لازم هم هست خدمت شما عرض کنم که آذربایجان در زمان ساسانیان همواره یکی از مراکز امپراتوری بوده چه از لحاظ سرزمینی و چه فرهنگی و مذهبی در این حد که معروف ترین آتشکده های ساسانیان در آذربایجان بوده مثل تخت سلیمان،آذرگسب،و حتی آتشکده باکو.
  فکر کنم کم کم داری میفهمی که تاریخ ایرانو بد حفظ کردی یا حفظت کردند ….
  بقیه حرفات هم که اصلا ارزش بحث نداره مثل همون کوه های خمین …..
  حالا من از شما یک سوال دارم ترک ها از کی وارد ایران و علی الخصوص آذربایجان شدند؟
  شما اینو جواب بده تا به کوههای خمین هم برسیم

  • شما و همزبانانت هم تمام ادعاهات پوچ و واهی هستند، همان ادعاهایی که یهودیان طی نود سال به کمک مزدورانشان در حال انتشارش هستند،دلیل مخالفت با کورش اینست که اصن وجود خارجی نداشته و اگر بوده هم اصلا بومی نبوده و قومش از سیبری مهاجرت کرده‌، اسامی سایروس (کورش)و داریوس که هرودت ذکرکرده دقیقا شبیه اسامی اسپارتاکوس و کاسیموس و غیره است که نشان میدهد در کتاب هرودت که خود یک جهانگرد یونانی یهودی و افسانه سرا بود بصورت دشمن فرضی یونانیان نوشته شده اند (البته اگر بعدا نوشته نشده باشند!)مانند افسانه های فردوسی در عقده نامه اش! این اسمهای پاسارگاد و ماسارگاد و تخت جمشید که مدعی هستید در کدامشان اسم کورش ذکر شده؟ اگر مال کورش بود چرا اسمش تخت جمشید است؟ چرا تخت کورش یا تخت خشایار نیست؟ مغزت را آکبند نگه ندار، هرچند اسمهای مهم غیر آریایی را تغییر داده و اسمهای جعلی مثلا الکی آریایی ساخته اند همانگونه که اکنون اسمهای اصیل تورکی را به اسمهای من درآوردی مثلا آریایی تغییر میدهند! اسم پاسارگاد در اصل بی بی سلطان بوده و ساختار بنای آن کاملا یونانیست، اصن هخامنشیان بر طبق تاریخ خودتان مردگان را دفن نمیکردند و جسد را در بلندی رها میکردند تا غذای لاشخوران شوند، همان هرودوت عزیزت گفته کورش در جنگ با تومیریس ملکه آزربایجان به هلاکت رسید و جسدش خوراک سگان شد! پس پاسارگاد را چه کسی قبر کورش کرد؟ همان جاعل تاریخ! مشکل شما اینست که کتابهای بعد از رضاپالانی زیاد خوانده ای تلوزیون منوتو راهم زیاد میبینی!! ولی در حقایق قبل از آن کنکاش نکرده ای! شستشوی مغزی شده ای ! قدرت مالی قوم یهود آنقدر زیاد است که جعلیاتشان دنیارا فراگرفته ولی کسی که به کتابهای ادوار قدیم دسترسی دارد گول نمیخورد و متاسفانه شما خورده ای! اگر منبعی ذکر میکنید لطفا غیر انگلیسی و نویسنده اش غیر یهودی باشد لطفا! منشور کورش توسط یک باستانشناس آشوری مقیم انگلیس از خرابه های بابل پیدا شد! پس از تحقیق معلوم شد متعلق به آشوریان چهارهزارسال پیش است، به مذاق یهود خوش نیامد ، دولت انگلیس آنرا مصادره کرده در جعبه ای محبوس نمودند و گفتند قدمتش دوهزار و پانصد و پنجاه و هشت سال است یعنی متعلق به کورش است! دقت آزمایش رادیو کربنی تا این حد؟ حتی با تکنولوژی امروزی هم نمیشود با این دقت فهمید چه رسد به نود سال پیش! خودشان باورشان میشود؟ بعداز آن به احدی اجازه بررسی آنرا ندادند! اصلا کشف خطی صورت نگرفت و منتشر نشد و فقط و فقط ادعا شد! ضمنا ساختار گلی مدور و منحنی مختص آشوریان بوده ساختارهای آریایی مکعبی و نوک تیز هستند پس نمیتواند منشور کورش باشد! ضمنا خطوط سالم قابل خوانده شدن روی آن نهایتا دارای سیصد لغت است حال آنکه ترجمه آن هشتصد لغت است! آیا با پیشرفت زبان آنهم زبانهایی که مدعی هستید از یک ریشه هستند نباید ترجمه اش کمتر از خودش شود؟ اینها رو نود ساله نساخته اند تاریخشان را امحا کرده و تاریخ جدید برایشان جعل کرده اند، رضاپالانی کل تاریخ هفت هزارساله ایران را تخریب و فدای تاریخ جعلی دوهزاروپانصدساله آریاییش کرد، هنوز آثاری که از نظرش پنهان مانده بود در حال کشف هستند و هرروزه میبینیم دولت فاشیست پان-فارس دری زبان این آثار را در جلوی دیدگان ما امحا میکند! بیشتر کتیبه ها جعلی و نوساز هستند و دارای غلط دیکته فراوان!!! خیلیها هم اصلا وجود خارجی ندارن و فقط در حد عکس و ادعا هستند! ادرس بدهید برویم از نزدیک تحقیق و بررسی کنیم!
