آخرین مطالب:  

مطالب دسته: حقوق بشر

دیدار فعالین حرکت ملی با خانواده دکتر لطیف حسنی، به مناسبت روز جهانی زبان مادری

اؤیرنجی سسی: هم‌زمان با ۲ اسفند روز جهانی زبان مادری، عزیز پور ولی فعال شناخته‌شده حرکت ملی آزربایجان به همراه جمعی از فعالین حرکت با حضور در منزل دکتر لطیف حسنی زندانی سیاسی حرکت ملی...

اخبار حقوق بشر آزربایجان جنوبی

اؤیرنجی سسی: در هفته‌ای که گذشت دادگاه‌های انقلاب در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی، فعالین حرکت ملی آزربایجان را به اتهامات واهی محکوم و حکم‌های حبس آنان را صادر کردند.

دستگیری عباس کوچری خوشنویس آزربایجانی در خوی

اؤیرنجی سسی: عباس کوچری خطاط و خوشنویس آزربایجانی و از هنرمندان شناخته‌شده خوشنویسی در ایران، در شهر خوی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

نیروهای امنیتی شهریار گلوانی نویسنده و مترجم خویی را در منزلش بازداشت کردند

اؤیرنجی سسی: شهریار گلوانی مترجم کتاب «دؤیوش و باریش» اثر لئون تولستوی روز پنج‌شنبه از سوی مأموران امنیتی رژیم ایران در خانه خود در خوی بازداشت و به‌جای نامعلومی انتقال داده‌شده است.

دستگیری‌های گسترده از سوی سازمان اطلاعات سپاه

اؤیرنجی سسی: عوامل سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از گل آلودگی فضای سیاسی و اجتماعی حاضر فرصت جسته دستگیری‌های گسترده‌ای راه انداخته است. افرادی که در تظاهرات خیابانی شرکت نداشته‌اند نیز در بین دستگیرشدگان هستند.

دهمین نشست سالانه حقوق بشر با شرکت فعالان حقوق بشر برگزار شد

اؤیرنجی سسی: دهمین نشست سالانه فعالین حقوق بشر اقلیت‌های اتنیکی و ملی با حضور نمایندگانی از تورک‌های آزربایجان جنوبی و قشقایی در مقر حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو سوئیس برگزار شد.

دانش‌آموزان عرب اهوازی در روز دانش‌آموز به دلیل صحبت به زبان مادری تنبیه شدند

اؤیرنجی سسی: همزمان با بزرگداشت روز دانش‌آموز در ایران، دانش‌آموزان یک مدرسه ابتدایی دخترانه در حومه اهواز به دلیل صحبت کردن به زبان عربی در کلاس، از سوی معلم تنبیه و ناچار به صد بار...