اؤیرنجی سسی:روزنامه رسالت، وابسته به اصولگرایان سنتی، در شماره سیزدهم مرداد ماه از تکرار درخواست حبیب الله عسکراولادی عضو ارشد موتلفه اسلامی از میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای «عذرخواهی» خبر داده است.

عسگر اولادی«این قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده هم دچار مشکل خواهیم شد».

به گزارش اؤیرنجی سسی ،همزمان محمدکاظم انبارلویی دبیر سیاسی موتلفه اسلامی در سرمقاله رسالت خواهان محاکمه موسوی و کروبی به اتهام «کشته شدن ۲۲ تن از هواداران‌شان» در جریان اعتراضات سال ۸۸ شده است.

به نوشته این روزنامه، حبیب الله عسکراولادی در مراسم افطار حزب موتلفه اسلامی خطاب به میرحسین موسوی و کروبی گفته است: «من از این برادران استدعا دارم یکپارچگی نظام را با عذرخواهی خود تقویت کنند.»

حبیب الله عسکراولادی گفته است: «من تکرار می‌کنم که برادرانم مهندس موسوی و حجت‌الاسلام کروبی و همه کسانی که از این افراد تبعیت می‌کنند، از امت و نظام عذرخواهی کنند، چرا که عذرخواهی نکردن این افراد سبب می‌شود که به بیداری اسلامی امروز جهان که از ایران الگو گرفته است خدشه وارد شود.»

روزنامه رسالت از قول حبیب‌الله عسکراولادی نوشته است: «من به این افراد می‌گویم که یکپارچگی امت نه تنها نظام را تقویت می‌کند، بلکه اسلام را نیز تقویت می‌بخشد.»

دعوت حبیب‌الله عسکراولادی از موسوی و کروبی دو کاندیدای معترض به نتایج اعلام شده انتخابات سال ۸۸ درحالی تکرار می‌شود که میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد، و همچنین مهدی کروبی از ۲۵ بهمن ۸۹ تاکنون در «حصر» به سر می‌برند.

روزنامه رسالت همزمان با انتشار اظهارات حبیب‌الله عسکراولادی، در سرمقاله ای با تیتر «تطهیر فتنه‌گران» که نویسنده آن محمد کاظم انبارلویی دبیر سیاسی موتلفه اسلامی است بار دیگر به میرحسین موسوی و مهدی کروبی حمله کرده است.

محمدکاظم انبارلویی به بهانه با انتقاد  از نطق میان دستور علی مطهری، از میرحسین موسوی و مهدی کروبی به عنوان «دو نگون‌بخت» نام‌برده و نوشته است: «آن دو نگون‌بخت همچنان ماندند و بر طبل همگرایی با دشمنان نظام و ژنرال‌های نبرد نرم آمریکا می‌کوبند و اعلام هم کرده‌اند هرگز با ملت و رای آنان ‌آشتی نخواهند کرد. پس آشتی در کار نیست. اگر آقای مطهری یک کد از این آشتی سراغ دارند ارائه دهند.»

سرمقاله نویس روزنامه رسالت همچنین خواستار محاکمه میرحسین موسوی و مهدی کروبی به دلیل «کشته شدن ۲۲ نفر» در جریان اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸ شده و نوشته است: «نظام از موضوع تفهیم اتهام قتل، به موسوی و کروبی و … به عنوان مشارکت، معاونت یا مسبب یا هر عنوان حقوقی صرف‌نظر کرد و آنها را محترمانه در جایی محافظت کرد که فردا کسی به خونخواهی این همه شهدا وسط پیشانی آنها را با گلوله هدف قرار ندهد،‌ آیا می‌توانید جلوی شاکی خصوصی آنها را هم بگیرید؟»

روزنامه رسالت یادآوری کرده است که علی مطهری در نطق میان دستور روز یکشنبه پیش در مجلس شورای اسلامی از حسن روحانی خواسته است تا «به شعارهای خود از جمله دفاع از حقوق ملت و اجرای فصل سوم قانون اساسی پایبند باشد و اکنون که با انتخابات اخیر آشتی ملی در جامعه تحقق یافته است،‌آثار بحران سال ۸۸ محو شود» و زندانیان سیاسی که «اکثر آنها جرمی جز انتقاد ندارند آزاد شوند و تکلیف آقایان موسوی و کروبی نیز روشن شود.»

علی مطهری با رد شرط «توبه و عذرخواهی»، گفته بود: «اگر این دو نفر باید عذرخواهی و توبه کنند آیا نیازی به عذرخواهی و توبه آقای احمدی‌‌نژاد که هیزم فتنه را با مناظره و رفتارهای بعدی خود فراهم آورد نیست؟! حداقل این است که به آنها اجازه دفاع از خود داده شود. به هر حال مجازات و محروم شدن از حقوق اجتماعی بدون حکم دادگاه شرعا و عقلا پذیرفته نیست.»

Social Share Toolbar
پست الکترونیکی ما

info@oyrenci-sesi.info