   من نگفتم چنگیز زبان دری رو آورده، بنده گفتم با یورش چنگیز زبان دری از تاجیکستان (که در آنزمان قسمتهایی از افغانستان و شرق خراسان را شامل میشد)و شرق به اقصی نقاط ایران گسترده شده! شما گسترش سبکهای شعر زبان دری رو مطالعه کن از رودک تاجیکستان (رودکی پدر شعر دری درقرن سوم هجری ) تا عراق با توجه به سالهای پدیدآمدن هرسبک، آنوقت به عرضم میرسی! اولا خراسان زادگاه فردوسی و عطار و غیره نبوده و چون نیشابور پایتخت غزنویان بود آنها به دعوت شاهان غزنوی که بعلت اهمیت قایل بودن برای علم برخلاف ساسانیان، دانشمندان و شعرای دری زبان و عرب زبان و تورک زبان زمان خود را از اقصی نقاط سرزمینهای تحت حکومتشان دعوت میکردند، آمده و در طوس و سپس نیشابور ساکن شده اند! در ثانی بدلیل علاقه شاهان تورک، بخشی از تاجیکهای در زمان غزنویان و سلجوقیان در پایتخت غزنویان یعنی نیشابور سکنا گزیدند از جمله عطار و قبل از آنان هیچ نشانه ای از آنان نیست! اینقدر زور زدی ازخراسان به این طرف نتوانستی کسی، شاعری، دانشمندی دری زبان بیابی؟ پس اینهمه ادعا برای چیست؟ اصلا خود فردوسی گفته پایتخت ایران زابل و اسلحه خانه اش کابل است و مرز ایران و توران از کوه دماوند به سمت جنوب شرقیست که آرش تیر انداخت و سرزمینها را پس گرفت! اکنون هم اگر به شمال و مرکز و غرب و شرق ایران نظر کنی اسامی تاریخی اماکن همه تورکیست مگر آنها که رضاپالانی عوض کرده!
   در مورد ساسانیان هم حرف من با حرف شما منافاتی ندارد بله انوشیروان غاصب پس از اشغال آزربیجان تورک، بسیاری از خانواده های اعضای حکومتی خود را که زاده منطقه ساتراپ پارس(شیراز و شپانکاره) بودند به آزربایجان کوچاند و سعی در تغییر بافت جمعیتی آنجا کرد‌ عین کاری که رضاپالانی در قزوین و همدان و خراسان و کرمانشان و بخشی از کردستان کرد! علت انکه خودرا پارسی زاده میخواندند محل تولدشان بود ونه زبانشان مانند سلمان فارسی شیرازی که به دو زبان عبری و پهلوی سخن میگفت، پارسی اصلا زبان نبود بلکه اشاره به مردمان منطقه پارس بود که چندین زبان در آنجا تکلم میشد ازجمله عربی، عبری، پهلوی و آرامی. مزدوران انوشیروان غاصب اردبیل را مرکز خود قرار دادند و با شاه خزر یعنی شاه تورکان قرارداد ننگینی مانند ترکمانچای امضا کردند و اشغال خود را تثبیت کردند، کتاب فتوح البلدان که از قدیمترین، معتبر ترین و دست نخورده ترین کتب تاریخی ایران است و یهود نتوانسته تحریفش کند، همه را به نقل از مردم محلی در قرن دوم ذکر کرده فقط سواد خواندن میخواهد که بعید میدانم عربی یا تورکی و یا حتی زبان اجدادی تاجیکیتان را بدانید!
   ساسانیان آزربیجان را بازور اشغال کردند و با حیله تصاحب کردند! آتشکده هم مختص ترکان است چون در مذهب تانگریسم که مذهب باستانی تورکان است آتش بسیار مقدس بوده معنای حیات میدهد و ربطی به ساسانیان ندارد، پایتخت ساسانیان تیسفون بغداد بوده چرا در آنجا آثار آتشکده نیست؟
   فکر کنم الآن اگر تعصب را کنار بگذاری و بجای احساس با عقلت(اگر داشته باشی) فکر کنی و بجای کتابهای حلوا حلوایتان کتابهای مستقل و معتبر از منابع غیر یهودی و غیر رضاپالانی بخوانی کم کم به واقعیت مهاجر بودن اجداد تاجیکت پی میبری.
   حالا برویم سر اصل مطلب: تورکها چه وقت آمده اند؟ بنابر تاریخهای مجعول حکومت کودتاچی بیریشه شما دست پیش میگیرد تا پس نیفتد و میگوید باحمله مغول مردم آزربایجان که آذری! بودند تورک شدند! جل الخالق چرا مغول نشدند؟ پس چرا بقیه مردم ایران که بیشتر از آزربایجان تحت اشغال مغول بودند تورک نشدند و تاجیک شدند؟ مغولان وقتی حمله کردند با سلطان محمد خوارزمشاه که تورک بود جنگیدند! فارسها کجا بودند آنموقع؟ تدارکاتچی مغولان! قبل از مغول از قرن دوم به مدت پانصد سال بعداز حمله اعراب، تورکان بر ایران حکومت میکردند! اصلا تنها حکومت تاجیکی ایران با کودتای غیرقانونی پالانیها برسر کار امده است و اصلا هیچ پیشینه حکومت تاجیکی در این سرزمین وجود نداشته! شما الان سرو کله تان پیدا شده و آدم شده اید (یهود بخاطر منافع خودش آدمتان کرده و پروبالتان داده) !
   عرض کنم تنها قومی که شما هیچ مدرکی دال بر حمله و یا مهاجرتش به ایران ندارید همین تورکان هستند برای همین ره افسانه زده اید و مارا با مغولان یکی کرده اید تا خود را توجیه کنید، تورکان از اول اریخ در ایران بوده اند و به شما اعتماد کردند و دعوتتان کردند و شما نمکشان خورده نمک دان شکستید، چرا باید آثار خط تورکی در خمین را نادیده بگیریم چون به نفع شما نیست؟ یابنده آنها یک دکتر باستانشناس دری زبان اهل خمین است در یوتیوب فیلمش موجود بوده و در یونسکو به ثبت رسیده و از همان آثاریست که از دید رضاپالانی و هم پیاله هایش پنهان مانده! شاید هم سوتی دکتر باستانشناس باشدکه ندانسته ریسمان نودسال رشته شمارا پنبه کرده؟ چرا باید آنرا نادیده بگیریم؟ هرجا به نفع شماست ولو جعلی قبولست و هرچه بضرر شماست ولو واقعی باید نابود شود؟ اینست کل تاریخ شما طی دوهزارسال تجاوز و اشغالگری؟ البته اگر بتوانیم ارتباطی بین تاجیکها و ساسانیان بیابیم میشود دوهزار سال وگرنه تاریختان دراین سرزمین با یورش مغولان یکیست.
   خطوط تورکی چهارهزاروپانصدساله خمین، وجود امپراتوریهای بزرگ خزر قبل از ساسانیان مهاجرسلوکی و همچنین وجود دو امپراتوری بزرگ غزنوی و سلجوقی بعد از اسلام همه نشان از بودن تورکها در این سرزمین از اول تاریخ بوده و همه خط بطلانیست برتئوریهای پان-آریایی و پان-فارسی دری زبانان تاجیک نژاد مبنی بر مهاجرت تورکها و مغول بودن آنها! اگر سواد داشتی در گوگل یک مقایسه کوچک بین زبانهای مغولی و تورکی میکردی و میدیدی که مشترکات لغوی مغولی با زبان دری بسیار بیشتر است تا با تورکی!
   از همه اینها که بگذریم شما چرا اینقدر اصرار دارید که تافته جدا بافته هستید؟ چرا از دماغ فیل افتاده اید؟ کسی که طرز فکری مثل شما و فردوسی و رضاپالانی دارد بغیر از خدمت به تجزیه ایران عملا کار دیگری نمیکند! همیشه هم دست پیش میگیرید تا پس نیفتید! من نژادپرست نیستم ولی مجبورم کرده اید تا پاسخ بیسوادیتان را بدهم! در همینجا از جوانمردان منسوب به تمام نژادهای روی زمین عذرخواهی کرده، سلامی گفته و اگر خدای ناکرده توهین قومیتی مرتکب شدم پوزش میطلبم. واقعیت را نباید پنهان کرد تا ظالم به هدفش نرسد، باید گفت!
   والسلام

   • آقای احمد تورک
    در نوشته آخرتون انقدر ادعای بی اساس کردید که کار را برای خود تون سخت تر میکنید، پس یکی یکی بررسی میکنیم……
    ۱-در کتاب هرودت که خود یک جهانگرد یونانی یهودی و افسانه سرا بود بصورت دشمن فرضی یونانیان نوشته شده اند…..
    شما روی چه حسابی میگید که هرودت یهودی بوده؟
    ۲-این اسمهای پاسارگاد و ماسارگاد و تخت جمشید که مدعی هستید در کدامشان اسم کورش ذکر شده؟
    شما برو یه مقدار مطالعه کن میفهمی که در پاسارگارد اسم کوروش در چند جا اومده…………….جای بحث کردن نداره انقدر واضح است.
    ۳-اگر مال کورش بود چرا اسمش تخت جمشید است؟ شما گویا فراموش کردن زمان و مکان جز وجودت شده. اولا ساخت تخت جمشید از زمان داریوش شروع شده پس ربطی به کوروش نداره. دوم اینکه اسم این مکان پارسه بوده و یا همان پرسپولیس یونانی ها، با منطقی که شما داری حتما باید اسمش تخت داریوش باشه!!!!!!!!! چه ربطی داره آخه؟در زمان ساسانیان به آن صد ستون هم میگفتند، حالا این اسم ها چه تاثیری روی ماهیت اثر اثر دارند شما خودتونم نمیدونید فقط میخواید یه چیزی گفته باشی!!!!!!
    ۴- اسم پاسارگاد در اصل بی بی سلطان بوده و ساختار بنای آن کاملا یونانیست……
    اینجا دیگه اوج مهملات جناب عالی است ……. سلطان؟؟؟ این کلمه که عربیه؟ یعنی یه چیزی رو ساختن روش اسم نذاشتن تا ۱۱۰۰ سال بعد تازه یادشون افتاده باید اسم داشته باشی !!!!!!!! چی میگی ؟؟؟؟
    ۵-همان هرودوت عزیزت گفته کورش در جنگ با تومیریس ملکه آزربایجان به هلاکت رسید و جسدش خوراک سگان شد! پس پاسارگاد را چه کسی قبر کورش کرد؟
    اینجا هم که باز حرفات اشتباهه اولا من نگفتم که هرچی هرودت گفته که درسته. مثلا هرودوت در مورد لشکرکشی خشایارشاه به یونان تعداد سربازان ایرانی رو به اندازه ای مطرح کرده که با منطق امروز جور درنمیاد و همه مورخین اذعان دارند که بزرگنمایی کرده و پر از اشتباهه.
    ولی این حرف هم دلیل نمیشه که اصلا شخصیتی مثل خشایارشاه یا کوروش وجود نداشته باشه(یعنی اصل موضوع). جوری که شما دوست داری!!!! هرودوت میگه کوروش در جنگ با ماساگت ها کشته شده که مربوط به آسیای میانه هستند و اصلا ربطی به آذربایجان نداره…. بازهم توهم زدی ………گرچه اصل نحوه داستان کشته شدن کوروش و ناحیه جغرافیایی ماساگات ها زیر سوال است
    ۶- اینقدر زور زدی ازخراسان به این طرف نتوانستی کسی، شاعری، دانشمندی دری زبان بیابی؟
    سعدی زمان تولد ۵۸۵-۶۰۶ قمری تاریخ تمام شدن بوستان ۶۵۵ اولین حمله مغول تقریبا ۶۱۶ و تقریبا ۴۰ سال هم طول کشید پس حتما سعدی رو هم مغول ها با خودشون آوردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! انقد مزخرف میگی زمان و مکان از دستت در میره!!!
    من نگفتم که ترک ها با حمله مغول ها به ایران اومدن. همون سلطان محمد خوارزمشاه هم که میگی با مغول ها نجنگید بلکه فرار کرد. حمله مغول هم در اثر حماقت های همون فرد بر ایران تحمیل شد…… ورود ترک ها به منطقه آذربایجان از زمان سلجوقیان شروع شده… شما هم یا باید بپذیری که زبانتان صرفا ترکی است نه نژادتان و یا بپذیری از آن زمان وارد ایران شدی تضادی بزرگ که با مزخرف گویی درست شدنی نیست………………………… نوشته های خمین هم که میگی یه مشت جعل تاریخ است که اتفاقا امثال شما برای پیدا کردن هویت در آن استاد هستید نه دیگران……
    ۷-به آزربایجان کوچاند و سعی در تغییر بافت جمعیتی آنجا کرد‌ عین کاری که رضاپالانی در قزوین و همدان و خراسان و کرمانشان و بخشی از کردستان کرد! عجب…………………………………………. من خودم بچه غرب ایران هستم…… پس کرمانشاه، همدان و کردستان قبلا ترک بودند بعد کرد شده اند…….. مغزت تاب داره اونوقت طبق چه سندی؟؟؟؟؟؟ بحث کردن با شما کلا بی فایدس چون که یک سری حرف های بی سروته رو میزنید و. جالبه برای هیچ کدوم هم اثباتی ندارید… واز اون جالبتر اینکه تمام تاریخی که برخلاف میل خودتون هست رو انکار میکنید اون هم با توهم تئوری توطعه …… که مثلا یهودی ها سه هزار ساله که به طور دقیق دارند همش تاریخ جعل میکنند و جالبه که تقریبا همه دنیا هم دارند باور میکنند!!!!!! آتشکده هم پس مخصوص ترک ها بوده و اصلا برای زرتشتی ها نبوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! از اون دست جملات شما .

    • اگر یه کمی به نوشته خودت نگاه کنی متوجه میشوی تمام اسنادی که به آنها استناد کرده ای را خودت هم قبول نداری و غیرمستند خوانده ای آقای یک بام و دو هوا، از همان نوشته اولت معلوم بود اهل غرب ایران هستی لازم به توضیح نبود چون در برابر فهمیدن بشدت مقاومت میکنی! بنده به هدفم که همانا اقرار امثال تو به بی در و پیکربودن مستندات خودتان بود رسیدم! عاقلان خود از این بحث نتیجه خواهند گرفت! از همه مهمتر در مورد منشور کورش هیچ جوابی ندادی؟ خیلی خوشحالم که سکوت نشانه تسلیم است! شما کتابهای معتبر قدیمی را انکار میکنی و چهارخط گزینشی از چهار کتابی که خودت هم قبولش نداری سند قرار میدهی، مثلا سعدی چرا تاریخ تولدش از ۵۸۵ تا ۶۰۶ است؟ بالاخره کدام است؟ همینکه تولد سعدی با سال حمله مغول نزدیک است نشان دیگری از صحت ادعای بنده است! (گل بخودی زدی صداشو در نیار) یعنی تارخ تولد کورش با آن دقت و سعدی یک بازه بیست ساله؟ چه کسی بغیرخودتان تایید کرده و یا حداقل اجازه تحقیق داشته؟ هرکس هر حرفی غیراز حرف شما زده همینگونه که با بنده رفتار کردید، انگ و تهمت و توهین شنیده! پس تمام عددهایتان هم در جهت جعل تاریخ است، یعنی بازی با اعداد! من مطمئن هستم باخواندن این بحث عده ای از تاریخ نویسانتان آنرا مجددا اصلاح خواهند کرد تا دیگر کسی نتواند بیشر از این گیر دهد همانگونه که تاریخ کورش و زردشت از سی سال پیش تا کنون بکلی عوض شده است و کاملا با آنچه در مدارس به ماگفته بودند متفاوت است! این چه تاریخیست که هرسال عوض میشود و در برابر سوالات متفکران تغییر ماهیت میدهد! این تاریخ است یا سیاست اشغال سرزمینهای دیگران؟ شما همانهایی هستید که اورمی را کردستان مینامید و حال آنکه حداکثر چهل سال در آنجا قدمت دارید! ، مگر سعدی در خردسالی شعر گفته؟ اولین شعری که در شیراز گفته در چه سالی بوده؟ آیا از اول در شیراز بوده؟ آیا زبان مادریش دری بوده؟ کلاس تاریخ که باید بری، جغرافی و ریاضیت هم که ضعیفه! مشکل مقاومتت دربرابر فهمیدن هیچطوری قابل حل نیست! کسی که خودش رو به خواب زده نمیشه بیدارش کرد! ضمنا هدف من وادار کردن شما به قبول واقعیات نیست بلکه هدف من ایجاد جرقه حقیقت جویی در ذهن جوانان جوانمرد منطقه بود تا برای پیگیری تاریخ خود سرشان را مانند حضرتعالی زیر خاک نکنند و به کنکاش خود در تاریخ برای حصول به واقعیت ادامه دهند!
     یک نگاه به اسمهای شهرهایتان بینداز، کرمانشان همان قره مان چین است که اگر از اهالی قدیم آن بپرسی خود معترفند کلمه ای تورکیست و اینرا من خود نمیدانستم و دوستان کرمانشانی بنده به من گفته اند! اسم کوهها و رودهایتان را نگاه کن، شهر سقز هشتمین فرمانداری ایالت آزربایجان قدیم، سنقر، بیجار و سابلاخ(مهاباد عوض شده)، ساری داش(سردشت کردسازی شده) تیکان تپه(تکاب جعلی)، صایین قالا(شاهین دژ کردیزه شده) وخیلی های دیگر از کوه و رودخانه تا شهر و بازار همه تورکیست! دیوار حاشا بلنداست و شما در این دو روز فقط از این دیوار بالا رفتی و هیچ حرف منطقی نزدی چون سوادش رو نداری! اگر تورکی یا عربی بلد بودی میفهمیدی هشتاد درصد اسامی مناطق ایران بخصوص غرب ایران تورکی یا عربیست که بعدا با ظهور اکراد کوه نشین مهاجر از عراق و با حمایت دولت تورک ستیز کودتاچی پان-فارس رضا پالانی کوردیزه شده و اسامی آن حداکثر نود سال قدمت دارند.
     بهرحال ممنون که سر بحث رو باز کردید تا جوانان جوانمرد این مرز و بوم فرصت آشنایی با تاریخ واقعی منطقه و اراجیف تحمیلی و زورچپان و بدون سند شما را پیدا کردند!
     ضمنا ویکیپدیا سایت معتبری نیست سعی کنید هنگام بررسی و جستجو از سایتهای معتبر استفاده کنید خصوصا ویکیپدیای دری همش مزخرفات و حلوا حلواهای مجعول امثال خودت است!
     اسامی پارسه و پاسارگاد قدمتشان نودسال است صد رحمت به بی بی سلطان که قدمت اسمش بیش از دوهزار سال است!
     مردم بومی شیراز و ایلام و کلا آن منطقه قبل از هجوم وحشیانه قبایل آریایی از نژاد سامی بوده اند پس اسم بی بی سلطان میتواند پنج هزارسال قدمت داشته باشد به اندازه قدمت اعراب! مشکل آنجاست که شما تاریخ قبل از خود را پاک کرده و خود را نقطه شروع تمدن جهان فرض کرده اید! خخخخخخ! فکر میکنید با قتل عام و نسل کشی بیست و سه قوم منطقه که داریوش در کتیبه بیستون به آنها معترف گشته کل اقوام از زمین محو شده تاریخشان فراموش میشود؟ نمیفهمم قومی که در کل تاریخش خطی از خود نداشته و هماره خط دیگران را تقلید و کپی کرده چگونه ادعای تمدن و فرهنگ میکند؟ تمدن بشر با اختراع خط بوجود آمد و فرهنگ اقوام با گسترش خط توسعه یافت! هخامنشیان و پارسهای بیسواد که اصلا خط نداشتند پس تمدن را از کجایشان درآوردند؟
     برطبق ادعاهای پوچتان سه دوره تمدن پارسی قدیم و میانه و نوین داریم که دوره اول خط میخی را از ایلامیها و اعراب آشوری و بابلی یاد گرفتید و پارسی نامیدید، در دوره دوم خط سلوکیهای یونان را کپی کرده پهلوی نامیدیدش و در این دوره خط عربی را که تورکها به نستعلیق تغییرش دادند را خط فارسی شمردید! در عجبم تمدن و فرهنگ بدون خط و بدون سواد خواندن و نوشتن چگونه بوجود آمده؟
     هرجای تاریخ مبهم بوده و یا هر قومی را که نسل کشی کرده اید تمدن و فرهنگش را دزدیده وبا پول نفت برایش تاریخ جعل کرده و در یونسکو باحمایت یهود به نام خود سند زده اید! نه تنها متمدن و بافرهنگ نیستید که دزد فرهنگ و تاریخ و تمدن و اشغالگر سرزمینهای دیگران هم هستید!
     والسلام
     شوود تامام
     یاشاسین تورک آزربایجان

    • چند تا نکته یادم رفت:
     اول اینکه هرودت اسم اصلیش در کتب یونانی هبرودتیس به معنای عبری تبار هست hebrowdetis و اصلیت اجدادش اصلا یونانی نبوده.
     دوم اینکه با منطق شما، سرخپوستها و اسکیموها هم احتمالا زردشتی بودن!!!!!!!!!!!!(علامت تعجب زیاد هیچوقت نشانه درستی مطلبتان نیست فقط نوعی سفسطه و شلوغکاریست)
     سوم اینکه در زمان گالیله هم آدمهایی مثل شما که ازروی تعصب و احساسات و کوری عقلشان از پاپ و کتابهای مذهبی تحریف شده شان بت ساخته بودند در مقابل فهمیدن کشفیات گالیله مقاومت میکردند ولی گذشت زمان و پیشرفت علم و انقلاب دینی مارتین لوتر باعث شکسته شدن تابوها و بتهای مسخره شان شد! آنروز دیر نخواهد بود که کورش شما و کتابهای جعلی تاریختان که ازآنها بت ساخته اید با پیشرفت دانش باستانشناسی و پیشرفت تکنولوژی ارتباطات شکسته خواهند شد به لطف حق. نمونه اش همین خطوط تورکی تیمره خمین که اصلا از شنیدنش لرزه بر اندام تک تکتان میفتد وهنوز ندیده انکارش میکنید مانند آنها که تئوری گرد بودن زمین را نشنیده انکار میکردند! چرا که همین خطوط خودش به تنهایی کل تئوریهای آریاییتان را زیرسوال میبرد! فاشیزم نژاد پرستی با فاشیزم مذهبی عینا یکیست! حتی اغلب طرفداران کورش خیالی، آنچنان طرفداران حضرت محمد را میکوبند که انسان گاهی میگوید صدهزار رحمت به تروریستهای داعش نسبت به تروریستهای کورش پرست!
     چهارم آنکه آنانکه در حوالی سال هزار و هفتصد و هشتاد و پنج تئوری و اسم آریا را برای اولین بار و بمنظور استعمار و ایجاد تفرقه در بین مسلمانان اختراع کرده اند (فراماسونهای انگلیس) ، خودشان سه سال قبل همه را انکار کرده و به اشتباه بودن این تئوری در تلوزیون رسمیشان (BBC‌) اعتراف کردند ولی شما شده اید کاسه داغتر از آش و حتی از کتیبه های تاریخی هخامنشی و ساسانی اسم ایران و آریا را استخراج کرده اید! خخخخ! شاه بخشید ولی شاه قلی هنوز پیگیر ماجراست و بر درستی جعلیات دیگران که خود اعتراف به جعلی بودنش کرده اند اصرار دارد! در هند هم همینکار را کردند و توانستند هند را به سه قسمت تجزیه کنند و با اختراع همان کلمه آریایی و نسبت دادن آن به مهاجمان سفید پوست بازمانده از زمان اسکندر(هم نژاد باشما) و برتر نشان دادن نژادشان، بومیان سیاه دراویدی را پست نژاد خوانده و تمام قدرتهای ملی را از آنها سلب کردند! هنوز هم طبقات اجتماعی در هندوستان براساس آریایی و غیر آریایی که ارثیه استعمار انگلیس است مشخص میشود! البته از زمان اسکندر هم به عنوان سفید و سیاه کمابیش مطرح میشد ولی اسم آریایی را انگلیسیها آوردند! درست تاریخ بخوانی متوجه میشوی!
     دیگر به اندازه کافی نوشتم و همین کافیست برای جوانان جویای حقیقت !
     دیگر نخواهم نوشت چون بحث بیش از این مانند میخ در سندان کوبیدن و یا آب در هاون کوبیدن است! هر مغزی دارای قدرت درک خاصیست و نباید انتظار داشت که فورا این مطالب را درک کنید ولی یقین دارم باتوجه به اینکه اهل کمی مطالعه و بحث و جدل هستید این حقایق ذهن شمارا نیز تکان خواهد داد و طی دوسال آینده خود به این واقعیات معترف خواهید شد! قبلا با انسانهای خیلی مقاوم تر از شما بحث داشته ام که اکنون از بنده هم بیشتر ضد تئوری خیالی کورش هستند! شما هم روزی خواهید فهمید! فقط کافیست کمی از غلاف آریاپرستی و نژاد پرستی بیایی بیرون! من هم خودم اول مثل شما فکر میکردم چون به منابع مستقل و بخصوص اینترنت دسترسی نداشتم و فقط به دو زبان تسلط داشتم ولی اکنون خداراشکر هفت زبان معتبر و تاریخی دنیارا میدانم و راحتتر تحقیق میکنم!
     بای بای

     • آقای احمد ترک…….
      دفعه پیش عرض کردم حرف زدن با امثال شما بی فایده اس و کلا وقت تلف کردن است چون شما و هم فکرانتان برای اثبات حرف های پوچ تان تمام دنیا و واقعیت های تاریخی را انکار میکنید و حرف های خنده داری دیگری میزنید که برای هیچ کدام هم اثباتی ندارید…. فقط حرف بی ارزش است..
      اما چنکته کوتاه عرض میکنم و این هم آخرین یادداشت خواهد بود…..
      ۱- درمورد سعدی فکر کنم بدجوری جاخوردی و از نحوه جواب دادنت کاملا مشخصه حرفی برای گفتن نداری…. کما اینکه در مورد فردوسی که ۲۰۰ سال قبل از حمله مغول ها شعر گفته حرفی نداشتی و شروع کردی مجددا به جعل تاریخ و اینکه فردوسی متولد توس نبوده و …. ونیز عطار حالا هم که حرفی واسه گفتن نداری یه مشت توهماتو سر هم کن… ضمنا کی من گفتم مثلا تاریخ تولد کوروش دقیقا فلان زمانه؟؟ حالا ۲۰ سال اینطرف آنطرف تر چه تاثیری روی کل داستان دارد؟بعد تاریخ تولد کوروش چه ربطی به تاریخ تولد سعدی داره؟ چرا چیزهای بی ربطو به هم ربط میدی و بعد منتیجه میگیری؟
      چیزی که واضح است سعدی قبل از حمله مغول به دنیا آمده و زبان مادریش فارسی بوده حالا شما هی مهملات بباف….
      ۲-درمورد منشور کوروشم فک نکنم از حرفات خودتم چیزی فهمیده باشی فقط حرف میزنی جواب دادن نیاز نیست نفر سومی اگر نوشته ها را بخواند متوجه میشود. بازهم یک مشت ادعای بی اساس ضمنا جواب بعضی افراد خاموشی است.
      ۳- در مورد نام هرودوت هم شما گویا شبها میشینی مکاشفه میکنی تاریخ ببافی . این کلمه هم از اختراعات حضرت عالیست hebrowdetis منبع: احمد ترک و هم فکران پان ترکش. منبع: ندارد(مثل همیشه) بعد در مورد حرفت که گفتی من “چهارخط گزینشی از چهار کتابی که خودت هم قبولش نداری سند قرار میدهی”” بازهم چه ربطی به حرف های من داشت نمیدونم؟ قرار نیست تمام حرف های هرودوت درست باشه که اثبات شده هم نیست ولی مگر تنها منبع ما در مورد کوروش کتاب هرودوت است؟؟؟؟ فکر کنم باز هم سخت ضایع شدی.
      ۴- بازهم مجددا به اوج مهملات جناب عالی نزدیک میشویم اسم کرمانشاه ، قره مان چین است.. از کجا درآمده این اسم؟؟ معلوم نیست….ولی جالبه چرا پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما هیچ کدام از پدر ومادرانشان این اسم را یادشان نمی آید( که قبل از رضا شاه زندگی میکردند) ولی شما میدانی؟ باز هم توهم.
      اما در آخر . میشه شما و هم فکری هاتون تقریبا درک کرد. دنبال هویت گمشده هستید. از یک طرف با تمدن ایران باستان روبرو هستید که میخواهید نادیده بگیریدش ولی مگر میشود تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم، بیستون، تاق بستان، گنج نامه، شوش و…… رو نادیده گرفت ؟ پس مجبورید با تئوری توطئه انکارش کنید ولی باز هم نمیشود چون خیلی حرف چرت میشود. از یک طرف یا باید بپذیرید صرفا زبانتان تغییر کرده و ایرانی هستید یا بپذیرید که تنها چند صد سال است وارد ایران شده اید. هر کدام از اینها یعنی نابود شدن اصولتان. پس یک راه میماند. با تبعیت از یک عده میگویید ایرانی نژاد نیستید ولی تاریخی پیدا نمیکنید. پس هرکجای تاریخ شرق نکته پنهانی میماند خود را به آن میچسبانید یه بار خودتان را به سومر میچسبانید!!!! یک بار به مغول های بربر!!! ولی متاسفانه ! اثباتی ندارید و باز وضعتان بدتر میشود و باید توهم سراییتان بیشتر شود.
      اما گفتی “از همان نوشته اولت معلوم بود اهل غرب ایران هستی لازم به توضیح نبود چون در برابر فهمیدن بشدت مقاومت میکنی!” با افتخار بچه غرب ایران هستم، چون هویت دارم و خود را ایرانی میدونم، تاریخ سازی هم نمیکنم. مثل شما هم با گذشته ام درگیر نیستم . چون در اینصورت باید مثل شما از زیر بته دراومده باشم! حالا تو در مقابل فهمیدن مقاومت میکنی یا من مردک بی خرد؟

     • اصلاح میکنم…..در این قسمت هست درست است و اشتباها در بالا نیست نوشتم….
      حرف های هرودوت درست باشه که اثبات شده هم هست

 5. سلام -اینکه آغای برادرحقیقت پوریک مانقوردتورک فروش است حرفی نیست واگراین کاره نبودامثال حدادعادل هااجازه نمیدادندحتی ازدرب جلسه کمیسیون امنیت ملی نگاه بکند.این برادروهمکاراونعیمی رزنماینده آستارا(بخوان ماموران امنیتی سپاه درخدمت شئونیسم فارس)وامثالم زمانی حزب الله وحال شئونیست فارس گشته وموردحمایت پان ایرانیست هابااین حرفهامیخواهندجایگاه خودرادرلنگ اندازی برای پان ایرانیست هاثابت کنند.اینهانانشان دراین نوع کارهاکامل ورنگین میشود.اگرفرداحتی کودتای شاهنشاهی شوداینها ازپاچه خواران صف اولین خط خواهندبود.حال که مجسمه منحوس فردوسی رادرسلماس بردا شته اندواین هارا امثال حدادعادل جلوانداخته تااززبان آنهابه خرابکاری بپردازند.این آقاوسلطانی فرزنجانی هابایدبدانندهویت طلبی گورآنهاراخواهدکندواینکه فارس هاصاحب ایرانندوفردوسی عامل وحدت (نفرت)یک شوخی است وتوهم برای فاشیستها، که درآتی شاهدکنده شدن نام فارس وفردوسی وتوهم رادرآزربایجان دیده وازهم اکنون ازخودفروشهایاری میگیرند.

 6. خشایارجان:فایده ای ندارد اصلا آسمون به ریسمون می بافن هردلیل مدرک وسند بیاری انکار میکنن وهرکسیکه از تاریخ ایران نوشته باشد ازنظر اونا یهودیست واقعا پان ترک ملغمه ای از بیسوادی وبیشعوریست چه کسی میتونه تاریخ هرودوتو انکار کنه؟؟

 7. ترک اوغلی به کوری چشم امثال تو،مجسمه ی فردوسی به سلماس برمیگردد شک نکن، خودتوپیروز ندون دروغگوی تاریخ بروتوهمون سایت آراز نیوز به اقوام ایرانی توهین کن وفحش بده .شما لایق همون سایتین.

  • آقای آرش خان
   مجسمه فردوسی به سلماس بازگشت اما ما فعالین ملی آزربایجان به هدفمون رسیدیم.ایکاش این مجسمه را فاشیستهای فارس اجازه میدادن آبرومندانه برداشته شود چون بزودی مثل محمدرضا شاهتون طنای دور گردنش میاندازیم و در خیابانهای سلماس میگردانیم. اونوقت میبینیم چقدر پشیمان خواهید شد.

  • شما فارسها باید ایران ایران بکنید چون وجودتان مثل زالو که یک انگل است به یک میزبانی مثل ایران بند است.اما دیر نیست اونروز که این جغرافیای نژادپرستی تیکه پاره شود.چون دیگر زمان برده داری تمام شده است.و هیچکس نمیخاد برده باشد.اگر شما بخواهید میتونیم به بردگی قبولتون کنیم اما هموطن یا برادر نمیتونیم قبولتون کنیم چون تو این ۱۰۰سال نشون دادین ذات پلیدتون را.
   یاشاسینننننننننننننننن آنا یوردم آزربایجان و آنا دیلیم تورکوووووووووووووووووو. و کور اولسون فاشیست

  • آرش: این ها عموما دو دسته افراد هستند. یک عده شون نوکر های کشورهای جعلی مثل جمهوری جداشده از خاک وطن،آذربایجان جعلی، و ترکیه هستند که در گذشته هم مزدورهای شوروی بودند مثل همان پیشه وری خائن، یک عده هم هستند که به خاطر بیسوادی شان جذب حرف های بزرگ نمایی شده و بی محتوا و بی اساس این افراد میشوند.

 8. به احمد ترک
  من به عنوان یک باستان شناس آذری تبار تبریزی الاصل پدر در پدر آذری با مدرک دکتری به آقای احمد می گویم آن کسی که در مورد سنگ نبشته های خمین به او استناد می کنید یک آدم مخبوط بی سواد است که نه باستان شناس است و نه در باستان شناسی ایران محلی از اعراب دارد و تئوری ها و فرضیاتش مایه خنده دانشجوها و اساتید است . پان ترکیسم مغلمه ای از بیسوادی و نزادپرستی و سیاسی گری است و امثال پورپیرار توده ای برای پاک کردن گذشته ی خیانت بارشان اینک به استخدام برخی نهادهای امنیتی درامده تا هویت ایران پیش از اسلام را از بین ببرند. تو نه تاریخ خوانده ای و نه سواد تاریخی داری. نه به مدارک تاریخی فارسی و عربی دسترسی داری و نه سواد خواندن آن ها را داری. تو اسمی از امثال ابن حوقل و ابن رسته و اصطخری و بلاذری و یعقوبی و ابن بطوطه و ناصرخسرو و سایر مولفین نشنیده ای و فرق منابع دسته اول را با منابع مغشوشی که با دیدگاه تعصب محور نوشته شده اند نمیدانی. تو حداکثر امثال کیریشچی را می شناسی. نویسنده ای که در بهترین کتاب های خود (به قول شما) هنوز نحوه رفرنس و ارجاع علمی را بلد نیست.تو هنوز نمیدانی غز و قراختایی یعنی چه. اصطلاح ترکمن عراقی و ترکمانان عراقی برایت بی معناست. از شدادیان و سلاریان آذربایجان هیچ چیز نمی دانی یا خودت را به ندیدن زده ای. یادت باشد برو کتاب همشهری بزرگوارم احمد کسروی تبریزی را بخوان. (آذری با زبان باستان آذربایجان). شاید می گویی من آسیمیله هستم و همنشینی با فارس ها باعث شده به ملت تورک خنجر بزنم! نه جان من! بلکه زمانی که ادهای بی پایه و اساسی را راجع به تاریخ ایران می شنوم که هیچ سندیت علمی ندارند و معلوم نیست از دل کدام مقاله ی علمی و کتاب موثق درآمده اند دلم به در می آید. وقتی هم مسلک هایت شعرهای ترکی شاعر قرن نهم عثمانی به نام نظامی قونوی را به نام نظامی گنجوی جعل می کنند و می گویند نظامی دیوان ترکی داشته دلم به دردمی آید. وقتی به جنایتکارانی چون محمود غزنوی و چنگیز و تیمور و آغا محمدخان می بالید دلم چرکین می شود از این همه تعصب کورکورانه…باز هم می گویم پان ترکیسم ملغمه ای از بیسوادی و نژادپرستی است که سعی دارد بذر نفرت را در دل روستازادگان و طبقه محروم و کم سواد آذربایجان بکارد و آنان را به خطر موهومی به نام فارس بدبین کند. آذربایجان هم مثل خراسان و فارس و همدان و کرمان و یزد و خوزستان ولایتی از ولایات ایران است با فرهنگ و زبان مخصوص به خود. آذربایجان بی ایران هیچ معنایی ندارد و این را مرحوم پدربزرگم که در شب های سرد زمستان تبریز برایم سعدی و حافظ و صائب و شاهنامه می خواند به من یاد داده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.